سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 69684
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اولویت‌های حج تمتع سال 95 اعلام شد
Print This Post

رئیس سازمان حج و زیارت از فراخوان اولویت های حج تمتع 95 در تاریخ 8 دی‌ماه خبر داد.

اولویت های حج تمتع سال 95 اعلام شدبه گزارش سلام دلفان، “سعید اوحدی” درباره حج تمتع 95 اظهار کرد: فراخوان حج از 8 دی‌ماه از طریق رسانه‌ها اعلام شده و ثبت‌نام در كاروان‌های حج تمتع از ۲۳ تا ۲۵ بهمن‌ماه به صورت اينترنتی انجام شود.
 وی در ادامه با بیان این مطلب که هزینه حج تمتع 95 در دو قسط دریافت می‌شود، افزود: اولین قسط دو هفته پس از ثبت‌نام دریافت شده و مهلت پرداخت دومین قسط هزینه حج تمتع، هفته اول اردیبهشت سال 95 خواهد بود.
 رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه هنوز عربستان در مورد افزایش تعداد زائران اعزامی حج ۹۵، اعلام موافقت نکرده است، گفت: فعلاً تعداد زائران، همان ۶۴ هزار نفر خواهد بود و در صورت موافقت با افزایش تعداد زائران ما نیز تعداد حجاج را افزایش می‌دهیم.
 مهندس اوحدی از تشکیل 5 کمیته آسیب‌شناسی در سامان حج و زیارت اشاره کرد و گفت: بیش از 2 ماه است که حج 94 مورد ارزیابی قرار گرفته است تا دیگر شاهد این اتفاق ناگوار نباشیم، در واقع مباحثی جمع‌بندی شده که در اسفندماه با مسئولان عربستانی در میان خواهیم گذاشت.
 وی در خاتمه تصریح کرد: بحث مطالبات و حقوق زائران را جدی دنبال خواهیم كرد و شركت‌های سرویس‌دهنده سعودی باید به تعهدات خود به صورت روشن عمل كنند و بر اساس قراردادهای امضا شده بین دو طرف، امور پیگیری شود.

اولویت‌های حج تمتع 95

 سازمان حج و زیارت اولویت‌های جدید حج واجب را برای ثبت‌نام در کاروان اعلام کرد.
بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، تمام دارندگان قبض ودیعه‌گذاری علی‌الحساب حج تمتع تا 20 خرداد 1385، می‌توانند از روزهاي 23، 24 و 25 بهمن‌ماه بر حسب استان محل سکونت برای ثبت‌نام به کاروان‌ها مراجعه کنند.
اطلاعات کاروان‌های حج سال 1395 به همراه اسامی مدیران کاروان، در استان‌ها، روزهای ٢٠ و ٢١ بهمن‌ماه از طریق روزنامه‌های کثیرالانتشار محلی به چاپ خواهد رسید.
واجدان شرایط تشرف به حج تمتع امسال می‌توانند، علاوه‌ بر مراجعه حضوری به هر یک از مدیران کاروان‌ها، به صورت غیر حضوری نیز از طریق پایگاه اینترنتی haj95.haj.ir کاروان مورد نظر خود را انتخاب و مراحل ثبت‌نام را دنبال کنند.سازمان حج وزیارت با اعلام اینکه گذرنامه بین‌المللی واجدین شرایط تشریف باید حداقل تا نیمه اسفندماه سال 1395 اعتبار داشته باشد، از کسانی که فاقد گذرنامه هستند و یا اعتبار گذرنامه آن‌ها کم‌تر از تاریخ اعلام شده است خواست، در فرصت مناسب برای دریافت و یا تمدید مهلت گذرنامه خود به صورت انفرادی اقدام کنند.
همچنین تمام کسانی که قصد واگذاری قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع خود را به بستگان درجه یک (پدر، مادر، برادر، خواهر و فرزند) دارند و یا قبلاً واگذار کرده‌اند، ولی در سامانه جامعه نقل و انتقال، ثبت و مراحل را طی نکرده‌اند باید پیش از فرا رسیدن روز ثبت نام حتماً با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات زیارتی مجاز در استان یا شهرستان خود مراحل انتقال را تکمیل کنند.
اطلاعیه تکمیلی سازمان حج در زمینه مشمولان تشرف به حج و ثبت نام در کاروان‌ها در روزهاي شنبه، یک‌شنبه به تاریخ 17 و 18 بهمن‌ماه در روزنامه ایران چاپ می‌شود.
منبع: پايگاه اطلاع‌رساني سازمان حج و زيارت

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار