سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 69703
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۴۵ نظر
خانه » اخبار برتر » من برای زادگاهم رویایی دارم که برای تحقق آن کاندیدا شده‌ام/ اعتقاد به «حاکمیت حقوق بر سیاست» دارم/ نخبه‌کشی در منطقه‌ ما سکه‌ رایج شده است
Print This Post
دکتر علی حاجی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه:

در راستای بیانات مقام معظم رهبری معتقدم که حوادث سال ۸۸ و وقفه‌ای که در امور پیش آمد، نباید تا ابد ذهن‌ها را به خود مشغول کند و مانع از پیش‌برد سریع امور کشور شود.

به گزارش سلام دلفان، دکتر علی حاجی پور با حضور در فرمانداری دلفان پس از ثبت نام در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان دلفان به سوالات خبرنگار پاسخ داد که متن مصاحبه خبری در ذیل می آید:

DSC01188

ضمن معرفی خود، سوابق علمی و اجرایی که تاکنون داشته‌اید را بیان فرمایید:

اینجانب در سال ۱۳۵۳ در دلفان به دنیا آمدم. تحصیلات ابتدائی، راهنمایی و دبیرستان را در این شهرستان به انجام رسانده و در سال ۱۳۷۱ با رتبه ممتاز کنکور در رشته حقوق دانشگاه تهران قبول شدم. در سال ۱۳۷۵ با اتمام تحصیلات دوره‌ی کارشناسی، بلافاصله با رتبه اول کنکور کارشناسی ارشد، در رشته حقوق عمومی (حقوق سیاسی) دانشگاه تهران قبول شدم.پس از اتمام تحصیل، مجدداً در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نمودم و با رتبه ممتاز در رشته حقوق بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شدم.در سال ۱۳۸۰، به علت برجستگی‌های علمی و تجربی، بورسیه تحصیلی دولت فرانسه به اینجانب تعلق گرفت و برای ادامه تحصیل عازم پاریس شدم. در بدو ورود، بنا به علاقه‌ی وافر به گسترش دانش حقوقی، به کارشناسی ارشد در رشته حقوق بنیادین ورود یافتم و پس از اتمام این دوره‌ی کارشناسی ارشد در سال ۲۰۰۳، در مقطع دکترای حقوق در دانشگاه سوربون فرانسه پذیرفته شده که در سال ۲۰۰۸، با نمره‌ی «بسیار افتخارآمیز با تشویقات هیات داوران»، موفق به أخذ درجه‌ی دکترای حقوق از دانشگاه سوربون فرانسه شدم.

با آنکه بورسیه‌ی دولت فرانسه بودم و هیچ الزامی به بازگشت به ایران نداشتم، اما این راه را انتخاب کردم که جهت خدمت به کشور بازگردم. این در حالی است که آمار نشان داده که شمار زیادی از دانشجویان ایرانی خارج از کشور، که حتی بورسیه‌ی دولت خارجی نبوده بلکه بورسیه دولت ایران هستند، ماندن در خارج را ترجیح می‌دهند.به رغم بازگشت به وطن، به دلیل برجستگی‌های علمی، از سال ۲۰۰۹ بنا به دعوت دانشگاه، پیوند علمی خود را به عنوان استاد محقق حفظ نمودم.

در ایران نیز علاوه بر اشتغال به حرفه وکالت، در دانشگاه‌های معتبر از قبیل دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه علامه طباطبایی، به عنوان استاد مدعو حضور یافته و نیز استادراهنما، مشاور یا داور ده‌ها پایان‌نامه مقطع کارشناسی ارشد حقوق بوده و هستم.در راستای احساس وظیفه نسبت به زادگاهم، چندین سال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد، عهده‌دار تدریس شده و به آموزش هزاران دانشجوی لرستانی پرداخته‌ام که خوشبختانه بسیاری از آنان امروزه در مشاغل قضاوت، وکالت و … مشغول به کار هستند.

در پایان، لازم به توضیح می‌دانم که قبل از عزیمت به فرانسه، افتخار حضور در نهادهای عالی حکومتی، از قبیل شورای نگهبان، ریاست جمهوری، وزارت کشور را آن‌هم در سن ۲۳ سالگی داشته‌ام.علاوه بر اشتغال آموزشی و پژوهشی، به وکالت دادگستری مشغولم و مشاور حقوقی برخی از مقامات محترم و اشخاص حقوقی می‌باشم.

بفرمایید که چه میزان با مشکلات و آسیب‌های منطقه آشنایی دارید و ریشه عقب‌ماندگی شهرستان‌های دلفان و سلسله را در چه می‌بینید؟

من برای زادگاهم رویایی دارم که برای تحقق آن کاندیدا شده‌ام.من از آن دسته افراد نیستم که به محض رسیدن به رفاه، گذشته‌ی خود و مشکلات زادگاهشان را فراموش می‌کنند. کسی که دردکشیده باشد و مشکلات را سپری کرده باشد، می‌تواند مشکل را بشناسد. شاید بسیاری از مردم تصور کنند کسی که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می‌رود استطاعت مالی داشته و در رفاه کامل زندگی کرده است. اینجانب مانند هم‌نسلان خود، فرزند محرومیت‌ها و مشکلات نورآباد بوده‌ام ولی با اراده‌ی پولادین توانسته‌ام به حدی از مقبولیت علمی برسم که یک دولت خارجی به من بورسیه تحصیلی اعطاء کند و عالی‌ترین درجه علمی را از معتبرترین دانشگاه‌ حقوق در دنیا کسب کنم. اگر امروز به لطف خدا و زحمت و دعای خیر والدین و اراده‌ی خود جایگاهی دارم، هرگز سختی‌هایی را که کشیده‌ام، فراموش نمی‌کنم و آمده‌ام تا از برنامه‌ای که باعث پیشرفت شخص خودم شده، جهت پیشرفت منطقه‌ام استفاده کنم.

در تهران و دیگر شهرها، وقتی در میدان‌ها و چهارراه‌ها، در محل تجمع کارگران، هم‌شهریانم را می‌بینیم که با چشمانی بی‌رونق برای کارگری نشسته‌اند، از این وضعیت تأثربار بسیار ناراحت می‌شوم.بخش عمده‌ از علل مهاجرت بسیاری از جوانان و سرپرست‌های خانوارها به شهرهای بزرگ برای کارگری، یا گرایش به فروشندگی مواد مخدر یا دیگر اعمال مجرمانه، به معضل اشتغال در منطقه برمی‌گردد.

زمانی که در فرانسه سکونت داشتم، دغدغه‌های زادگاهم هرگز مرا آرام نمی‌گذاشت و از این رو، قریب به ده سال پیش، در پاریس، یعنی حدود شش هزار کیلومتر دورتر، برای اولین بار واژه‌ی «لکستان» را برای تعریف هویت تاریخی، فرهنگی و زبانی قوم لک ابداع و سایتی به این نام تاسیس نمودم. این حرکت، خوشبختانه چنان مورد استقبال قرار گرفته که امروزه واژه‌ای رایج شده است. نسبت به دردهای واقعی زادگاهم شناخت عمیق دارم زیرا تعلقم به آن هرگز قطع نشده است، چه زمانی که خارج از کشور بودم و چه در حال حاضر که دفتر وکالتم، از بدو ورودم به ایران، در نورآباد دایر و محل مراجعه هم‌شهریان بوده که افتخار دارم صدها وکالت و مشاوره حقوقی رایگان برای اقشار نیازمند انجام داده‌ام و از رهگذر آنها برآیند درستی از دردهای واقعی مردم به دست آورده‌ام. درد ملموس و کُشنده‌‌ی مردم، «بیکاری» است.

دوران شعار و عدم توجه واقعی به مشکلات گذشته است. برای شناخت درد اصلی جامعه، به عنوان نمونه می‌توان به سراغ مُردگان آن جامعه رفت تا با آمارهایی بر پایه‌ی آنان، نسخه‌ی واقعی برای زندگان تجویز نمود. کافی است به گورستان‌های نورآباد و الشتر و روستاها مراجعه کرد و سن و علت فوت بسیاری از نوجوانان و جوانان را دید و تحقیق کرد که به علت عدم اشتغال و معیشت شایسته، دست به خودکشی زده‌اند.کاندیداهای محترم باید جمعیت نوجوان و جوان در لبه‌ی پرتگاه خودکشی و اعتیاد را جدی بگیرند و از شعار دادن بپرهیزند. آمار بسیار بالای خودکشی جوانان منطقه، به رغم آن است که سالیان سال افرادی با شعارهای زیبا رای مردم را جلب کرده و سپس با جلوس بر کرسی مجلس، نحوه‌ی ورود خود به مجلس و تحقق برنامه‌هایشان را فراموش می‌کنند. بنابراین اینجانب به صراحت عرض می‌کنم که برنامه‌های شعاری و غیرواقعی‌ نمایندگان، و عدم درمان مشکل معیشت و اشتغال، در خودکشی‌های جوانان نازنین این دیار و اعتیاد و گرایش به معاملات مواد مخدر و سایر جرائم و به طور کلی، در مهاجرت کاری اجباری جوانان و سرپرستان خانوارها دخیل می‌باشد.

از مشکلات عمده‌ی منطقه‌ی ما، مشکل فرهنگی است. متأسفانه «آموزش و پرورش» و مراکز آموزشی تابعه، که واجد مهم‌ترین توان در پیش‌برد فرهنگی منطقه است، در زیر تازیانه‌های جبهه‌کشی‌های سیاسی و فقدان شایسته‌سالاری، اینک به نهادی خنثی و بی‌خاصیت و بنگاه حامی‌پروری تبدیل شده است.باعث تأسف است که در اغلب موارد، اولین اقدام نمایندگان این حوزه انتخابیه، بلافاصله پس از جلوس در مجلس، إعمال فشار جهت تغییر مدیران آموزش و پرورش بوده است. با این وضع، چه انتظاری می‌توان نسبت به بهبود زیرساخت‌های فرهنگی داشت؟!

اُفت‌های شدید سطح علمی دانش‌آموزان منطقه و عدم توفیق آنان در ورود به دانشگاه‌های معتبر را که عمدتاً ناشی از حاکمیت باندهای قدرت و روابط ناسالم بر فضای آموزشی می‌دانم، با إعمال حاکمیت ضوابط علمی اصلاح خواهد شد.از برنامه‌های فرهنگی اینجانب، خروج ادارات دولتی منطقه از قبیل آموزش و پرورش، بهداشت و … از سیطره‌ی سیاسی‌بازی و تثبیت مدیریت بر پایه‌ی شایسته‌سالاری می‌باشد.

متاسفانه نخبه‌کشی در منطقه‌ی ما سکه‌ی رایج شده است. بنا به حاکمیت باندهای قدرت، اکثریت نخبگان، به رغم دلسوزی، چاره‌ای جز جلای منطقه ندارند. برای تسکین این درد، گروهی دلسوز جهت مذاکره و دعوت از نخبگان منطقه جهت مراجعت به منطقه، تشکیل خواهم داد.توجه‌ ویژه به میراث فرهنگی منطقه و تلاش در ثبت جهانی آثار باستانی و معنوی این دیار کهن، و تشویق لک‌پژوهان و حمایت از تدوین تاریخ، فرهنگ و زبان لکی، از دیگر برنامه‌های فرهنگی اینجانب می‌باشد.

در زمینه‌ی اشتغال، فهرستی کامل از فارغ‌التحصیلان بیکار، با جزئیات امر تهیه خواهیم نمود تا در مبحث جذب سرمایه‌گذاری خارجی، توان‌های جوانان منطقه و توان‌های منطقه، مبنای سیاست‌گذاری تلفیقی، جهت گزینش بهترین‌ زمینه‌های سرمایه‌گذاری قرار گیرند.به «بیمه‌ها» توجه ویژه خواهم داشت. از حیث قانونگذاری، بیمه‌ها از جمله بیمه درمانی و بیکاری را تقویت خواهیم کرد، به علاوه، با تقویت دفتر وکالت که در حوزه انتخابیه مستقر خواهد ماند، نیازمندی‌های قضائی افراد و از جمله بیمه، پیگیری قضائی خواهد گردید.توسعه‌ی صنعتی منطقه، از جمله احیای ناحیه‌ی صنعتی و ایجاد صنایع متناسب با توان و نیاز منطقه، تقویت خواهد شد. به‌علاوه، با تجمیع زنجیره‌ی تولید و توزیع در منطقه، فرصت‌های شغلی تقویت خواهد گردید.

سخن آخر آنکه اینجانب با برنامه‌‌ای منسجم و نسخه‌ای واقع‌بینانه آمده‌ام که پلی بزرگ برای عبور از مشکلات معیشت و اشتغال جوانان و درمان دائمی و عمیق دردهای فرهنگی و اداری منطقه باشم.

انگیزه خود را از کاندیداتوری در حوزه‌ی انتخابیه دلفان و سلسله بیان فرمایید:

این امر را از دو نگرش می‌توان تحلیل کرد؛ نگرش ملی و نگرش محلی.در نگاه ملی، حضور حقوقدانان در مجلس، قطعاً سبب پیشبرد عمده در عرصه‌ی قانونگذاری و نظارت نمایندگان ملت بر سایر قوا می‌شود.در نگرش محلی، لازم به توضیح می‌دانم که بخش عمده‌ای از آموزه‌های حقوقی من، «حقوق عمومی» است که تخصصاً جهت پرورش حقوقدانان فعال در نهادهای حکومتی می‌باشد.پیرو این تحصیلات، در سن ۲۳ سالگی، توفیق حضور در عالی‌ترین نهادهای حکومتی از قبیل ریاست جمهوری، وزارت کشور و شورای نگهبان را یافته که این آموزه‌های علمی و تجارب عملی، اینک مجموعه‌ی گران‌سنگی را تشکیل می‌دهند که می‌تواند در خدمت ایفای مفید نمایندگی مردم محروم منطقه‌ قرار ‌گیرد.در کشور ما، گرچه نمایندگی «ملی» است و نماینده‌ی مجلس، صرف‌نظر از اینکه از چه حوزه‌ای انتخاب شده، نماینده‌ی ملت ایران می‌باشد، با این حال، نظر به اینکه «هزینه‌های عمومی» در قالب «قانون بودجه»، در مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شوند، دانش حقوقی نماینده و خصوصاً حقوق عمومی، بهتر از هر دانش دیگر، در خدمت تضمین حقوق مالی منطقه‌ی مورد نمایندگی و جلوگیری از اجحاف بودجه‌ای نسبت به آن قرار می‌گیرد.در چنین موردی، با خلاء نظام حزبی منسجم، عملاً این نماینده‌ی حوزه‌ی انتخابیه است که نگهبان الزامات بودجه‌ای آن می‌باشد. یکی از دلایل عمده‌ی بقای فقر در مناطقی چون لرستان و خصوصاً در دلفان و سلسله، عدم رعایت حقوق این مناطق در برنامه‌های عمرانی و ردیف‌های بودجه‌ای است که اگرچه به بی‌مهری کارشناسان و بخش برنامه‌ریزی قوه مجریه نیز مربوط است، لکن بخش عمده‌ی این ضعف، مستقیماً از بی‌دانشی، غفلت یا کم‌کاری نمایندگان این مناطق در مجلس ناشی می‌شود به عبارت دیگر، وقتی بودجه‌ی کشور، که روی دیگر سکه‌ی برنامه‌ریزی اقتصادی و عمرانی کشور است، برخلاف قانون اساسی، بین سهم مناطق تبعیض قائل می‌شود، و در زمان بررسی آن در مجلس، صدای مردم مناطق محروم از طریق نمایندگانشان شنیده نمی‌شود، طبیعی است که نتیجه‌ی این فرایند تاسف‌بار، همانا تداوم تبعیض و فقر و حتی پس‌رفت اقتصادی و عمرانی مناطق محروم ‌باشد.اینجانب ۱) با تسلط بر دانش تخصصی حقوق بودجه‌ای (از زیرمجموعه‌های حقوق عمومی) و ۲) اینکه در عالی‌ترین نهادهای حکومتی تجربه‌ها اندوخته‌ام و ۳) در دانشگاه، دروس مربوط به این زمینه را در مقطع کارشناسی ارشد تدریس نموده، و ۴) صاحب امتیاز و مدیرمسئول مجله مجله مالی ـ حقوقی «مالیه» می‌باشم، قطعاً با تسلطی کم‌نظیر، قادر به دفاع از سهم واقعی دلفان و سلسله از بودجه‌ی کشور خواهم بود.

در کنار این مهم، اکنون در مرحله‌ی فراتحریم،‌ با گشایش مرزهای اقتصادی کشور، با توانی که در جذب سرمایه‌گذار خارجی دارم، و با تسلط بر زبان‌های فرانسوی و انگلیسی و اشراف بر حقوق اروپا و خصوصاً حقوق فرانسه، و اینکه مورد مراجعه‌ی تجار و سرمایه‌گذاران خارجی مایل به سرمایه‌گذاری در ایران می‌باشم، قادر خواهم بود افزون‌تر از راه‌کار بودجه‌ای (درآمدهای ملی)، بسیاری از مشکلات معیشت و اشتغال دلفان و سلسله را با همکاری دولت، از راه جذب سرمایه‌گذار خارجی مرتفع نمایم.خوشبختانه با تدبیر رهبر معظم، امروزه تشویق سرمایه‌گذاری، خصوصاً سرمایه‌گذاری مستقیم و درازمدت، یکی از سیاست‌های کلی نظام می‌باشد و شایسته است کسانی که توان جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی برای مناطق محروم را دارند، از این مهم برای بهبود معیشت و اشتغال مردم این مناطق استفاده کنند.حاصل مطالعات کارشناسی این است که مناطق بکر دلفان و سلسله، دارای زمینه‌های متنوع در جذب سرمایه‌گذار و خصوصاً سرمایه‌گذار خارجی می‌باشند. بی‌تردید، یک نماینده‌ی مسلط و متخصص در امر، با همکاری دولت، دارای نقش راهبردی در استقرار زیرساخت‌های لازم جهت تشویق سرمایه‌گذاری می‌باشد.

نظر خود را در خصوص اتفاقات سال ۸۸ کشور و فتنه بوجود آمده بیان بفرمایید:

فتنه زمانی اتفاق می‌افتد که محیط، امکان بروز آن را مساعد نماید. به نظر اینجانب، اصلاح قوانین ناکارآمد انتخابات می‌توانست نقش پیش‌گیرانه مهمی داشته باشد و تاکید به موقع مقام معظم رهبری بر لزوم اصلاح قوانین انتخاباتی، موید این مهم است.این قضیه با تدبیر رهبری که دارای صلاحیت حل معضلات نظام می‌باشد، رفع گردیده و خوش‌بختانه از آن تاریخ تاکنون سه انتخاب مختلف و درخشان ریاست‌جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای محلی برگزار شده است.در راستای بیانات مقام معظم رهبری معتقدم که حوادث سال ۸۸ و وقفه‌ای که در امور پیش آمد، نباید تا ابد ذهن‌ها را به خود مشغول کند و مانع از پیش‌برد سریع امور کشور شود. عین اظهارات رهبر معظم را ذکر می‌کنم: «هر سالی از سال‌هایی که دوران انقلاب گذرانده است، و در هر سالی هر ماهی، و در هر ماهی هر روزی، وزن و مقداری دارد، ارزشی دارد؛ نباید این را از دست داد. ممکن است در هشت ماه از سال ۸۸ که اشتغالات فتنه‌انگیزان بعضی از ذهن‌ها را به خود مشغول کرد، برخی از کارها نیمه‌کاره مانده باشد؛ باید جبران بشود. باید حرکت، در عرصه‌های گوناگون، یک حرکت سریعی باشد.»

لطفاً درباره جناح سیاسی خود بگویید:

من اعتقاد به «حاکمیت حقوق بر سیاست» دارم. به تعریف دیگر، افسار سیاست بایستی به دست قواعد و هنجارهای عادلانه‌ی حقوقی باشد. تفکر من این است و هرکدام از طیف‌های سیاسی این طرز فکر را بپسندند، می‌توانند از کاندیداتوری اینجانب اعلام حمایت کنند.با توجه به نظام انتخاباتی کشور ما، در مرحله ثبت‌نام و اعلام داوطلبی، جز برای سران احزاب سیاسی، اعلام داوطلبی، اصولاً و عرفاً به صورت «مستقل» تلقی می‌گردد و حمایت احزاب سیاسی از کاندیداتوری، پس از مرحله‌ی تأیید صلاحیت و در مهلت قانونی تبلیغات خواهد بود.از طرف دیگر، واقعیت این است که تبیین خطوط دقیق سیاسی در حال حاضر سخت دشوار است، برای مثال، برخی خود را «اصلاح‌طلب اصول‌گرا» و عده‌ای دیگر خود را «اصول‌گرای اصلاح‌طلب»، و دیگری خود را «اصول‌گرای معتدل» یا «اصلاح‌طلب معتدل» می‌نامند.

با توجه به اینکه شهرستان‌های دلفان و سلسله دارای یک کرسی در مجلس هستند، نظر خود را در مورد اجماع بین داوطلبین در یک شهرستان و اجماع درون حزبی بیان فرمایید:

اینجانب به عنوان کاندیدای «مستقل»  بنا به تعریف حقوقی خود  اعلام کاندیداتوری کرده‌ام. با این وجود، با توجه به سیاست‌های آراء، از هرگونه تلاش جهت اجماع که به نفع و صلاح مردم حوزه انتخابیه باشد، استقبال می‌کنم. لکن، آنچه مهم است این است که فرایند تحصیل اجماع به چه سیاق باشد؟ در این باب اعتقاد راستین من این است که با برگزاری مناظرات بین کاندیداها در اماکن عمومی از قبیل دانشگاه‌ها، دبیرستان‌ها و سالن‌های عمومی، فرزندان تحصیل‌کرده‌ی حوزه انتخابیه، توانمندی‌ها و واقعی‌بودن یا شعاری بودن برنامه‌های کاندیداهای مختلف را به زیر ذره‌بین نقد و بررسی برده، و با سنجش جمیع جهات و عوامل، کاندیدای اصلح را برگزینند و به عنوان شخص مورد اجماع به سایر کاندیداها و البته به خود مردم معرفی نمایند.

چه برنامه‌هایی برای رفع معضل بیکاری جوانان دارید؟

قطعاً کسی که در استان لرستان داوطلب نمایندگی مجلس می‌شود، می‌داند که این استان از لحاظ رتبه‌ی بیکاری، غالباً یکی از رتبه‌های اول تا سوم کشوری است. بنابراین، بی نیاز به تحقیق، درک می‌شود که درد اصلی مردم، بیکاری است.طبیعی است که کاندیداها برای جلب توجه و اعتماد رای‌دهندگان، بر نقطه‌ی اصلی درد منطقه، یعنی اشتغال دست می‌گذارند و برای حل این معضل، هر یک بسته‌ی پیشنهادی خود را ارائه می‌دهند. مهم و مهم و مهم، توجه به این نکته است که آنچه اهمیت دارد شنیدن این شعارهای قشنگ نیست بلکه نقد آنهاست. بدیهی است که چنانچه کاندیدایی در شعارش صادق باشد، نسبت به «نقد» شعار و برنامه‌اش روی خوش نشان می‌دهد. فقط از این طریق است که واقعی بودن از شعاری بودن تشخیص داده می‌شود.

امروزه شعور عمومی مردم به روشنی استنتاج می‌کند که کاندیدایی که از مناظره و امکان نقد عمومی برنامه‌اش بگریزد، برنامه‌اش چیزی فراتر از شعار نبوده و تاب نقد ندارد!اینجانب برای رفع معضل بیکاری، یک برنامه‌ی کاملاً کارشناسی‌شده و واقعی داشته که علاوه بر جذب سهم واقعی منطقه از بودجه‌ی عمومی، مبتنی بر جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی می‌باشد.پیش‌بینی می‌کنم که به دنبال طرح موضوع «جذب سرمایه‌گذاری خارجی» از سوی اینجانب در این مصاحبه، ممکن است در روزها یا هفته‌های آینده، برخی از کاندیداهای محترم به تقلید از اینجانب، جذب سرمایه‌گذار خارجی را در رأس شعارهای انتخاباتی خود قرار دهند! در این صورت، با توجه به اینکه این مساله (سیاست جذب سرمایه‌گذار خارجی)، برنامه‌ای بسیار مهم و کلیدی است و لازمه‌ی آن ماه‌ها کار کارشناسی می‌باشد، بنابراین اینکه سایر کاندیداها در بدو ورود و مصاحبه‌‌ی هنگام ثبت‌نام، آن را مطرح نکرده باشند، نشانگر آن است که مطلقاً این طرح مهم به ذهنشان خطور نکرده! بنابراین طرح «سرمایه‌گذاری خارجی» از سوی سایر کاندیداها در روزهای نزدیک به انتخابات، معنایی غیر از کپی‌برداری از طرح اینجانب در این زمینه نداشته و ندارد و چیزی فراتر از شعاری بی‌پایه جهت کسب رای نخواهد بود و الحمدلله مردم فهیم می‌باشند.

برنامه‌ی اینجانب برای جذب سرمایه‌گذار خارجی، مبتنی بر عوامل متعدد منحصر به فرد و شخصی است:

۱) تسلط بر زبان‌های فرانسوی و انگلیسی

۲) سال‌ها زندگی در فرانسه و تداوم رفت و آمد، و تسلط بر فرهنگ اقتصادی و مذاکرات در زمینه تشویق و جذب سرمایه‌گذار،

۳) تسلط بر حقوق اروپا و فرانسه و اینکه تحصیل‌کرده‌ی دکترای حقوق از دانشگاه سوربون (دانشگاه پاریس ۱) می‌باشم

۴) تجارب متعدد علمی و عملی در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری خارجی

۵) تدریس دروس صادرات و واردات، انتقال فن‌آوری، داوری تجاری بین‌المللی و … در مقطع کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین‌الملل

۶) مشاور و شخص مورد مراجعه‌ی برخی از تجار اروپایی و خصوصاً فرانسوی در زمینه‌ی طرح‌های سرمایه‌گذاری آنان در ایران می‌باشم.

جذب سرمایه‌گذاری خارجی که قطعاً مهم‌ترین عامل رفع مشکل بیکاری در منطقه خواهد بود، یک برنامه‌ی فنی و مبتنی بر همکاری یک گروه از کارشناسان می‌باشد که آمادگی کامل بحث و نقد در این زمینه را اعلام می‌دارم. فراموش نکنیم که برنامه‌ها و وعده‌های کاندیداها بایستی واقعی و قابل تحقق باشند، و قضاوت این امر صرفاً از راه مناظره و نقد علمی و فنی امکان‌پذیر است که نه تنها از آن استقبال می‌کنم بلکه خود پیشنهاددهنده‌ی آن می‌باشم.

حضور مردم در انتخابات بایستی مطالبه‌گرانه باشد، به این معنا که در ازای اعطای فرصت به کاندیداها جهت طرح‌ برنامه‌هایشان، از آنان فرصت کافی جهت شنیدن نقد آن برنامه‌ها را مطالبه کنند.

تلگرام سلام دلفان

 1. نویسنده دیدگاه: حمیدرضا
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۵۰

  درود بر دکتر حاجی پور بامرام و آگاه

 2. نویسنده دیدگاه: شهروند
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۰۵

  این همه کاندیدا موظب اجماع الشتر باشید نباید فرصت سوزی کنیم به امید اجماع برای دلفان و پیروزی اصلاحات

 3. نویسنده دیدگاه: علی
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۱۵

  من دکتر حاجی پور را به واسطه همکلاس بودن در دبیرستان میشناسم ایشان فردی نخبه هستند که عقیده دارم چنین افرادی به درد مردم نورآباد میرسند.ای کاش دست از طایفه گرایی برداشته وبه افراد آگاهی چون دکتر حاجی پور رای دهیم

 4. نویسنده دیدگاه: محمد جعفری دلفانی ازتهران
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۴۵

  سلام بر کتر حاجی پور همکلاسی سال 63 مدرسه شهید مطهری نورآباد .برای مردم توضیح دهید که درکنوکور سراسری با رتبه 52 ازمنطقه محروم دلفان وارد دانشگاه تهران شدید .شما با درد ومحرومیت مردم سلسله دلفان اشنا هسیتید .پس امیدورام مردم سلسله ودلفان شمار را به عنوان نماینده منتخب خود راهی مجلس شورای اسلامی نمایند

 5. نویسنده دیدگاه: امین
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۳۷

  به باور بنده ، برای شهر و دیارمان؛ تاریخی از نو باید نگاشت .

 6. نویسنده دیدگاه: میلاد
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۲۲

  دکتر برنامه هاتون معقول و حساب شده به نظر میاد.ای کاش بقیه نامزدها هم اینطور باشن.تو جلسه چند تاشون بود م ولی متاسفانه همش دروغ و ادعاهای بی اساس و بی مدرک داشتن.یکی ازشون یه ادعایی داشت که خیلی خنده دار بود.با همین دروغها مردم و جوانهارو دور خودش جمع کرده.امیدوارم حداقل جوانان تحصیل کرده این ادعاهای بی مدرک رو قبول نکنن یا به قول معروف مطالبه گر باشن.

 7. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۴۶

  سلام برسلام دلفان! لطفا چون کاندیداها یکطرفه حرف می زنند وهرچی می خوان میگن پس نظر مردم هم هرچه بود کم نکنید. متشکرم. ازقدیم به لکی می گن «دیوار گوش کَه پاسار عه تونمه».
  بزرگان دین ما می فرمایند :« انسان های باشعور انسانهایی هستند که از شکست دیگران تجربه کسب می کنند». آیا قبول داری خیلی از حوادث که درتاریخ ثبت می شود تکرار می شود .حضرت علی (ع) به فرزندش فرمود :«هرکه تاریخ بخواند مثل آنست که درآن زمان زندگی کرده». جناب اقای حاجی پور اولین سوال را اگر باجدیت جواب ندهی با هجمه ای از تبلیغات سنگین مواجه خواهی شد.با توجه به نمونه های مذکوربا چه منطقی این جمله را گفتی که:« از حوادث سال ۸۸ نباید تا ابد ذهن‌ها را به خود مشغول کند»جناب آقای دکتر یعنی واقعا نمی دانی که چرا مقام معظم رهبری مردم را به بصیرت وآگاهی دعوت می کنند؟؟!! این جمله شما معلوم نیست از سر عدم آگاهی شماست یا اینکه می خواهی از آب گل آلود ماهی بگیری ؟این جمله شما مستقل بودن شما تناقض دارد!! واما جمله بعد شما:«نخبه‌کشی در منطقه‌ ما سکه‌ رایج شده است».بهتر بود برای اینکه بتوانی پیشرفت کنی تلاش کنی که هنوز دردام غرور وتکبر نیفتی .که مثلا به شمای نخبه ظلم شده . شنیدی می گن نمک را خوردی نمکدان را نشکن شما سر سفره نظام جمهوری اسلامی و کمکهای بی دریغ …. با سواد شدی،فرانسه رفتن وخارج رفتن بد نیست ولی جوری وانمود نکن که هرکه درخارج درس بخواند باسوادتر است .نه عزیزیم آیامی دانی دکتری گرفتن درایران بسیار سخت تر از بیشتر کشورهای خارجی است؟نمونه های زیادی داریم از خارج مدرک دکتری گرفتن ولی دربین مردم به عنوان افراد بی سواد جا افتادن . پس خواهشا زیاد رو فرانسه مانور نرید!سوال بعد وکنایه دیوار وپاسار:«مدیریت خانواده سخت است یا مدیریت 180000نفر جمعیت به قول خودتان محروم جناب آقای دکتر ؟؟؟!!! جواب اینها راگفتی بعدی ها هم مطرح می کنم.

  • نویسنده دیدگاه: حاج حسین
   دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۴۶

   عزیزی که این کامنت رو گذاشتی، خودت و تمام … به اندازه یک هزارم بنده معتقد به رهبری و ولایت فقیه و دوستدار و فدایی ایشان نیستید و هرگز به اندازه ی یک هزارم بنده به احکام و اختیارات ولایت مطلقه فقیه آگاه نیستیدو نیز به اندازه ی یک هزارم بنده از فتنه 88 و عوامل و حامیان و طرفداران آن بیزار و متنفر نخواهی بود. این را از آن جهت گفتم که بدانی حرفی را که میخواهم بزنم مانند تو و خیلی از متعصبان بیسواد کینه توز، از روی جهل و تعصب و عناد نمیگویم که عین صداقت را در گفتار و رفتار خود داشته و دارم.
   بیخردان متهجری چون که همواره درصدد هستند تا نکته ای و شاید نقطه ای از اظهارات دیگران را کوه گران کرده و با به حاشیه کشاندن آنها، برایشان از طرف کسانی از خود بی شعورتر پرونده سازی کنند حسابشان با احکم الحاکمین است و واگذارشان به ابوالفضل العباس علیه السلام.
   حالا که بعد از سالیان دراز محرومیت و بیکسی، یک نفر آدم حسابی آمده تا اگر به مجلس رفت (که نمیرود) حرفی برای گفتن داشته باشد و بگوید که شهری هم به نام دلفان در نقشه ی ایران موجود است، …. چون تو و امثال بیسوادت پیدا میشوند که میخواهند فریاد مهربانیش را در نطفه خفه کنند.
   …. بر امثال شما که همانا باعث عقب ماندگی فرهنگی و اقتصادی این منطقه وجود نحس چون شمایی هست و بس.
   دلفان و دلفانیان را از شر شما به خدا می سپارم.
   عذاب بزرگی که از حسادت نسبت به اینگونه افراد بر جان میکشید برایتان کافی است و گوارای وجودتان باد.

 8. نویسنده دیدگاه: سعيد اكرمى
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۴۷

  درود بر نخبه دلفان جناب آقاى دكتر حاجى پور

 9. نویسنده دیدگاه: میرزا مراد
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۵۱

  درود بر دکتر حاجی پور زمان آن رسیده که مردم عاقلانه تصمیم بگیرند و این بار در عرصه مجلس بر خلاف ۳۶ سال گذشته دست به انتخابی از روی خرد و دانش بزنند جناب حاجی پور مشخص هست که با برنامه آمده ای به امید پیروزی شما

 10. نویسنده دیدگاه: دلفانی میگه
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۱۲

  بین دکتر و چراغیان باید یکی را انتخاب کنیم . چون هر دو باسواد و تحصیلکرده هستند

 11. نویسنده دیدگاه: ابوالحسن عبدالهی
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۱۴

  سلام بر دکتر حاجی پور.بنده افتخار شاگردی ایشان رو در دانشگاه داشته ام و ب همشهری بودن ایشان بر خود می بالیدم ایشان فخر ما در میان اساتید بودند و هستند .لیاقت توان علمی و شایستگی شما بر همه اثبات گردیده امیدوارم یکبار از روی عقلانیت و شایسته‌سالاری انتخاب صورت گیرد

 12. نویسنده دیدگاه: سحر
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۴۳

  ما نسل جوان و رای اولی ها به آقای دکتر حاجی پور که افتخار ایرانه رای میدهیم و فریب افراد دروغگو رو نمیخوریم. پدرم میگه شهرک صنعتی علی میرزایی که در روستای محل تولد دکتر حاجی پور تاسیس شده از کارهایی است که دکتر حاجی پور زمانی که در ریاست جمهوری بوده تلاش کرده.
  دکتر حاجی پور فردی توانمند و صادق است. زنده باد

 13. نویسنده دیدگاه: کیکاووس
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۴۱

  بنده به عنوان یک فرهنگی تحصیلکرده ازمردم خواهش می کنم بابصیرت واگاهی رای بدهند.نماینده هرشهربراینداگاهی مردم ان شهراست به عبارتی دکوروویترین شهراست ودیگران باارزیابی نماینده شعورمردم ان شهرراارزیابی می کنند.به اگاهی خودخیانت نکنیدچون دودش به چشم خودتان می رود.دوران نمایندگان بی سوادوفاقدقدرت بیان وانتخاب سنتی به سرامده ودلفان بایدازسنت به مدرنیته مهاجرت کند.

 14. نویسنده دیدگاه: محمد
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۱۷

  اگر حق را زیر پا نگذاریم دکتر حاجی پور از همه شایسته تر می باشند ولی افسوس…

 15. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۵۶

  با سلام دکتر حاجی پور عزیز اگه میخوای موفق بشی در انتخابات ا- ن را از دورو ور خودت دورش کن چون که بیشتر دافعه داره تا جاذبه بخدا خیلی منفوره هم تو فامیل هم تو فرهنگیان

 16. نویسنده دیدگاه: كريمي
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۲۴

  گذشت، تحول، فداكاري از صفات دكتر حاجي پور ميباشد. جهان بيني و نگران ايشان به صلاح نسل جوان است. خداوند و مردم حامي ايشان باشند.

 17. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۵۱

  کسانی که دکتر حاجی‌پور را میشناسند میدانند که انسانی بسیار متواضع و خاکی، وبسیار نکته سنج و بسیار پیگیر و بسیار سخنران و داناست. وکالت پرونده‌ های بزرگ در سطح ملی انجام داده و به لک بودن خودش افتخار میکند. پدر لکستان است. در پاریس به فکر نورآباد بوده. الان وظیفه ماست که از نخبه خودمان حمایت کنیم. هر نورآبادی باسواد خوبه که یک بلندگوی معرفی دکتر به همشهری ها باشد.
  به امید خدا

 18. نویسنده دیدگاه: فکر نو
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۱۳

  با سلام
  امیدوار بودم تو این دوره یکی بیاد که حرفی برا گفتن داشته باشه فکر میکنم دکتر حرفی برا گفتن داشته باشه
  من ب عنوان ی جوان دلفانی افتخار میکنم به داشتن چنین شخصیتهایی تو شهرمون به امید موفقیت دکتر

 19. نویسنده دیدگاه: بی طرف
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۲۴

  سلام اینکه شهر نوراباد اینقد از لحاظ علمی سیر صعودی را طی کرده مایه مباهات همه اس ولی متاسفانه درصد بالایی از مردم ما هنوز ب این باور سیاسی و بلوغ فکری نرسیدن که باید شایست ترین فرد را ب نمایندگی خود انتخاب کنند شما اگر عملکرد مناسبی برای اجرایی ایده هایتان داشته باشین و از من من کردن خود را رها سازید گزینه مناسبی برای انتخاب اصلح میباشید

 20. نویسنده دیدگاه: دلسوز
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۴۹

  ایشان حتی یک روزسابقه ی استخدام ومدیریت درایران نداردواصلا استخدام نشده وازاصول مدیریتی اباشته ای ندارد فقط دنبال استخدام است.7

  • نویسنده دیدگاه: محمد ک
   دی ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۴۶

   ایشان اگه می خواهستند استخدام شوند تا حالا صدباره این کار راانجام داده بودند ایشان به فکر استخدام ومال اندوزی نیست یک پرونده وکالت اندازه یک سال حقوق کارمندی درآمد دارد

  • نویسنده دیدگاه: مهدي حسنوند
   دی ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۰۱

   تورم 40 درصدي و بيكاري 12 درصدي حاصل مديريت در ايرانه. خدا رو شكر هنوز به اين مقام آلوده نشدن.

 21. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۴۹

  باید واقع نگر بود ، با رویا بافی نمیتوان ره بجایی برد ومشکلات را حل کرد، صرف چندصباحی حضور در اروپا و یا تسلط بریک زبان خارجی و امثال آنچه در بالا اشاره شد موجب حضور سرمایه گذار خارجی نخواهد شد! ساختن دلفان نیازمند تواناییهای مدیریتی، برنامه چند بعدی، مدیریت کارآمد و توانمند بومی و همدلی است. بدون توجه به واقعيت ها هرسخن چیزی جز شعار دهن پرکن نمیتواند باشد.

  • نویسنده دیدگاه: مهدي حسنوند
   دی ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۵۷

   اين “صرف” حاصل سالها شب بيداري و درس خواندنه. ساده از موضوع نگذر.

 22. نویسنده دیدگاه: یوسف
  دی ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۵۲

  جناب دکتر حاجی پور ، سیاست علاوه بر حقوق لازم است با اخلاق و اخلاق مداری مهار شود . شما صادق ترین کاندید هستید ، پیروز باشید.

 23. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۶:۴۱

  از شما به عنوان یک حقوقدان بعید است که می فرمایید فتنه 88 را باید فراموش کرد

  • نویسنده دیدگاه: چراغی
   دی ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۳۳

   آقا یا خانم محترم، منصف باشید، بخدا قسم تجربه اثبات کرده که تخریبها برعکس جواب میده!!!
   دکتر حاجی پور با استناد به بیانات گهربار مقام عظمای ولایت، مطلب را بیان کرده و جهت جلوگیری از سوءاستفاده افراد از خدا بیخبر، عین مطلب مقام معظم رهبری را نقل کرده است.
   ……………………..
   عین مطلب: در راستای بیانات مقام معظم رهبری معتقدم که حوادث سال ۸۸ و وقفه‌ای که در امور پیش آمد، نباید تا ابد ذهن‌ها را به خود مشغول کند و مانع از پیش‌برد سریع امور کشور شود. عین اظهارات رهبر معظم را ذکر می‌کنم: «هر سالی از سال‌هایی که دوران انقلاب گذرانده است، و در هر سالی هر ماهی، و در هر ماهی هر روزی، وزن و مقداری دارد، ارزشی دارد؛ نباید این را از دست داد. ممکن است در هشت ماه از سال ۸۸ که اشتغالات فتنه‌انگیزان بعضی از ذهن‌ها را به خود مشغول کرد، برخی از کارها نیمه‌کاره مانده باشد؛ باید جبران بشود. باید حرکت، در عرصه‌های گوناگون، یک حرکت سریعی باشد.»
   ………………….
   پس دوست عزیز، مراقب نقد خود باشید، چون در واقع دارید از مقام معظم رهبری انتقاد میکنید.

 24. نویسنده دیدگاه: تحصیل کرده
  دی ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۰۲

  در نورآباد هزار نفر تحصیل کرده در خارج وجود دارد ببخشید یکی خودم با کمال تواضع

  • نویسنده دیدگاه: داننشجو
   دی ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۳۸

   خداوند تحصیل کرده های درجه عالی نورآباد را زیاد کند.
   شما که متواضع هستید، خودتون رو معرفی کنید.
   دکتر حاجی‌پور علاوه بر اینکه از معتبرترین دانشگاه دنیا دکترا گرفته، علاوه بر اینکه با بالاترین نمره، دکترا گرفته، علاوه بر اینکه بورسیه دولت فرانسه بوده، استاد دانشگاه در فرانسه است.
   بنابراین موجب افتخار دلفان است.
   به امید پیشرفت علمی دلفان.

  • نویسنده دیدگاه: مسعود
   دی ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۳۹

   آقاى تحصيل كرده وقتى با جناب آقاى دكتر حاجى پور حرف ميزنى واضع حرف بزن
   سر بسته حرف نزن . هزار نفر پيشكشت اسم ده نفر از خارج رفتهاى تحصيل كرده و نخبه مثل دكتر را اسم ببر .

 25. نویسنده دیدگاه: محمدرضا
  دی ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۳۰

  سلام
  اینجانب به عنوان یک دانشجو واز طرف جمعی از دانشجویان واساتید برتری ک افتخار هم صحبتی باآقای دکتر حاجیپور راداشته ایم ازاینکه شهرمان نورآباد،ازهرگونه امکانات محروم ،توانسته شخصی بااین منش و اخلاق وسواد ب جامه دهد ماباید سرسختانه از نخبگانی ک دلسوز شهرودیارمان هستندصادقانه دفاع کنیم و این امتیاز راب کسانی ک صرفا منافع عده ی خاصی مدنظرشان هست ندهیم.
  به امید آرزوی نورآبادی آباد با دکتر حاجی پور
  واین رابدانیم ک انسانها پشت سرخدا هم حرف میزنند…
  به امید و توکل به خدا…

 26. نویسنده دیدگاه: مهدی
  دی ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۰۴

  سلام
  اگر سنگ ها درمسیر رود نبودنند ،رود صدایی به این زیبایی نداشت
  واینکه انسانهای بزرگ همیشه مورد هجوم عده ی ک منافع خودشان درخطر است قرارمیگیرندواین تعجب برانگیز نیست
  درود بر نخبه ی دیار نورآباد و ایران

 27. نویسنده دیدگاه: حسن
  دی ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۲۶

  من بعنوان یک رأی اولی تصمیم دارم به دکتر حاجی پور رای بدهم زیرا معتقدم شمشیر تیز باید ب دست مردان شجاع داده شود

 28. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  دی ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۳۵

  چرااقای دکترنگفتن مشاور….. در زمان ارشدبوده وازطرفداران سرسخت ایشان است حتی دراجرای فرامین مقام معظم رهبری حاظرنشدفتنه رامحکوم کند.چه تضمینی داردفردانگویددفاع مقدس بایدفراموش شود.

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   دی ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۲۹

   عین عبارات دکتر رو اینجا میذارم تا بازخوانی کنید و ببینید که اولاً در جملات اولیه ضمن بیان عامل و ریشه فتنه و تصریح لزوم اصلاح قوانین انتخاباتی برای جلوگیری از فتنه مجدد (دقیقا همزبان با مقام معظم رهبری)، بلافاصله گفته که فتنه با تدبیر مقام معظم رهبری خاموش شد. بنابراین هم فتنه را یک کار نادرست دانسته و لزوم اصلاح قوانین رو برای پیشگیری از بروز مجددش بیان داشته، هم نقش مهم مقام رهبری در عبور از فتنه رو ذکر کرده.
   ثانیاً در قسمت آخر هم با استناد به مطلبی از مقام رهبری، اظهار داشته که قضیه‌ی فتنه رو جهت پیشبرد امور بایستی فراموش کرد، فراموش کرد چون حل شد و تمام شد.

   این جمله که فتنه را فراموش کنیم، از مقام معظم رهبری است و دکتر حاجی‌پور فقط به اون استناد کرده. پس شما طرفداران نادان آقای…، اینقدر بیسوادید که متن مصاحبه دکتر حاجی‌پور رو کامل نخوندید که بفهمید اون جمله متعلق به رهبری است. بنابراین ای نادانان بیسواد، به مقام رهبری توهین نکنید.
   ……………………………
   عین متن مصاحبه دکتر حاجی‌پور در خصوص فتنه ۸۸:
   فتنه زمانی اتفاق می‌افتد که محیط، امکان بروز آن را مساعد نماید. به نظر اینجانب، اصلاح قوانین ناکارآمد انتخابات می‌توانست نقش پیش‌گیرانه مهمی داشته باشد و تاکید به موقع مقام معظم رهبری بر لزوم اصلاح قوانین انتخاباتی، موید این مهم است.این قضیه با تدبیر رهبری که دارای صلاحیت حل معضلات نظام می‌باشد، رفع گردیده و خوش‌بختانه از آن تاریخ تاکنون سه انتخاب مختلف و درخشان ریاست‌جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای محلی برگزار شده است.در راستای بیانات مقام معظم رهبری معتقدم که حوادث سال ۸۸ و وقفه‌ای که در امور پیش آمد، نباید تا ابد ذهن‌ها را به خود مشغول کند و مانع از پیش‌برد سریع امور کشور شود. عین اظهارات رهبر معظم را ذکر می‌کنم: «هر سالی از سال‌هایی که دوران انقلاب گذرانده است، و در هر سالی هر ماهی، و در هر ماهی هر روزی، وزن و مقداری دارد، ارزشی دارد؛ نباید این را از دست داد. ممکن است در هشت ماه از سال ۸۸ که اشتغالات فتنه‌انگیزان بعضی از ذهن‌ها را به خود مشغول کرد، برخی از کارها نیمه‌کاره مانده باشد؛ باید جبران بشود. باید حرکت، در عرصه‌های گوناگون، یک حرکت سریعی باشد.»
   ………….
   نتیجه‌گیری: ایرادی که شما گرفتید، علیه دکتر حاجی‌پور نیست، علیه مقام رهبری است.

   • نویسنده دیدگاه: وحید
    دی ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۵۸

    کاری نداره برای واضح شدن مواضعشون فتنه 88 را به واضح و صرح محکوم کنند

    • نویسنده دیدگاه: نام شما...
     دی ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۵۵

     خبرنگاران بایستی از ایشان میپرسیدند. حالا هم دیر نشده، با دکتر مصاحبه کنند و از ایشان بپرسند.
     در جوابهای دکتر حاجی‌پور، فقط به دو مسئله اشاره شده 1. ریشه‌ی فتنه، در ضعف قوانین انتخاباتی بوده و 2. بازگذاشتن این پرونده باعث صرف انرژی کشور میشه.
     هر دو استدلال هم عینا بر منویات مقام معظم رهبری تکیه دارند.

   • نویسنده دیدگاه: دلسوز
    دی ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۲۷

    پس نه سفسطه نه مغلطه یک جمله فتنه وفتنه گران راکه خط قرمزرهبری ومردم است رابصراحت محکوم کند.G

 29. نویسنده دیدگاه: مهدیه درویش
  دی ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۰۷

  تنها راهی که به شکست می انجامد تلاش نکردن است، آقای دکتر حاجی پور ما همواره تلاش های شما را تحسین میکنیم ( من به عنوان یک غیر لرستانی به مردم سخت کوش دلفان پیشنهاد میکنم با توجه به شناختی که از دکتر حاجی پور دارم اهداف ایشان برای پیشرفت جوانان دلفان خیلی جدی است و با تلاش خود موجب پیشرفت و توسعه آن منطقه خواهند گردید.

 30. نویسنده دیدگاه: جوان امروز
  دی ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۲۵

  در مقایسه با کاندیداهایی که بالاترین موقعیت شغلی شان، مدیرکلی در سطح استان!!! بوده، دکتر حاجی‌پور از ۲۳ سالگی هر روز با کسانی (آیت الله جنتی، آیت الله هاشمی شاهرودی،…) همصحبت و همجلسه بوده که کاندیداهای پرادعای شما، اون بزرگان رو فقط از تلویزیون دیده‌اند!!!
  دکتر حاجی‌پور فراجناحی است و پا به میدان گذاشته تا به معضلات ناشی از انتخابهای اشتباه گذشته ما که ورشکستگی عمرانی و بحران بیکاری را بوجود اورده، کمک کنه. برای رضای خدا این فرصت را از دست ندهیم.

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   دی ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۴۲

   خخخخخخ کسیکه خودش رانندگی نکرده هرچقدر هم کنار دست ی راننده پایه یکم هم بنشیند راننده نمیشود! صدها نفر در نهاد ریاست جمهوری هستند، این برای آنها شان مدیریتی ایجاد نمیکند!!!!!

   • نویسنده دیدگاه: جواب
    دی ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۰۴

    دکتر حاجی‌ پور در ریاست جمهوری کارمند نبوده، بلکه کارشناس و مشاور و مدیر بوده. یعنی میگید مدیر و کارشناس راننده نیست؟؟؟
    کاندیداهای شما که از سطح استان بالاتر نرفتن، اگه برن تهران سه سال طول میکشه آدرس مجلس و هیات دولت و جاهای مهم رو یاد بگیرن. فرصت نمیکنن به نیازهای مردم برسن.

 31. نویسنده دیدگاه: محمد جعفری دلفانی ازتهران
  دی ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۰۸

  با سلام خدمت همه همشهری های شریف ومحترم دلفانی ام :
  چراا وقت خود را صرف مجادله های بیهوده وبی نتیجه می کنید . چرا کاندیداهای که برخلاف میل ونظر آنها وارد صحنه شده اند تخریب می نمایند وانگ های غیر مستند و واهی می زنند .واقع بین وبدوراز حب وبغض وطایفه گری فکر کنید . نمی خواهم به شماه توصیه کنم به اقای حاجی پور رای بدهید ولی حداقل براساس عقل ومنطق قضاوت کنید . آقای حاجی پور فردی تحصیل کرده وتوانمند هستند وخوب با محرومیت ودرد مردم دلفان اشنا هستند .به گذشته نگاه کنید ببینید آقایانی از از شهرنورآبد به مجلس شورای اسلامی راه یافتن چکار کردند. انشاالله با انتخاب ایشان به عنوان نماینده بتوانند درقوه قانون گذاری منشاء خدمات برای کشور ونظام و استان وشهرستان باشند . انشاء الله

 32. نویسنده دیدگاه: delsa
  دی ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۴۸

  سلام؛بايد بدانيم زمان وعده و وعيدهاي انتخاباتي گذشته است؛دیگر نمي توان رأي مردم را با حواله دادن آنان ب ناكجا آبادهاي رويايي خريد؛در اين شرايط تنها كانديداهايي موفق هستند ك قادر باشند تصويری واقعی و قابل اعتماد از‏”برداشتي‏”‏ ك قرار است از اين‏”كشت‏”‏ حاصل گردد را جلوي ديدگان مردم ب نمايش بگذارند؛ نبايد در حريم ذهني و عيني مردم ورودي پابرهنه داشت وشرايط رواني آنان را بيش از اين درمعرض تعرض وتخريب قرار داد

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار