سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 69779
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آخرین خبرها از ولادت، فوت، ازدواج و طلاق در لرستان
Print This Post

مدیر کل ثبت احوال لرستان آخرین آمار وقایع حیاتی استان را اعلام کرد.

کراپ‌شده - نقشه لرستان

به گزارش سلام دلفان، مصطفی امانی پور با اشاره به تعداد ولادت های ثبت شده در استان لرستان طی ۹ ماه نخست امسال اظهار داشت: در مجموع طی امسال حدود ۲۹ هزار و ۴۳۲ مورد ولادت در استان لرستان به ثبت رسیده است.

۵۲ درصد ولادت ها در لرستان پسر بود

وی با بیان اینکه از مجموع ولادت های ثبت شده در لرستان ۱۵ هزار و ۳۷۶ مورد پسر بوده است عنوان کرد: همچنین ۱۴ هزار و ۵۶ مورد نیز ولادت دختر به ثبت رسیده است.

مدیر کل ثبت احوال لرستان بیان داشت: از مجموع ولادت های ثبت شده در لرستان ۵۲.۲ درصد پسر و ۴۷.۸ درصد نیز دختر بوده است.

امانی پور با بیان اینکه از مجموع ولادتهای ثبت شده در استان لرستان ۲۰ هزار و ۷۲۱ مورد در شهرهای لرستان و هشت هزار و ۷۱۱ مورد نیز در روستاهای استان به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: ۷۰.۴درصد ولادتها در شهرهای لرستان و ۱۹.۶ درصد در روستاها بوده است.

مدیر کل ثبت احوال لرستان افزود: در ۹ ماه نخست امسال در هر ساعت ۴ نوزاد در استان لرستان متولد شده است.

امانی پور بیشترین ولادت های ثبت شده در لرستان مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال عنوان کرد و گفت: ۹۹.۲ درصد ولادت های ثبت شده در لرستان در مهلت قانونی ۱۵ روز به ثبت رسیده است.

فوت ۶۳۰۰ نفر در لرستان

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ثبت واقعه فوت در لرستان اشاره کرد و گفت: در ۹ ماه نخست امسال  شش هزار و ۳۱۵ مورد واقعه فوت در استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد کاهش را نشان می دهد.

مدیر کل ثبت احوال لرستان با بیان اینکه از کل فوتی های ثبت شده در استان سه هزار و ۷۶۷ مورد مرد بوده است گفت: همچنین دو هزار و ۵۴۸ مورد از فوتی های ثبت شده زن بوده اند.

امانی پور تصریح کرد: با این اوصاف ۵۹.۶ درصد فوتی های ثبت شده در استان مرد و ۴۰.۴ درصد نیز زن بوده اند.

وی با بیان اینکه از مجموع فوتی های ثبت شده در لرستان چهار هزار و ۶۶۸ مورد معادل ۷۳ درصد در شهرهای لرستان ثبت شده است گفت: همچنین هزار و ۶۴۷ مورد معادل ۲۶.۱ درصد نیز در روستاهای لرستان به ثبت رسیده است.

۴۲ درصد فوتی های لرستان به دلیل بیماری قلبی عروقی بود

مدیر کل ثبت احوال لرستان بیان داشت: با این اوصاف به طور متوسط در هر شبانه روز ۲۳ مورد فوت در استان لرستان به ثبت رسیده است.

امانی پور بیشترین علت فوت را مربوط به بیماری های قلبی عروقی با تعداد دو هزار و ۶۱۹ مورد عنوان کرد و گفت: در مجموع ۴۱.۵ درصد فوتی ها در استان به دلیل این بیماری ها بوده است.

وی بیشترین فوتی های ثبت شده در اسان را مربوط به گروه سنی ۷۵ ساله با تعداد دو هزار و ۷۰۴ مورد معادل ۴۲.۸ درصد کل فوتی ها در استان برشمرد.

مدیر کل ثبت احوال لرستان بیان داشت: ۹۸ درصد از فوتی های استان در مهلت قانونی ۱۰ روزه به ثبت رسیده است.

کاهش ازدواج در لرستان

امانی پور در بخش دیگری از سخنان خود به آمار ازدواج در استان لرستان اشاره کرد و گفت: در ۹ ماه نخست امسال ۱۴ هزار و ۵۷۸ مورد ازدواج در لرستان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه این میزان ثبت ازدواج در لرستان طی سال گذشته را ۱۵ هزار و ۳۲۳ مورد عنوان کرد و گفت: با این اوصاف تعداد ازدواج های ثبت شده در لرستان طی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴.۹ درصد کاهش یافته است.

مدیر کل ثبت احوال لرستان با  بیان اینکه در هر شبانه ۵۳ مورد ازدواج در لرستان به ثبت رسیده است تصریح کرد: این عدد در مدت مشابه سال قبل ۵۶ مورد بوده است.

ثبت ۹ طلاق در هر شبانه روز در لرستان

امانی پور همچنین با اشاره به آمار طلاق ثبت شده در لرستان گفت: طی ۹ ماه نخست امسال دو هزار و ۵۷۳ مورد طلاق در استان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد طلاق ثبت شده در لرستان را طی سال گذشته دو هزار و ۴۷۱ مورد عنوان کرد و گفت: با این اوصاف تعداد طلاق های ثبت شده در لرستان طی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴.۱ درصد رشد یافته است.

مدیر کل ثبت احوال لرستان بیان داشت: در مقابل هر شش ازدواج یک واقعه طلاق در استان به ثبت رسیده است.

امانی پور عنوان کرد: طی ۹ ماه نخست امسال در هر شبانه روز ۹ واقعه طلاق در لرستان به ثبت رسیده است که این عدد در مدت مشابه سال قبل نیز ۹ مورد بوده است.

حسین و فاطمه بیشترین نام انتخابی از سوی لرستانی ها برای فرزندانشان

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فراوانی نامگذاری ها در استان لرستان اشاره کرد و گفت: در ۹ ماه نخست امسال فراوانی پنج نام پسران در استان به ترتیب حسین با ۷۱۸ مورد، امیر علی با ۷۰۳ مورد، محمد با ۴۹۴ مورد، امیر حسین با ۴۸۷ مورد و محمد طاها با ۴۸۵ مورد بوده است.

مدیر کل ثبت احوال لرستان ادامه داد: همچنین بیشترین فراوانی پنج نام دختران در لرستان به ترتیب فاطمه با هزار و ۱۲ مورد، زهرا ۴۵۹ مورد، نازنین زهرا ۳۱۸ مورد، باران با ۳۰۱ مورد و … بوده است.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار