سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 69818
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۱۶ نظر
خانه » اخبار برتر » وامدار هیچ شخص یا گروهی نیستم تفکرات اصلاح طلبی دارم اما فرصت طلب نیستم و اصولگراها را هم دوست دارم/ باشعار دانش صداقت و پشتکار پا به عرصه انتخابات گذاشته ام
Print This Post
دکتر فرهاد نظریان در نشست خبری با اصحاب رسانه:

بنده نمی توانم بگویم با اجماع مخالفم و باید ببینم که افرادی که قرار است به نفع آنها اجماع شود چه اهدافی دارند ، چه کسانی از آنها حمایت می کنند و آیا برای رضای خدا و کمک به مردم آمده اند بنده هم به آنها کمک می کنم.

به گزارش سلام دلفان، دکتر فرهاد نظریان با حضور در فرمانداری دلفان پس از ثبت نام در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان دلفان به سوالات خبرنگار پاسخ داد که متن مصاحبه خبری در ذیل می آید:

DSC01198

 

ضمن معرفی خود سوابق اجرایی که تاکنون داشته اید را بیان بفرمایید:

دکتر فرهاد نظریان فیروز آبادی متولد سال ۱۳۵۱ روستای قلندر بخش خاوه هستم . تحصیلات ابتدایی خود را در روستای برخوردار به پایان رساندم و دوران راهنمایی و متوسطه را درشهرستان نهاوند گذراندم . مدرک کارشناسی را در دانشگاه تبریزا خذ کردم و با رتبه ۳ وارد دانشگاه تربیت مدرس شدم و موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی کشاورزی شدم ؛ با بورسیه دولت ایران وارد یکی از دانشگاه درکشور هلند شدم و از سال 81 تا 86 در کمتراز ۴ سال موفق به اخذ مدرک دکتری شدم  و با بورسیه دولت هلند مدرک فوق دکتری را در همان کشور دریافت می نماید و از سال 91 هم به درجه دانشیاری ارتقا پیدا کردم  و در حال حاضر در حال تکمیل پرونده برای کرسی استادی در رشته بیتکنولوزی هستم خضو هیئت عامی دانشگاه لرستان و دانشیار رشته بیوتکنولوژی میباشم.

 

انگیزه خود را برای حضور در عرصه انتخابات در حوزه دلفان و سلسله بیان بفرمایید:

بنده با شعارهایی که خیلی ها می گویند و نهایتاً چیزی عاید مردم نمی شود مخالف هستم. کسانی که پا به این عرصه مهم گذاشته اند نباید با گفتن حرف های غیر واقعی خود را مطرح کنند و باید صداقت را ملاک کار و رفتارهای خود قراردهند. من با شعار دانش صداقت و پشتکار پا به عرصه انتخابات گذاشته ام و معتقد هستم که با دانش و بدور از هر گونه دروغ و داشتن پشتکار و شفافیت تمام می توان به چیزهایی که می خواهیم دست پیدا کنیم. من برای ایجاد هماهنگی و وفاق که هم اکنون کم رنگ شده آمده ام و قصد ندارم کسی را هم تخریب کنم.

 

 لطفا درباره جناح سیاسی خود بگویید:

من مخالف دوقطبی کردن جامعه که در زمان انتخابات هستم .تفکرات اصلاح طلبی دارم اما فرصت طلب نیستم و از اصول گراها هم خوشم می آید چون به راحتی رنگ عوض نمی کنند و به اصول خود پایبند هستند وخیلی از اصولی که اصولگراها دارند به حفظ نظام و انقلاب کمک کرده. تفکرات اصلاح طلبی راهم قبول دارم و فکر می کنم همه باید در چهارچوب نظام و حفظ انقلاب کارکنند تاگرایش های سیاسی به هم نزدیک شوند و به وحدتی که هم اکنون نیازداریم دست پیدا کنیم.

 

باتوجه به اینکه مجلس میدان و آوردگاه نخبگان سیاسی می باشد شما چه پارامترهایی را در خود احساس کردید تا وارد این میدان شوید؟

من یک دانشگاهی هستم و روح دانشگاه با تحقیق و تفحص و سبک و سنگین کردن مسائل است و نتیجه گیری که از آن می گیرند. من فکرمی کنم به آن بلوغ رسیدم که مسائل را تحلیل کنم وبر اساس آن نتیجه بگیرم. من وامدار هیچ کس یا گروهی نیستم و باکسانی که اطراف خود را شلوغ کرده اند و به دنبال امتیازدهی و امتیازگیری هستند مخالفم  .اساس کار من شایسته سالاری و معتقدم هر کسی با هرگرایشی که دارای استعداد باشد باید از آن استفاده کنیم تا بتوانیم به رشد تعالی برسیم.

 

نظر خود را پیرامون اتفاقات سال ۸۸ کشور و فتنه بوجود آمده بیان بفرمایید:

با اردو کشی خیابانی و ایجاد اغتشاش مخالف هستم در سال ۸۸ باید کارها از طریق مراجع قانونی پیگیری می شد و گفته ی رهبری را فصل الخطاب قرارمی دادند. متاسفانه افرادی هم بودند که از موضوع پیش آمده سوء استفاده کردند و جامعه را به سمت و سوی خوبی پیش نمی بردند که خدا رو شکر این مشکل حل شد.

 

در صورتی که به مجلس راه بیابید آیا قدرت لابی گری و نفوذ سیاسی دارید؟

من فردی هستم با روابط عمومی بالا و اگر منظور از لابی این باشد که حقی از کسی ضایع گردد تا ما به حقی برسیم من آن را قبول ندارم ولی اگر نشان دهیم که حقی از ما ضایع شده و آن راثابت کنیم  و با لابی گری بتوانیم حق ضایع شده را به دست آوریم موافق هستم و همچنین معتقد هستم که خیلی ها از نفوذهای سیاسی به سود شخص یا گروه استفاده می کنند و کمتر از نفوذ سیاسی خود به نفع جامعه استفاده کرده اند.

با توجه به اینکه شهرستان های دلفان و سلسله صاحب یک کرسی در مجلس هستند نظر خود را در مورد اجماع بین داوطلبین در یک شهرستان و اجماع درون حزبی بیان بفرمایید:

بنده نمی توانم بگویم با اجماع مخالفم و باید ببینم که افرادی که قرار است به نفع آنها اجماع شود چه اهدافی دارند ، چه کسانی از آنها حمایت می کنند و آیا برای رضای خدا و کمک به مردم آمده اند بنده هم به اینها کمک می کنم، اما اگر احساس کنم گروهایی قصد دارند به هرقیمتی که شده کاندید خود را پیروز کنند و توانایی هم ندارد بنده با این کار مخافم ، برای من فرقی نمی کند اصولگرا یا اصلاح طلب باشد و اگر احساس کنم شخصی می تواند به پیشرفت منطقه کمک کند نه تنها با اجماع موافقم بلکه حاضرم به او نیز کمک کنم.

 

سشششش

 

 

 

 1. نویسنده دیدگاه: دانشجوی دکتری
  دی ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۲۸

  با سلام خدمت استاد ارجمند جناب دکتر نظریان استاد صداقت و اراده و پشتکار
  استاد گرامی امیدوارم مردم سلسله و دلفان در انتخاب شایسته که یکی از بهترین گزینه های این دوره شما استاد فرزانه می باشید جای هیچ شک وتردیدی نداشته وشایسته سالاری رو جای گزین طایفه سالاری کنند تا در تعیین سرنوشت خود و آیندگان سهیم باشند

 2. نویسنده دیدگاه: رستمی
  دی ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۴۲

  زنده باد دکتر ، دکتر عزیز حتما به گوشتون رسیده که مسئولین در استخدامی جهاد کشاورزی دلفان چه دسته گلی رو با استخدام کردن نیروهای غیر بومی به اب دادن ، از شما میخوایم با توجه به پتانسیل شما و منطقه در زمینه کشاورزی ، انشالله به ورود مجلس کنید و مشکلاتمون رو با این همه فارق التحصیل بیکار کشاورزی در شهرستان حل کنید

  • نویسنده دیدگاه: نکته:
   دی ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۴۴

   جناب دکترازسال 81 تا86. میشه پنج سال نه کمترازچهارسال.
   کامنتهای تاییدشماهم حاوی غلط های رسم الخطی ونگارشی بوده وبه ویرایش نیازمندند.

 3. نویسنده دیدگاه: داشجو
  دی ۲۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۱۴

  سلام

  ایشان بیش از یک سال در دوره فوق دکتری بوده اند، لذا از 81-86 را درگیر هر دو دوره بوده اند.

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۲۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۲۹

  سلام بر سلام دلفان .اینکه میگن یه آقایی خاص از خرم اباد انتقالی گرفته که کاندیدای نوراباد بشه صحت داره ؟

 5. نویسنده دیدگاه: بنده خدا
  دی ۲۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۲۹

  سلام بر سلام دلفان
  خدمت دوستان عارضم دکتر شخص شناخته شده ی در محافل علمی وبین اللمللی می باشند حیف است که برای مردم زادگاه خودش ناشناخته باشد.و از استعداد فوق العاده اش در جهت کمک به ابادانی منطقه استفاده نشود. امیدوارم مردم قدر این فرزانگان را بدانند.

 6. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  دی ۲۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۰۴

  آقای دکتر بنا بر شناخت و علاقه ای که به شما دارم لازم دانستم چند نکته را خدمت شما عرض کنم:
  اول اینکه داشتن دکتری و عضو هیئت علمی یک دانشگاه بودن شرط کافی برای ورود به میدان نمایندگی نیست و شما برای این میدان نیاز به سابقه اجرایی مناسب هم دارید که متاسفانه شما فاقد آن هستید.
  دوم اینکه اگه خیال خدمت به شهر و مردم شهرمان را دارید خواهش میکنم در همان زمینه علمی خدمت کنید که نیاز شهر ما به متخصصین بومی در این زمینه بسیار بیشتر است نسبت به نماینده.به عنوان مثال شهر ما پتانسیل ها و لوازم و جمعیت لازم برای دارا بودن یک دانشگاه ملی را دارد که از آن محروم است پس خواهش میکنم با چند نفر از سایر دوستان بومی دست در دست هم دهید که شهر ما صاحب یک دانشگاه ملی معتبر شود…
  در انتها خواهش میکنم از تمام تمایندگان که اجماع نمایید و رای شهرمان را نشکنید و تلاش کنید که یک دلفانی لایق به مجلس راه یابد.

 7. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۲۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۵۷

  درود بر قلندری باصداقت و با سواد و نجیب. دکتر جان ما حامی شما هستیم و از مال و جان و آبروی خود مایه میگذاریم . حال نوبت مردم است که به این احساس مسوولیت جنابعالی پاسخی شایسته دهند .علی الخصوص مردم نورآباد و بالاخص مردم با فرهنگ خاوه

 8. نویسنده دیدگاه: یونس
  دی ۲۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۰۰

  اصلاح طلبان دلفان باحمایت ازکاندیدای مقبول ومردمی که موردحمایت جامعه فرهنگی .دانشکاهی وآحاداصلاح طلبان دلفان است برگ زرینی ازتاریخ این سرزمین پرافتخاررقم خواهندزد.

 9. نویسنده دیدگاه: علی
  دی ۲۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۰۵

  من 4 سال در دانشکده ای که آقای نظریان در آن تدریس می کند درس خوانده ام آقای نظریان در جواب سوال آیا شما نورآبادی هستید همیشه جواب سربالا می دادند یکبار اهل نهاوند بودند یکبار اهل فیروزآباد و حالا اهل نوراباد

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   دی ۲۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۳۵

   سلام خدمت دوست گرامی فکر کنم اشتباه گرفتی ! !!!!!؟؟؟؟؟؟؟ از قضا بنده در دوره لیسانس و.ارشد افتخار شاگردی استاد را داشتم همیشه به افبتخار حضور این بزرگوار در دانشکده ما دانشجویان نورابادی والشتری (لک زبانان) با ایشان بسیار راحت بودیم. ایشان خیلی به زبان لکی علاقمند هستند. و به نورآبادی بودن خویش افتخار میکنند
   دکتر عزیز با جان و مال حمایتت مکنیم.تا شما نیز از حق مردم حمایت کنید.انشاالله

 10. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۲۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۵۸

  معلومه چون میخو استی فامیل و آشناهاشو پیدا کنی که واسطه بشن نمره مفت بگیری . ولی ایشان زرنگتر از این حرفها هستند. نخیر ایشان پدر و پدر بزرگ و جدش و….همه اهل و ساکن روستای قلندرند .

 11. نویسنده دیدگاه: دلفان
  دی ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۵۸

  این اقابهتره به دنبال کشت وکار وتخصصش بره وسیاست رابه اهلش واگذاره…

 12. نویسنده دیدگاه: امرایی
  دی ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۳۶

  دکتر میرزائیان یکی از چهره های شناخته شده و توانای شهرتانی است که دوستش داریم . پیش بسوی اقیانوس جنبش و جریان خدمت یاعلی مدد

 13. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۵۳

  پس با این منطق جنابعالی هیچکدوم از این کاندیداها نباید نماینده بشن .یکی بره دانشگاه درسشو بده .اون یکی بره مدرسه . آن یکی هم کمیته امداد خدمت کنه. اتفاقن ما که شغل نود درصد مردم مان کشاورزیه باید به کسی رای بدیم که تخصص کشاورزی داشته باشه. اون آقا که از شغل اکثر مردم این دوشهرستان حتی الفبایش را نمی داند نباید به خود حق دهد که نماینده شود.

 14. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  دی ۲۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۵۰

  مدرک فوق دکتری از دانشگاه هلند یعنی چی!! مگر منچ بازیه

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار