سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 70040
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » تظاهرات‌کنندگان عراقی وارد محوطه سفارت سعودی شدند
Print This Post

در تجمعی اعتراضی علیه آل سعود در به شهادت رساندن شیخ نمر النمر در بغداد شرکت کرده بودند، با عبور از موانع امنیتی وارد محوطه سفارت عربستان سعودی در عراق شدند.

به گزارش سلام دلفان، تظاهرات‌کنندگان خشمگین با سر دادن شعارهایی همچون « هیات منا الذله» و «خون شیخ نمر از بین نمی رود»، ضمن درگیر شدن با نیروهای مسئول برقراری امنیت تظاهرات، از موانع امنیتی عبور کرده و وارد محوطه امنیتی سبز در منطقه ای که پارلمان ملی عراق نیز در آن قرار دارد، شدند.

تظاهرکنندگان بعد از اندکی توقف در داخل این محوطه امنیتی، با خشم و انزجار به سمت ساختمان سفارت عربستان رفتند.

کارکنان و دیپلمات های عربستانی به علت راه اندازی نشدن رسمی سفارت هنوز در این ساختمان به صورت رسمی مستقر نشده اند.

ثامر السهبان سفیر منتخب عربستان سعودی در عراق، در روزهای اخیر طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی مدعی شده بود که با حمایت دولت عراق در حال حاضر در امنیت کامل مشغول به کار است.

اظهارات سفیر سعودی که همزمان با اعدام شیخ شهید نمر النمر، مدعی شده بود کار خود را به عنوان سفیر در بغداد آغاز کرده است، خشم عراقی ها را در روزهای اخیر به دنبال داشته است.
در پی این اظهارت، بسیاری از نمایندگان پارلمان و شخصیت های سیاسی و سران عشایر در عراق، خواستار بسته شدن سفارت عربستان سعودی در بغداد شدند.

بر اساس این گزارش، تظاهر کنندگان پس از قرائت بیانیه ای در محوطه ساختمان سفرات عربستان، خواستار توقف روند بازگشایی سفارت این کشور در بغداد شدند و تاکید کردند که بعد از شهادت مظلومانه شیخ شهید نمر النمر به دست رژیم آل سعود، دیگر جایی برای ظالمان در بین مردم عراق نیست.

تظاهرکنندگان خشمگین همچنین به نشانه انزجار خود از روند بازگشایی سفارتخانه عربستان سعودی در بغداد، اقدام به آتش زدن چند لاستیک خودرو در محوطه امنیتی سبز کردند.

آنان همچنین آدمک ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی را به آتش کشیدند و تصاویر این شاه سعودی را لگد کردند .

تظاهرکنندگان سوگند یاد کردند که اجازه نمی دهند سفارت عربستان سعودی در بغداد گشایش یابد و یکی از شرکت کنندگان مسن در این تظاهرات خطاب به نیروهای عراقی مسئول حفظ امنیت تظاهرات گفت: ‘به خدا! ننگ است که بگذاریم سفارت عربستان در بغداد گشایش یابد.’

منبع: ایرنا

  1. نویسنده دیدگاه: محمد
    دی ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۴۳

    زنده باد شیعه و بچه های خزب اللهی عراق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار