سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 70166
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » برخي نهادهاي لرستان پول در بانك مي‌گذارند و سودش را مي‌گيرند!/ قیمت پول در لرستان گران شده
Print This Post
بازوند استاندار لرستان :

استاندار لرستان گفت: اگر به جوانان رسیدگی نکنیم، فرصت‌ها به تهدید تبدیل خواهند شد.

به گزارش سلام دلفان، “هوشنگ بازوند” صبح امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در سالن شماره یک استانداری برگزار شد، اظهار داشت: کلیه دستگاه‌های اجرایی استان برای ساماندهی جوانان باید دخالت داشته باشند چرا که اداره ورزش و جوانان، به تنها متولی امر جوانان نیست.
وی افزود: روند اجرای امورات ستاد ساماندهی جوانان در استان این‌گونه نیست و انتظار می‌رود اداره ورزش و جوانان با کلیه دستگاه‌ها ارتباط برقرار کند.
استاندار لرستان با بیان این‌که دبیرخانه این ستاد به عهده اداره ورزش و جوانان است و می‌بایست فعالیت خود را بیش‌تر کند، بیان داشت: اداره ورزش و جوانان موظف است علت عدم پرداخت وام ازدواج را از بانک‌ها پی‌گیری کند و کتباً توضیح بخواهد.
بازوند در ادامه اظهار داشت: سازمان مديريت و برنامه ريزي لرستان نيز موظف است هر 15 روز یک‌بار، جلسه‌ای با بانک‌های استان برگزار کند و پی‌گیر وام‌های ازدواج و اشتغال جوانان باشد.
وی با بیان این‌که جوانان سرمایه توسعه استان هستند و باید توجه ویژه به آن‌ها داشته باشیم، تصریح کرد: اگر در غیر این صورت باشد، جوانان ما از فرصت به تهدید تبدیل خواهند شد.
استاندار لرستان با اشاره به این‌که بایستی گرفتاری‌های مردم را برطرف کنیم، خاطرنشان ساخت: اگر مدیری نتواند گرهی را باز کند، به درد مدیریت نمی‌خورد چرا که مدیر باید بتواند مشکلات و موانع را با تدابیر خود از پیش روی بردارد.
بازوند در ادامه تشریح کرد: وضعیت ازدواج در استان با توجه به میانگین کشوری، نُرم مطلوبی دارد به صورتی که نرم کشور 8.8 درصد است ولی لرستان 10.4 درصد طی 9 ماهه سال جاری به خود اختصاص داده است.
وی همچنین خطاب به مدیر کل ورزش و جوانان استان گفت: تا 15 اسفند می‌بایست برنامه‌های ستاد امور ساماندهی جوانان را تدوین شود و با کسب اطلاعات و آمار، مشخص شود که چه تعداد از جوانان استان بیکار، شاغل، دارای مسکن، متأهل و یا مجرد هستند.
استاندار لرستان در حاشیه این جلسه نظر به سخنان مدیر هماهنگ‌کننده بانک‌های استان که گفت «عده‌ای از نهادهای استان پول‌های خود را در بانک می‌گذارند، سود می‌برند و به ضرر اقتصاد استان عمل می‌کنند،» تأکید کرد: هیچ نهاد و دانشگاهی حق ندارد این کار را انجام دهد؛ اگر انجام داده باشند با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

برخي نهادهاي لرستان پول در بانك مي‌گذارند و سودش را مي‌گيرند!/ قیمت پول در لرستان گران شده است

قیمت پول در لرستان گران شده است!
مدیر هماهنگ‌کننده بانک‌های لرستان و رئيس اداره امور شعب بانك ملي استان گفت: قیمت پول در لرستان گران شده است.
 “بیژن مقدم‌بیرانوند” صبح امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان لرستان اظهار داشت: بعضی از بيژن مقدم‌بيرانوند رئيس اداره امور شعب بانك ملي لرستاننهادها و دانشگاه‌های استان پول‌های خود را در بانک‌ها نگه‌داری می‌کنند و سود 27.5 درصد دریافت می‌کنند!
وی با بیان این‌که قیمت پول در لرستان 24 درصد است، تصریح کرد: در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست که عده‌ای با پول معامله و به اقتصاد استان ضربه وارد کنند.
مدیر هماهنگ‌کننده بانک‌های لرستان گفت: باید تلاش کنیم فرهنگ قرض‌الحسنه در استان رواج پیدا کند.
مقدم بیرانوند در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه آمار و اطلاعات مربوط به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه توسط بانک‌های استان پرداخت و اظهار داشت: تا کنون 555 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج توسط بانک‌ها و موسسات در لرستان پرداخت‌شده است.
وی با بیان این‌که کل اعتبارات قرض‌الحسنه که به لرستان درزمینهٔ ازدواج اختصاص داده‌شده است، هزار و 750 میلیارد ریال است، افزود: 37 هزار و 665 نفر متقاضی دریافت این میزان تسهیلات هستند که از این مقدار تا کنون 18 هزار و 519 نفر تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند و الباقی در صف هستند.

سهم جوانان لرستانی از اعتبارات دولتی تنها60 میلیون تومان است

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان کل اعتبارات حوزه جوانان این استان را تنها ۶۰ میلیون تومان عنوان کرد.

“علی‌یاور عزیز‌پورفرد” در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان لرستان با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته به حوزه جوانان این استان اظهار داشت: در مجموع کل اعتبارات اختصاص یافته به حوزه جوانان لرستان تنها ۶۰ میلیون تومان است.

وی با بیان این که این میزان اعتبار به هیچ عنوان کفاف اجرای برنامه‌های حوزه جوانان لرستان را نمی‌دهد عنوان کرد: باید گفت اختصاص این میزان اعتبار به حوزه جوانان لرستان به اندازه تامین جهیزیه برای ازدواج برای یک جوان در استان است.

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان با تاکید بر اینکه اعتبارات دولتی به هیچ عنوان برای اجرای برنامه‌های حوزه جوانان لرستان کافی نیست گفت: در این راستا سازمان‌های مردم‌نهاد باید در این زمینه به کمک حوزه جوانان لرستان بیایند.

عزیزپور با اشاره به فعالیت ستاد ساماندهی امور جوانان لرستان عنوان کرد: در مجموع حدود ۲۸ دستگاه اجرایی عضو این ستاد هستند.

وی با بيان اين كه استانداري ، اداره کل ورزش و جوانان لرستان، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه‌ها، تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، دادگستری، صدا و سیما، میراث فرهنگی از اعضای اصلی ستاد ساماندهی امور جوانان استان محسوب می‌شوند، افزود: تنها اداره كل ورزش و جوانان در این حوزه مسئولیت ندارد بلکه همه دستگاه‌هايی که عضو ستاد ساماندهی هستند باید همکاری لازم را در این زمینه داشته باشد./ منبع: یافته

تلگرام سلام دلفان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار