سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 70178
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » کاندیدای «اجاراه ای» انتخابات مجلس در لرستان چه کسانی هستند؟
Print This Post
رای دیگران را شکستن هدف اصلی است!

 کاندیداهای اجاره ای از سوی جناح‌های سیاسی و یا کانون‌های قدرت و ثروت حوزه‌های انتخابیه برای شکست رقبای شاخص به میدان فرستاده می‌شوند‌.

کاندیدای «اجاراه ای» انتخابات مجلس در لرستان چه کسانی هستند؟

به گزارش سلام دلفان، تنور انتخابات در لرستان گرم شده است و با پایان ثبت نام‌ها همه مردم منتظر مرحله احراز یا عدم احراز صلاحیت‌ها از سوی هیات‌نظارت و شورای نگهبان هستند.
 هر یک از کاندیداها با انگیزه‌های متفاوتی وارد کارزار انتخابات شده‌اند‌. قبلاً طی یادداشتی به این موضوع پرداختیم که هر چند حضور در انتخابات برای هر شخصی آزاد است ولی رسالت نمایندگی مجلس، مسوولیتی سنگین و سرنوشت‌سازی است و قبول این مسوولیت خطیر بدون داشتن تخصص، کارایی و توانمندی‌های لازم، خیانتی در قبال خود و شهروندان محسوب می‌شود و متذکر شدیم که کاندیداهایی که از توانایی‌های خود آگاهند و می‌دانند که نمایندگی مجلس در توان آن‌ها نیست بهتر است کاندیدا نشوند‌!
 در این بین، اعتماد به نفس کاذب و میل و هوس رسیدن به قدرت، بسیاری از افراد را چنان وسوسه کرده تا در کنار کسانی که واقعاً می‌توانند در مجلس برای مردم لرستان و کشورمان اثرگذار باشند، این عده هم شانس خود را برای رسیدن به صندلی سبز مجلس در بوته‌ی آزمون بگذارند. بسیاری از افراد به صرف داشتن مدرک “کارشناسی ارشد” خود را در قامت یک نماینده مجلس می‌بینند!
برخی از نامزدها اصرار دوستان و مردم را دلیل شرکت در انتخابات می‌دانند و برخی برای کسب شهرت وارد عرصه انتخابات می‌شوند و برای آن‌ها مهم نیست که رای بیاورند و فقط این که اظهار وجود کنند برای‌شان کافی است.
بعضی‌ها نمایندگی را اهرمی برای کسب قدرت در آینده می‌دانند و عده‌ای هم که کاملاً از توانایی‌های خود آگاهند و می‌دانند که نمایندگی مجلس در توان آن‌ها نیست ولی باز اصرار بر حضور دارند!
کاندیداهای زیادی از میان خانم‌ها و آقایان هم هستند که هیچ کارنامه مشخص و سابقه مدیریتی در دستگاه‌های استان و حتی شهرستان ندارند ولی نمایندگی مجلس را شایسته‌ی خود می‌دانند!
 در این میان، عده‌ای نیز احساس تکلیف در جهت خدمت به مردم را دلیل حضور در این عرصه قلمداد می‌کنند‌.
 انتخابات مجلس در لرستان و معضلی به نام کاندیداهای اجاره‌ای
ولی این بار به موضوعی مهم‌تری اشاره ‌می‌کنم که سال‌هاست انتخابات لرستان درگیر آن است و آن هم حضور برخی کاندیداها موسوم به “اجاره‌ای” است! بیش‌تر کاندیداهای انتخابات مجلس در لرستان از چند سال قبل شروع به فعالیت‌های انتخاباتی می‌کنند و این افراد با برنامه‌ریزی دقیق به دنبال پیروزی و موفقیت در انتخابات هستند، ولی عده‌ای هم در زمان انتخابات به یک‌باره مانند قارچ سر از خاک درمی‌آورند و در انتخابات ثبت نام می‌کنند‌.
 فرق این‌گونه کاندیداها با دیگران این است که  این کاندیداها نه برای برد خود که فقط برای شکست بعضی از کاندیداهای دیگر تلاش می‌کنند. این قبیل کاندیداها از سوی جناح‌های سیاسی و یا کاندیداهای طایفه‌ای و یا کانون‌های قدرت و ثروت حوزه‌های انتخابیه برای شکست رقبای شاخص و کسانی از شانس بالایی برای پیروزی در انتخابات برخوردار هستند به میدان فرستاده می‌شوند‌.
بیش‌تر این کاندیداهای اجاره‌ای یا با وعده و وعید و یا از روی حسادت و غرض‌ورزی پا به عرصه انتخابات می‌گذارند‌. در انتخابات دروه‌‌ی قبل شاهد این موضوع بوده‌ایم که کاندیداهایی این‌چنینی از سوی چه جناح‌ها و افرادی وارد انتخابات شدند تا از این طریق به کاندیداهای مطرح ضربه بزنند‌. این بار هم در میان ثبت نام کنندگان عده‌ای از کاندیداهای اجاره‌ای به چشم می‌خورند‌.
  در انتخابات دروه قبل بعضی از این افراد حتی چهره‌های شاخصی بودند و سابقه‌ی نمایندگی مجلس را هم در کارنامه خود داشتند ولی چون برای پیروزی خود که فقط به خاطر شکست دیگر کاندیداها وارد میدان انتخابات شده بودند، از سوی مردم سیلی خوردند و با رای‌های پایین، شکست را پذیرا شدند‌. آن‌ها با این کار آبروی خود را برده و آخرت خود را نیز فدای دنیای دیگران کردند‌.
  این قبیل کاندیداه اغلب با اقبال کمی از سوی مردم مواجه می‌شوند ولی به هر حال باعث اخلال در روند تصمیم‌گیری درست شماری از مردم در انتخابات می‌شوند‌.
 مردم فهیم لرستان باید این‌گونه کاندیداهای اجاره‌ای را شناسایی کنند و بدانند که دیگر زمان آزمون و خطا نیست. لازم است با درایت نمایندگان شاخص و توانمند را انتخاب کنند تا گشایشی در توسعه استان و رفع مشکل بیکاری به وجود آید‌./منبع: یافته
تلگرام سلام دلفان

  1. نویسنده دیدگاه: دا
    دی ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۵۵

    دوست عزیز این تحلیل سراسر توهین شما تنها نشان از رای اوری همان کاندیداهایی دارد که شما با بی شرمی تمام انان را اجاره ای خطاب,کرده اید وگرنه انسانهای شریفی, امده اند با استفاده از قوانین جمهوری اسلامی خود را در معرض انتخاب مردم قرار داده اندلازم نبود این همه قدر رگ.گردن کلفت کنید

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار