سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 70238
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » انتخابات 94 » برخورداری از شعور سیاسی لازمه نمایندگی مردم
Print This Post
سلام دلفان - جمهوری اسلامی ایران در سایه ی سیاست های حکیمانه ی رهبر کبیر انقلاب (قُدِسَ سِرَّهُ شریف ) اساس یک سیاست جدید را  در جهان پی ریزی نمود ...

سلام دلفان – جمهوری اسلامی ایران در سایه ی سیاست های حکیمانه ی رهبر کبیر انقلاب (قُدِسَ سِرَّهُ شریف ) اساس یک سیاست جدید را  در جهان پی ریزی نمود و ثابت نمود که رهبر دینی در نظام اسلامی، بدون آنکه از جاده ی عزت و سلامت نفس خارج شود ، می تواند در حساس ترین صحنه های امور سیاسی کشور قدم نهد و علاوه بر رهبری سیاسی جامعه  ، خط بطلانی بر بسیاری از قواعد بازی های سیاسی روز بکشد .

از این رو ، مجلسی  که برآمده از آرمان های ملتی مسلمان و ارشادات چنین رهبری  باشد، باید  نمایندگانی با چنین مختصاتی داشته باشد و شعور آنان متناسب با این فرهنگ باشد، نه متناسب با فرهنگ مذموم رایج در دنیا که استفاده از هر وسیله را برای رسیدن به هدف جایز می دانند . در روایات ائمه اطهار (علیهم السلام) ، برخورداری زمامداران از شعور و آگاهی سیاسی، به عنوان یکی از مهم ترین شرایط و نگهدارنده ی عمود حکومت یاد شده وآن را باعث استواری جامعه و استمرار حکومت دانسته اند ؛ امام علی (ع) در این رابطه می فرماید : « آنکه سیاستش نیکو باشد ، ریاستش طولانی می شود » .

از دیدگاه امام خمینی (ره)؛ نمایندگان مجلس باید سیاستمدارانی قوی باشند، چرا که باید در روابط بین الملل و دنیای سیاسی امروز، که براساس شیطنت ها و نزاع های غیر انسانی و سر پنجه ی قدرت بنا شده است، توانایی تحلیل و پاسخگویی لازم به سیاست های آنها را داشته باشد. لذا می فرماید : « مجلس امروز ما مواجه است با دنیای پرآشوب صنعتی  و سیاسی پیچیده و فرهنگ های غربی و شرقی و صحنه های تنازع بقاء بین المللی » .

در چنین روزگاری طبیعی است که مسئولان کشور اسلامی و نمایندگان مجلس آن به اقتضای مسئولیت شان ناگزیر از ارتباط  و درگیر شدن با این  دنیای پرآشوب  و فریبنده  هستند و البته لازمه ی آن برخورداری از خود سازی، بصیرت، زیرکی و فهم عمیق امور سیاسی داخلی و خارجی است . بر همین اساس، آن مجتهد سیاستمدار می فرماید : « رأی خود را به شخصی که … دارای بصیرت در امر دین و دنیا و منزه از گرایش به شرق و  غرب و مکتب های انحرافی و دارای دید سیاسی است ، بدهید .»

کسی که از بصیرت و استقلال سیاسی برخوردار نیست و بیشتر سیاست زده است تا سیاست مدار، در معادلات سیاسی خود  ارتباط با مستکبران را مساوی با پیشرفت کشور میداند، شیفته ی غرب است و دائماً زمزمه ی ارتباط با آمریکا، آن هم با ادعای اصلاح و رشد کشور را سر می دهد و یا در کوتاه آمدن از مواضع اصولی و خدشه ناپذیری چون « استکبار ستیزی» « غیر قانونی بودن دولت اسرائیل » «حمایت از ملت های مظلوم منطقه و محور مقاومت »، علاوه برآنکه از ضعف سیاسی برخورداراست و تدبیر لازم را ندارد ، به فرموده ی امام علی (ع) چنین شخصی موجب ضررهای جبران ناپذیر نیز خواهد بود .

مقام معظم رهبری نیز در همین راستا، یکی از شرایط مهم نماینده ی اصلح را چنین بیان میدارد : « نماینده باید دارای فهم و درک سیاسی باشد و مسائل کسور را بفهمد، هم مسائل خارجی و توطئه های دشمنان را و هم مسائل داخلی را … ، احساس مسئولیت، دلسوزی و وجدان سیاسی داشته باشد.»

امام امت (قُدِسَ سِرَّهُ ) در خصوص نحوه ی برخورد مردم با ذلت پذیران روابط سیاسی همواره می فرمودند : « هر کس در هر مقام که خیال سازش با شرق و غرب را داشت، بی محابا و بدون هیچ ملاحظه ای او را از صحنه ی روزگار براندازید .»

چنین اشخاصی به دلیل عدم اعتقاد به مبانی دینی ، دربرابر دشمن مرعوب شده، با هر صدایی از جانب دشمن، خود را می بازند .

اگر چنین اشخاصی به جایگاه مهم مجلس راه یابند، از آنجا که جایگاه قانونگذاری کشور را اشغال کرده اند، نه تنها از ارزش نهاد مهم مجلس می کاهند ، بلکه عزت و افتخار از این کشور گرفته شده و مردم آن را ذلیلانه در دامن دشمن می نهند.»

تلگرام سلام دلفان

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
آخرین مطالب
رفتن به نوارابزار