سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 70238
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » انتخابات 94 » برخورداری از شعور سیاسی لازمه نمایندگی مردم
Print This Post
سلام دلفان - جمهوری اسلامی ایران در سایه ی سیاست های حکیمانه ی رهبر کبیر انقلاب (قُدِسَ سِرَّهُ شریف ) اساس یک سیاست جدید را  در جهان پی ریزی نمود ...

سلام دلفان – جمهوری اسلامی ایران در سایه ی سیاست های حکیمانه ی رهبر کبیر انقلاب (قُدِسَ سِرَّهُ شریف ) اساس یک سیاست جدید را  در جهان پی ریزی نمود و ثابت نمود که رهبر دینی در نظام اسلامی، بدون آنکه از جاده ی عزت و سلامت نفس خارج شود ، می تواند در حساس ترین صحنه های امور سیاسی کشور قدم نهد و علاوه بر رهبری سیاسی جامعه  ، خط بطلانی بر بسیاری از قواعد بازی های سیاسی روز بکشد .

از این رو ، مجلسی  که برآمده از آرمان های ملتی مسلمان و ارشادات چنین رهبری  باشد، باید  نمایندگانی با چنین مختصاتی داشته باشد و شعور آنان متناسب با این فرهنگ باشد، نه متناسب با فرهنگ مذموم رایج در دنیا که استفاده از هر وسیله را برای رسیدن به هدف جایز می دانند . در روایات ائمه اطهار (علیهم السلام) ، برخورداری زمامداران از شعور و آگاهی سیاسی، به عنوان یکی از مهم ترین شرایط و نگهدارنده ی عمود حکومت یاد شده وآن را باعث استواری جامعه و استمرار حکومت دانسته اند ؛ امام علی (ع) در این رابطه می فرماید : « آنکه سیاستش نیکو باشد ، ریاستش طولانی می شود » .

از دیدگاه امام خمینی (ره)؛ نمایندگان مجلس باید سیاستمدارانی قوی باشند، چرا که باید در روابط بین الملل و دنیای سیاسی امروز، که براساس شیطنت ها و نزاع های غیر انسانی و سر پنجه ی قدرت بنا شده است، توانایی تحلیل و پاسخگویی لازم به سیاست های آنها را داشته باشد. لذا می فرماید : « مجلس امروز ما مواجه است با دنیای پرآشوب صنعتی  و سیاسی پیچیده و فرهنگ های غربی و شرقی و صحنه های تنازع بقاء بین المللی » .

در چنین روزگاری طبیعی است که مسئولان کشور اسلامی و نمایندگان مجلس آن به اقتضای مسئولیت شان ناگزیر از ارتباط  و درگیر شدن با این  دنیای پرآشوب  و فریبنده  هستند و البته لازمه ی آن برخورداری از خود سازی، بصیرت، زیرکی و فهم عمیق امور سیاسی داخلی و خارجی است . بر همین اساس، آن مجتهد سیاستمدار می فرماید : « رأی خود را به شخصی که … دارای بصیرت در امر دین و دنیا و منزه از گرایش به شرق و  غرب و مکتب های انحرافی و دارای دید سیاسی است ، بدهید .»

کسی که از بصیرت و استقلال سیاسی برخوردار نیست و بیشتر سیاست زده است تا سیاست مدار، در معادلات سیاسی خود  ارتباط با مستکبران را مساوی با پیشرفت کشور میداند، شیفته ی غرب است و دائماً زمزمه ی ارتباط با آمریکا، آن هم با ادعای اصلاح و رشد کشور را سر می دهد و یا در کوتاه آمدن از مواضع اصولی و خدشه ناپذیری چون « استکبار ستیزی» « غیر قانونی بودن دولت اسرائیل » «حمایت از ملت های مظلوم منطقه و محور مقاومت »، علاوه برآنکه از ضعف سیاسی برخورداراست و تدبیر لازم را ندارد ، به فرموده ی امام علی (ع) چنین شخصی موجب ضررهای جبران ناپذیر نیز خواهد بود .

مقام معظم رهبری نیز در همین راستا، یکی از شرایط مهم نماینده ی اصلح را چنین بیان میدارد : « نماینده باید دارای فهم و درک سیاسی باشد و مسائل کسور را بفهمد، هم مسائل خارجی و توطئه های دشمنان را و هم مسائل داخلی را … ، احساس مسئولیت، دلسوزی و وجدان سیاسی داشته باشد.»

امام امت (قُدِسَ سِرَّهُ ) در خصوص نحوه ی برخورد مردم با ذلت پذیران روابط سیاسی همواره می فرمودند : « هر کس در هر مقام که خیال سازش با شرق و غرب را داشت، بی محابا و بدون هیچ ملاحظه ای او را از صحنه ی روزگار براندازید .»

چنین اشخاصی به دلیل عدم اعتقاد به مبانی دینی ، دربرابر دشمن مرعوب شده، با هر صدایی از جانب دشمن، خود را می بازند .

اگر چنین اشخاصی به جایگاه مهم مجلس راه یابند، از آنجا که جایگاه قانونگذاری کشور را اشغال کرده اند، نه تنها از ارزش نهاد مهم مجلس می کاهند ، بلکه عزت و افتخار از این کشور گرفته شده و مردم آن را ذلیلانه در دامن دشمن می نهند.»

تلگرام سلام دلفان

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار