سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 70319
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » قلب «گرین» زیر پای شکارچیان و گردشگران
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

منطقه شکار و صید ممنوع گرین پاسگاه محیط بانی ندارد و این امر موجب شده که پای شکارچیان و گردشگران به راحتی به این منطقه باز شود.

کراپ‌شده - گرین

به گزارش سلام دلفان  مهرداد فتحی بیرانوند مدیر کل محیط زیست لرستان در گفتگو با مهر با بیان اینکه منطقه گرین با ۶۰ هزار هکتار مساحت بین سه شهرستان بروجرد، نورآباد و الشتر واقع شده است اظهار داشت: مدیریت این منطقه به محیط زیست شهرستان الشتر واگذار شده است.

وی با بیان اینکه حداقل در این منطقه نیاز به احداث چهار پاسگاه محیط بانی است عنوان کرد: چارت اولین پاسگاه با هشت نفر پرسنل تصویب و ۵ نفر جذب شده اند که به خاطر نداشتن پاسگاه فعلا در شهرستانهای الشتر و نورآباد مشغول خدمت هستند.

مدیر کل محیط زیست لرستان با تاکید بر اینکه احداث اولین پاسگاه در منطقه کهمان به شدت احساس می شود گفت: در تامین اعتبار سال آینده نیاز به حمایت همه جانبه استانداری و فرمانداری شهرستان سلسه برای پیش بینی اعتبار حداقل ۱۵۰ میلیون تومانی برای ساخت اولین پاسگاه در این منطقه داریم.

پای شکارچیان غیر بومی به منطقه باز شد

فتحی بیرانوند با بیان اینکه در منطقه گرین اکثر گونه های جانوری و گیاهی استان وجود دارد به نحوی که ۱۵ درصد تنوع زیستی کشور را در این منطقه می توان مشاهده کرد گفت: از گونه های شاخص جانوری  منطقه می­توان خرس، پلنگ، کل و بز، گرگ خاکستری کفتار، خرگوش  و  … اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از  چالشهای شهرستان الشتر تعداد بالای اسلحه و شکارچی در منطقه و هجوم شکارچیان سایر استانها به این شهرستان است گفت: متاسفانه اکثر این شکارچیان توسط بومیان منطقه پایشان به این شهرستان باز شده و با شکار برخی گونه ها از قبیل تشی، خرگوش و گراز تعادل در زنجیره غذایی را بهم زده و باعث کم شدن غذای حیواناتی از قبیل پلنگ و گرگ شده و در نتیجه حمله این حیوانات به گله های دام می شود.

مدیر کل محیط زیست لرستان بیان داشت: ماموران این اداره کل به طور شبانه روزی در مناطق حساس زیست محیطی حضور دارند به طوریکه تعداد ۹۵ نفر متخلف زیست محیطی دستگیر و پس از اخذ ضرر و زیان وارده به محیط زیست در قالب ۷۱ فقره پرونده به مراجع قضایی معرفی شده اند.

تعداد بالای گردشگران در منطقه گرین

فتحی بیرانوند ادامه داد: ۷۳ درصد تخلفها شروع به شکار و صید بوده که با حضور به موقع مامورین از بروز شکار و صید غیرمجاز جلوگیری به عمل آمده است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از مسائل مهم منطقه که بایستی به آن توجه شود تعداد بالای گردشگران در مناطق تفریحی از قبیل کهمان، کاکارضا و …  است عنوان کرد: طرح برنامه ای برای ساماندهی وجود ندارد و لزوم اجرای طرحهای مطالعاتی در این منطقه احساس می شود.

مدیر کل محیط زیست لرستان تصریح کرد: با ارتقاء منطقه شکار و صید ممنوع گرین به حفاظت شده و انجام طرح مطالعاتی منطقه زونهای تفریحی و گردشگری جدا و با برنامه ریزی برای حفاظت از انجام می شود.

تلگرام سلام دلفان

  1. نویسنده دیدگاه: نگران
    بهمن ۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۱۷

    سلام وخسته نباشيد به خدمت جناب آقاي فتحي بيرانوند مدير كل محيط زيست :اما جناب آقاي فتحي بيرانوند توراقسم ميدهيم به خداي احد واحد گرين الشتررا ازدست اين شكار0يان بي رحم ننجات بدهيد

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار