سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 70346
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » لرستان استان برتر خدمت‌رسانی به زائران اربعین/ پیشرفت ۴۰ درصدی ساخت درب حرم امام حسن عسکری(ع) و کمک ۶ میلیارد ریالی مردم لرستان برای بازسازی عتبات
Print This Post
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان:

معاون اجرایی ستاد اربعین لرستان گفت: زحمات تمام دستگاه‌ها در لرستان سبب شد که لرستان به عنوان یکی از استان‌های برتر در ارائه خدمات به زائران نقش ایفا کند.

به گزارش سلام دلفان،  عباس علی شاهی معاون اجرایی ستاد اربعین  لرستان ظهر امروز در جلسه تجلیل از فعالان ستاد اربعین استان که در استانداری لرستان برگزارشد، اظهار داشت:  در اربعین امسال شعار سال با نام « دولت،ملت؛ همدلی و همزبانی» در لرستان در همزبانی و همدلی جلوه پیدا کرد.پیاده روی اربعین

وی با بیان اینکه همه از حرکت جهادی و بسیجی وار لرستان در اربعین امسال تعریف می‌کردند، افزود: ما کار بزرگی در مهران، کربلا و نجف انجام دادیم و حتما ماندگار می‌ماند به گونه‌ای که زحمات تمام دستگاه‌ها در لرستان سبب شد که لرستان به عنوان یکی از استان‌های برتر در ارائه خدمات به زائران نقش ایفا کند.

معاون اجرایی ستاد اربعین  لرستان بیان کرد: در حالی که برخی استان‌ها باید یار ما در این پشتیبانی می‌شد اما شانه خالی کردند و لرستان به تنهایی جای دو استان کار کرد و کار ما در این مدت شبانه روزی بود.

وی عنوان کرد: ما 15 روز فعالیت کردیم ولی قرارگاه صاحب الامر استان حدود یک ماه در کربلا و نجف فعالیت کردند.

علی شاهی با بیان اینکه دستگاه‌ها هیچ‌کدام حرفی از اعتبارات و نبود اعتبار نزدند، تصریح کرد: با اینکه بنا بود ما 8 روز در موکب پذیرایی داشته باشیم ولی نزدیک به 13 روز پذیرایی وعده‌های غذایی را در موکب مهران داشتیم.

معاون اجرایی ستاد اربعین  لرستان با بیان اینکه ما در 13 روز وعده‌های غذایی شام و نهار و صبحانه به زوار دادیم گفت: 171 هزار نفر در موکب مرز مهران پذیرایی کردیم و حتی با وجود امکانات کم هیچ‌گاه دست از پذیرایی از زائران بر نداشتیم و خوشبختانه همه از فعالیت ما راضی بودند.

مردم استان لرستان ۶ میلیارد ریال برای بازسازی عتبات کمک کردند

اصغر حقی‌پور ظهر امروز در حاشیه جلسه تجلیل از فعالان ستاد اربعین استان که در استانداری لرستان برگزارشد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال مردم لرستان بیش از 600 میلیون تومان برای بازسازی عتبات عالیات کمک کرده‌اند، اظهار داشت: حدود 450 میلیون تومان از کمک‌های مردم لرستان به بازسازی عتبات عالیات به صورت وجه نقد بوده، یک کیلو و 117 گرم طلا، بیش از دو کیلو نقره و مابقی به صورت مس جمع‌آوری شده که با اولویت عتبات عالیات بوده است.عتبات عالیات

وی افزود: میزان نذورات مردم لرستان برای بازسازی عتبات عالیات در سال 93 حدود 700 میلیون تومان بوده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان با بیان اینکه برآورد اولیه ساخت درب حرم امام حسن عسگری (ع) و ورودی سرداب غیبت امام زمان (عج)  800 میلیون تومان بوده است، عنوان کرد: میزان اعتبار لازم برای بازسازی بیش از یک میلیارد تومان است.

حقی‌پور با بیان اینکه درب حرم امام حسن عسکری (ع) از چوب ساج بوده که بخش اعظم آن طلاکاری و مقداری مس و استیل در آن به کار می‌رود،  تصریح کرد: حدود 200 میلیون تومان از اعتبار لازم برای ساخت این درب از محل کمک‌های مردمی جمع آوری شده است و انشالله مردم با کمک خود در ساخت این در ما رایاری کنند.

 

پیشرفت ۴۰ درصدی ساخت درب حرم امام حسن عسکری(ع) در استان لرستان

 اصغر حقی‌پور ظهر امروز در جلسه تجلیل از فعالان ستاد اربعین استان که در استانداری لرستان برگزارشد، اظهار داشت: این حرکت عظیم، حماسه بزرگ و این جمعیت میلیونی در مقابل حج تمتعی که به سه میلیون نفر هم نمی‌رسید قابل مقایسه نیست و قابل قیاس با سال‌های گذشته خود همین حرکت هم نبود.

وی با بیان اینکه ما نیز در راستای جمع آوری نذورات مردمی برای این ستاد فعالیت کردیم، افزود: 220 میلیون تومان از نذورات مردم به نیت عتبات عالیات در اربعین هزینه شد که حدود چهارمیلیون تومان از آن را نیز به موکب‌های بدرآباد و کمالوند به صورت نقدی و ارائه امکانات هزینه کردیم.درب حرم حضرت عباس/ ساوه

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان با اشاره به اینکه همکاری‌های خوبی توسط اعضای ستاد انجام شد، بیان کرد: ما با دوموکب کربلا و نجف همکاری کردیم و خداوند را شاکریم که این همه زائر بدون کوچکترین اذیت و آزاری بازگشتند در حالی که در حج سال جاری دیدیم که جنایات زیادی از سوی آل‌سعود اتفاق افتاد.

وی عنوان کرد: امیدوارم مردم ما را یاری کند که در ساخت درب حرم امام حسن عسکری (ع) و ورودی سرداب غیبت امام زمان (عج)  به خوبی پیش رویم.

حقی‌پور گفت: ساخت در حرم مطهر امام حسن عسکری (ع) و ورودی سرداب غیبت امام زمان (عج) در لرستان تاکنون 40 درصد پیشرفت داشته است./ منبع: تسنیم

تلگرام سلام دلفان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار