سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 70477
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اظهارات ضد ایرانی اردوغان
Print This Post

رییس‌جمهور ترکیه در اظهاراتی خصمانه علیه کشورمان مدعی شد: ایران از بحران‌های سوریه، عراق و یمن برای گسترش نفوذ خود در منطقه سوء استفاده کرده است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه روز سه‌شنبه ساعاتی پس از انفجار تروریستی در یکی از نقاط مرکزی استانبول در جمع سفیران این کشور بار دیگر به طرح ادعاهایی علیه ایران پرداخت و گفت که این کشور از بحران‌های کنونی در سوریه، عراق و یمن برای گسترش نفوذ خود استفاده کرده است.

او در ادامه ادعاهایش بار دیگر با اشاره به موضوع اعتراض ایران به اعدام رهبر شیعیان در عربستان و تنش ایجاد شده میان تهران و ریاض بر سر این مساله، اعلام کرد که از موضع عربستان علیه ایران حمایت می‌کند زیرا ایران منطقه را به سوی یک درگیری مذهبی و طائفه‌یی سوق داده است.

رییس جمهور ترکیه گفت:‌ ایران تلاش می‌کند تا با تبدیل اختلافات فرقه‌یی به مناقشه جریان خطرناک در منطقه ایجاد کند.

ادوغان هم‌چنین مدعی شد هیچ کشوری به اندازه ترکیه برای مقابله با تروریسم قاطع نبوده است.

اردوغان در حالی ایران را به طایفه‌گری متهم می‌کند که دولتش سال‌ها و ماه‌هاست که با کردها در منازعه است و کار به جایی رسیده است که در روزهای اخیر در برخی شهرهای کردنشین حکومت نظامی برقرار شده است. هم‌چنین وی در حالی این ادعاها را مطرح کرده است که دولت ترکیه خود از زمان گسترش حملات و خشونت گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه در سال‌های اخیر از داعش حمایت کرده و حتی خاک این کشور مسیر ترانزیت سلاح به این گروه تروریستی بوده است.

مقامات ایرانی همواره هرگونه ادعا مبنی بر دخالت در امور دیگر کشورها را رد و تاکید می‌کنند که سرنوشت کشورها باید به دست ملت‌های‌شان تعیین شود.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار