سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 70587
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
خانه » اخبار برتر » اصولگرا هستم/ اگر نماینده ای بخواهد از این جایگاه در راستای منافع دلالان انتخاباتی بهره برداری کند به مردم و نظام خیانت کرده است/ خود را توانمندتر از سایر داوطلبین می بینم و کنار رفتن خودم را خیانت به مردم می دانم
Print This Post
حجت الاسلام علی نوریان در نشست خبری:

نماینده ای موفق تر خواهد بود که یک حقوقدان باشد و چون قانون گذاری با مدرک تحصیلی بنده مطابقت دارد احساس می کنم در این زمینه موفق خواهم بود.

به گزارش سلام دلفان، حجت الاسلام علی نوریان با حضور در فرمانداری دلفان پس از ثبت نام در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان دلفان به سوالات خبرنگار پاسخ داد که متن مصاحبه خبری در ذیل می آید:DSC01304

ضمن معرفی خود سوابق اجرایی که تاکنون داشته اید را بیان بفرمایید:

علی نوریان هستم متولد 1349 متولد الشتر، در طول هشت سال دفاع مقدس دوبار عازم جبهه های جنگ شدم و درعملیات والفجر 9 در خط مقدم جنگیدم، در سال 1366 وارد حوزه علکمیه قم شدم و در سال 1375 به دست مقام معظم رهبری ملبس به لباس روحانیت شدم، در پایه دهم دروس حوزوی در مصاحبه علمی خارج فقه و اصول به عنوان طلبه ممتاز شناخته شدم و مورد تشویق دفتر شهریه مقام معظم رهبری قرار گرفتم و از محضر ایات عظام وحید خراسانی ، زنجانی ، مکارم شیرازی، هاشمش شاهرودی و مقام معظم رهبری تلمذ کرده ام، همچنین در مرکز تخصصی حقوق و قضای اسلامی تحصیل داشته ام و فارغ التحصیل مقطع دکتری حقوق و قضا می باشم و درحال حاضر مشغول تدریس در دانشگاه و حوزه علمیه قم هستم.
لطفا درباره جناح سیاسی خود بگویید:

بنده اصولگرا هستم

نظر خود را پیرامون اتفاقات سال ۸۸ کشور و فتنه بوجود آمده بیان بفرمایید:

بنده به عنوان سرباز نظام در سنگر دستگاه قضا در اوج اغتشاشات سال ۸۸ با جریان فته و انحراف هر دو مبارزه کردم ، نگاه بنده به مسائل سال ۸۸ نگاه رهبری است و کلام نورانی ایشان را فصل الخطاب می دانم.

باتوجه به اینکه مجلس آوردگاه نخبگان سیاسی کشورمی باشد شما چه شاخصه ها و پارامترهایی درخودتان دیدید که وارد این میدان بزرگ شدید؟و به نظرتان تا چه اندازه می توانید مفید باشید؟

کار اصلی یک نماینده قانون گذاری است و هر موضوعی که وارد مجلس می شود رنگ و بوی قانون می گیرد و آن نماینده ای موفق تر خواهد بود که یک حقوقدان باشد، بنابراین کسی که از منطق حقوقی بیشتری برخوردار باشد میزان توانمندی او بیشتر است و چون قانون گذاری با مدرک تحصیلی بنده مطابقت دارد احساس می کنم در این زمینه موفق خواهم بود.

با توجه به اینکه در ادوار گذشته مجلس شاهد بوده ایم برخی از نمایندگان وامدار برخی اشخاص و گروه ها شده اند شما به چه شکلی عمل خواهید کرد که در راستای منافع مردم قدم بردارید؟

کرسی نمایندگی مجلس ، از لحاظ شرعی، قانونی و منطقی متعلق به مردم است و اگر نماینده ای بخواهد به از این جایگاه در راستای منافع یک شخص یا گروه و طایفه ای بهره برداری کند به مردم و نظام خیانت کرده است، البته عمده بزرگان حوزه انتخابیه دلفان و سلسله عمدتاً از خانواده های ریشه دار و نجیب هستند ، اما با کمال تاسف افراد انگشت شماری وجود دارد من آنها را دلال انتخاباتی می نامم که با ترفند و حقه بازی جایگاه کرسی مجلس را به نفع خود یا طایفه خود مصادره می کنند.

با توجه به اینکه شهرستان های دلفان و سلسله صاحب یک کرسی در مجلس هستند نظر خود را در مورد اجماع بین داوطلبین در یک شهرستان و اجماع درون حزبی بیان بفرمایید:

گاهی مطرح کردن اجماع برخلاف مصالح مردم و نظام است، اگر چند نفر انگشت شمار به عنوان دلال انتخاباتی وارد بحث اجماع شوند اما هدف آنها گزینه ای باشد که نمی تواند از حقوق مردم در مجلس دفاع کنند و منافع همان دلال ها را تامین کند با این اجماع مخالفم ، اما اگر اجماعی در راستای منافع مردم و نظام باشد و در نهایت منجر به گزینه ای شود که در اصلی مردم را می فهمد و احساس کنم گزینه ای از خودم قدرتمند تر است به اجماع پایندم ، اما در شرایط فعلی از همه دوستان و برادران متدینی که ثبت نام کرده اند خود را توانمند تر و قدرتمندتر می دانم و لذا هیچ وجه شرعی، اخلاقی و عرفی برای اینکه به نفع گزینه ای دیگر کنار بروم را نمی بینم و کنار رفتن خودم را خیانت به مردم و نظام می دانم.
تلگرام سلام دلفان

 1. نویسنده دیدگاه: حسنوند
  دی ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۴۷

  حاج اقا چه جوری خود را توانمند تر از این همه کاندیدای اصلاح طلب واصولگرا دیده ای ؟تا جایی که عیان است مردم کاندیدای توانمند اصلاح طلبان را طاهرنیا و اصولگرایان راچراغیان میدانند . مابقی هم سرو گردنی به از جنابعالی دارند اما عزت نفسشان اجازه نمیدهد مثلا جنابعالی اعلام کنند .

 2. نویسنده دیدگاه: گمنام
  دی ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۰۷

  باسلام وعرض ادب ،یک سوال اساسی هست که من در تمام مصاحبه های مطرح شده شما سایت ها و……کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی من را به خود توجه کرد این است که چرا سوالی مطرح نشد که چه برنامه ای برای این حوزه نمایندگی دارید ،چه برنامه ای برای حل مشکلات اشتغال جوانان دارید که البته از وظایف نمایندگان است که این موضوعات وموضوعات دیگری را پیگیری کند

 3. نویسنده دیدگاه: حسنوند
  دی ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۵۶

  با سلام دکتر نوریان قاضی عادل سیاست مداری توانا و استادی آگاه به مسائل اجتماعی اشنا به دغدغه های مردمی در حوزه های مختلف که با امید به خدا و حمایت قاطع جوانان ودلسوزان منطقه با پیروزی ایشان شاهد شکوفایی منطقه باشیم

 4. نویسنده دیدگاه: علی
  دی ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۱۲

  لطفا این کاندیاتور هاهمش از مردم مایه نذارن اگه شما در صحنه نباشی هیج اتفاقی نمی افته این نیست که وجود این دوشهرستان به حضرتعالی بنده است بنظر بنده بکار بردن این کلمه خیانت (منظور شما از خیانت چیست ?)به مردم درست نیست شما سوابق اجرایی سیاسی خود را براساس مستند ارایه بدید مردم بخدا خیلی فهیمند

 5. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  دی ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۲۲

  اگرمطمئن باشیم به سودکسی کنارنمی کشی شماراشایسته نمایندگی میدانیم.اماباعرض معذرت حضرات سلسله دراین مورددوره ها
  ی قبل مارابی اعتمادکرده اند.
  ازکجامطمئن باشیم کنارنمیری حاج آقا!؟

 6. نویسنده دیدگاه: جوادی
  دی ۲۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۰۱

  حاج آقا عزیز!
  یکی از اصول اسلام که شما مدعی اعتقاد و گرایش به آن هستید این است که «اگر ببینی که لایق تر از شما در بین این کاندیداها وجود دارد و در صحنه بمانی، به خدا و رول و همه مسلمانان خیانت کرده ای»

  حضرت عباسی فکر می کنی از همه این کاندیداها برتر هستید؟!

 7. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۲۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۳۵

  باز خوبه ادعای خدایی نکردی

 8. نویسنده دیدگاه: در همین حوالی
  دی ۲۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۰۴

  با سلام خدمت تمامی مردم شریف و غیرتمند سلسله و دلفان و بخصوص شما نامزدهای محترم!
  راستی نامزدهای محترم انتخاباتی! میدانید که نزدیک به چهل سال است که که مردم صد چندتان که میشنوند ، عمل نمیبینند!؟ بس است از این همه سوء استفاده از نام مردم و انقلاب و رهبری خدا وکیلی اگه این سی و چند سال نماینده نداشتیم بیشتر از این پیش می رفتیم ….!
  حاج آقا نوریان شما خود را در بوته آزمایش خویشتن سنجیده ای و مردم هم به خاطر شناختن شما به دام آزمون و خطا نخواهند افتاد بودند کسانی مثل فلانی که میگفت 98% آرا از آن بنده است و آراء ماخوذه اش به 4 هزار نفر نرسید . این مردم که میبینی از ریسمان سیاه و سفید میترسند اگه پول زیادی داری از راه سیر کردن شکم مستضعفین بیشتر میتوانی خدمت کنی ؛ مردم به شما رای زیادی نخواهند داد و به مجلس راه نخواهی یافت مگر اینکه …1

 9. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۲۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۱۰

  با سلام من طرف هیچ یک از کاندید های عز یز نیستم اما تعریف اقای دکتر یوسف میرزاییان را شنیده ام که با حرف هایشان مردم راتحت تاثییر قرار داده

 10. نویسنده دیدگاه: الشتری
  دی ۲۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۰۱

  سوابق درخشانٰ سواد علمی و حوزوی کافیٰٰ قدرت بیان و صدق کلام و گفتار ایشان واقعا برای یک نماینده لازم و کافی هستند و من فکر میکنم بین کاندیداهای هر دو شهرستان ایشان بهترین گزینه هستند.خواهش میکنم به مردم احترام گذاشته و از صحنه کنار نزنید که توهین به شعور و احساس مردم است.

 11. نویسنده دیدگاه: فرهنگی دلفانی
  دی ۲۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۱۲

  با احترام به همه نمایندگان بنده بدون حب وبغض و بر اساس اصل شایسته سالاری ،قدرت بیان و ارتباطات وسیع دانشگاهی و اجرایی در سطح کلان کشوری دکتر طاهری نیا را اصلح تشخیص می دهم.

 12. نویسنده دیدگاه: جوانان سلسله
  بهمن ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۵۴

  اقای نوریان در حضور شخصیتهای مانند پروفسور طاهری نیا و دکتر ابراهیمی گفته ی شما بی معنیست

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار