سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 70854
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ناسا منتشر کرد: تصویر اولین گل پرورش داده شده در فضا
Print This Post

ممکن است تصویری که مشاهده کنید نتواند برنده یکی از رقابت‌های بهترین باغچه سال باشد، اما این تصویر از دستاورد منحصر به فرد دیگری خبر می‌دهد. اسکات کلی، یکی از فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی، هفته جاری تصویری از اولین گلی را که در فضا رشد کرده منتشر کرده است. شرایط رشد این گل در فضا از یک سال پیش آماده سازی شد

 

سلام دلفان – در این تصویر یک گل آهاری را مشاهده می‌کنید، یک گیاه بومی متعلق به جنوب غربی ایالات متحده.

 

پرورش این گل دومین موفقیت ناسا در حوزه گیاه شناسی در فضا است، فضانوردان در اوایل سال 2015 میلادی نیز موفق به کشت کاهوی قرمز در فضا شدند.

 

سال گذشته Trent Smith، مدیر برنامه مرکز Kennedy space ناسا در فلوریدا از تصمیم این سازمان برای پرورش گل آهاری در فضا خبر داده بود. پرورش گل آهاری به فضانوردان ناسا کمک می‌کند تا دانش خود را درباره نحوه گل‌دهی گیاهان در سیستم پروش گیاه این سازمان (Veggie growth system) افزایش دهند تا بتوانند گیاهان گلدار مانند گوجه فرنگی را در فضا پرورش دهند.

 

ناسا

 

در صورتی که ناسا بخواهد در آینده ماموریت‌های فضایی پیچیده و طولانی‌تری را اجرایی کند، این پژوهش بسیار مفید خواهد بود زیرا به فضانوردان امکان می‌دهد تا با استفاده از سیستم پرورش گیاه، غذا تولید کنند. به گفته ناسا در سیستم پرورش گیاهی این سازمان از رنگ های LED قرمز، آبی و سبز برای شبیه‌سازی نور خورشید استفاده می‌شود و به این ترتیب امکان رشد موفق گیاهان مانند آنچه در تصویر مشاهده می‌کنید، فراهم می‌شود.

 

علاوه بر بررسی شرایط و قابلیت پرورش گیاهان و گل‌ها در فضا و تفاوت این فرآیند با زمین، محققان هم چنین به دنبال ایجاد شرایطی هستند تا بتوانند اثرگذاری پرورش گیاهان و حضور گیاهان زنده را بر روحیه فضانوردان بررسی کنند.

.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار