سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 71095
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » چرا کفن سفید است؟
Print This Post

از دیدگاه اسلام بدن مسلمان احترام دارد و هر چه پوشیده تر باشد احترامش بیشتر حفظ می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، حجت الاسلام حمیدرضا رحمانی کارشناس مذهبی با اشاره به این که یکی از واجبات اسلام کفن کردن بدن مسلمان است اظهار داشت: کفن دارای سه قسمت باید باشد یکی به  عنوان آن که دور کمر پیچیده شده دیگری پیراهن که از شانه تا ساق پا را پوشانده و سوم سر تا سری که کل بدن را بپوشاند.

وی افزود: مستحب است پارچه کفن از پنبه بوده و حرام است که از حریر خالص باشد.
رحمانی تصریح کرد: پارچه‌ی کفن مستحب است  تمیز و سفید باشد شاید علت این مستحبات یکی رعایت نظافت و دیگری حفظ احترام بدن مسلمان باشد.
کارشناس مذهبی تصریح کرد: البته بدیهی است که مرگ، کفن و دفن، تشیع جنازه مراسمی  است برای هشدار به انسان‌ها که به تعلقات دنیا دلبستگی نداشته همچنین سفیدی و بدون رنگ و لعاب بودن هم مظهر همین تعلق است.
وی تاکید کرد: یک رنگی باعث شده که فقیر و غنی که شاید در زمان زندگی خیلی با هم تفاوت داشته باشند و در موقع مرگ یک شکل باشند.
این کارشناس مذهبی در پایان گفت: سفید بودن کفن واجب نیست بلکه مستحب و رسم و عرف است که پارچه‌ی کفن به عنوان مظهر طهارت و پاکی سفید باشد.

  1. نویسنده دیدگاه: کفن
    بهمن ۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۴۰

    سلام.وقتی بدن انسان توسط کرم های ریز از درون خورده شود بیرون میزند واین کرم ها حامل ویروس بسیار خطرناک است.این کرم ها وتنها با سفیدی این جنس کفن حساسیت دارد واز کفن بیرون نمیاد و همانجا میمیره . در قبرستان هم اگر کراهت دارد نماز خواندن دلیلش این است که تنفس زمین وخاک قبرستان ممکن است میکرب های موجود وارد مغز وبدن میشود

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار