سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 71140
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » با اعلام وزارت خارجه آمریکا، اجرای قانون ضد ایرانی آغاز شد
Print This Post

شهروندان ۳۸ کشور جهان که قبلا برای سفر به آمریکا به ویزا نیاز نداشتند اگر در پنج سال گذشته به ایران، عراق، سودان و سوریه سفر کرده باشند باید برای سفر به آمریکا ویزا بگیرند.

کاخ سفید. اوباما با اعلام وزارت خارجه آمریکا، اجرای قانون ضد ایرانی آغاز شد

 به گزارش سلام دلفان، قانون تصویب‌شده در کنگره آمریکا مبنی بر اعمال محدودیت روادید بر اتباع ایرانی و کسانی که به ایران سفر کرده‌اند از روز پنجشنبه اجرایی شد.

 

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که قانون تازه محدودیت ویزای آمریکا از پنجشنبه (۲۱ ژانویه/ ۱ بهمن) به اجرا گذاشته شده است.

 

طبق قانون جدید، شهروندان ۳۸ کشور جهان که قبلا برای سفر به آمریکا به ویزا نیاز نداشتند اگر در پنج سال گذشته به ایران، عراق، سودان و سوریه سفر کرده باشند باید برای سفر به آمریکا ویزا بگیرند. شهروندان این چهار کشور هم حتی اگر تابعیت اروپایی داشته باشند، باید برای رفتن به آمریکا ویزا بگیرند.

 

بر اساس بیانیه‌ وزارت خارجه آمریکا، این مقررات شامل همه شهروندان دو تابعیتی این چهار کشور می‌شود چه در پنج سال گذشته به این کشورها سفر کرده باشند و چه سفر نکرده باشند.

 

به نوشته بی بی سی، وزارت خارجه در عین حال گفته است که بررسی می‌کند که شهروندان دو تابعیتی (ایران، عراق، سوریه و سودان) در چه شرایطی و چگونه می‌توانند بدون ویزا به آمریکا سفر کنند.

 

آمریکا با ۳۸ کشور جهان قراردادی برای معافیت از گرفتن ویزا دارد اما براساس قانون تازه شهروندان این کشورها که بعد از اول مارس ۲۰۱۱ به سوریه، عراق، ایران و سودان سفر کرده باشند نمی‌توانند بدون ویزا به آمریکا بروند. شهروندانی که تابعیت دوگانه این چهار کشور را دارند هم باید برای سفر به آمریکا نیاز به ویزا دارند.

 

بر اساس مقررات تازه این شهروندان باید از طریق سفارت و کنسولگری‌های آمریکا اقدام به اخذ ویزا کنند. در همین رابطه اعلام شده است که در موارد ضروری مانند سفرهای تجاری، پزشکی و یا انسان‌دوستانه، مقامات آمریکایی روند دادن ویزا را تسریع خواهند کرد.

 

مقررات تازه برای افرادی که به دلایل دیپلماتیک و یا ماموریت نظامی و در خدمت کشورهای شامل معافیت از داشتن ویزا برای آمریکا، به ایران، عراق، سودان و سوریه رفته‌اند، اعمال نخواهد شد.

 

در همین حال همچنین بر اساس مقررات تازه از پنجشنبه (۲۱ ژانویه/۱ بهمن) مسافرانی که برگه معتبر سفر ورود به آمریکا (موسوم به “استا”) را دارند و یا قبلا گفته‌اند که دارای ملیت دوگانه از کشورهای شامل مقردات تازه را دارا هستند، برگه جواز “استا”ی آنها دیگر اعتباری ندارد.

 

بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا از مسافرین شامل مقررات تازه خواسته تا به سایت مربوطه مراجعه کنند.

 

به گزارش رسانه دولتی انگلیس، این مقررات بخشی از قانونی است که اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در کنگره تصویب شد و به امضای باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، رسید. هدف اصلی طرح جلوگیری از ورود اروپایی های رادیکالیزه شده بود که برای گروه داعش جنگیده اند.

 

اما آن قانون با اعتراض سازمان های امدادرسانی اروپایی و بازرگانان اروپایی که در ایران، عراق، سوریه و سودان فعالیت کرده‌اند و همچنین سازمان های حقوق مدنی آمریکا مواجه شد که آن را تبعیض آمیز می‌دانند. مقامات آمریکایی گفته بودند که تلاش می کنند تا ابهامات در این باره را رفع کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار