سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 71150
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » هزار تخت بیمارستانی درخرم آباد، دورود و کوهدشت ایجاد می‌شود
Print This Post
استاندار لرستان پس از امضا تفاهم‌نامه با قرارگاه خاتم:

با امضاء تفاهم‌نامه وزارت بهداشت و قرارگاه خاتم‌الانبیاء، یک هزار تخت بیمارستانی جدید در لرستان ایجاد می‌شود.

716095به گزارش سلام دلفان، استاندار لرستان با بیان این که با اعتبارات دولتی نمی‌توان بیمارستان‌های نیمه‌تمام را تکمیل و یا بیمارستان‌های جدید را راه‌اندازی کرد، از توافق صورت گرفته بین وزیر بهداشت و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء به‌منظور ایجاد یک هزار تخت بیمارستانی جديد در این استان خبر داد.

“هوشنگ بازوند” با اعلام این خبر افزود: این تفاهم‌نامه با نظر وزیر بهداشت امضا می‌شود و طی آن 70 درصد منابع از دارایی‌های بلاتکلیفی در شهرها و 30 درصد دیگر با استفاده از منابع وزارت بهداشت تأمین می‌شود تا ساخت این بیمارستان‌ها در اولویت قرار گیرد و روند ساخت آن تسریع شود.
وی تصریح کرد: اولین بیمارستانی که بر اساس تفاهم‌نامه وزیر بهداشت و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ساخته می‌شود در استان لرستان قرار دارد.
استاندار لرستان، تفاهم صورت گرفته را موجب سرعت‌بخشی به پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت دانست و گفت: در این زمینه، دارایی‌ها و املاک وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی لرستان در شهرهای مختلف از جمله خرم‌آباد، کوهدشت و درود که سال‌ها بلاتکلیف بود و یا استفاده مناسبی از آن نمی‌شد، احیا می‌شود.
بازوند گفت: در ماده 6 قانون بودجه نیز قانون‌گذار این اجازه را داده که از املاک و دارایی‌های وزارتخانه‌ها، نسبت به بازسازی و نوسازی بیمارستان‌ها، استفاده شود.
وی به تنظیم قرارداد ساخت یک هزار تخت بیمارستانی در استان اشاره کرد و افزود: در شهرستان خرم‌آباد 500 تخت و در هر یک از شهرستان‌های کوهدشت و درود نیز 250 تخت بیمارستانی ایجاد می‌شود.
استاندار لرستان در خصوص زمان بهره‌برداری از این هزار تخت بیمارستانی، خاطرنشان کرد: بنا داریم ظرف دو سال این تعداد تخت را ایجاد کنیم اما با توجه به تعریف منابع لازم موردنیاز، ممکن است مدت زمان دو سال، کمی خوش‌بینانه باشد.
وی گفت: به عنوان نمونه اگر در سال‌های گذشته ساخت بیمارستان به‌طور میانگین حدود 11 سال طول می‌کشید، تصور من این است که با استفاده از این شیوه، می‌توان ظرف حداکثر سه سال، ساخت این بیمارستان‌ها را به اتمام رساند.
شایان ذکر است تفاهم‌نامه ایجاد هزار تخت بیمارستانی در لرستان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سردار سرتيپ “عبادالله عبدالهی” رییس لرستاني‌الاصل  قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء امضاء شد./ یافته
تلگرام سلام دلفان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار