سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 71585
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » آخرین اخبار و جزئیات انتخابات مجلس و خبرگان در لرستان
Print This Post
در جمع خبرنگاران مطرح شد

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان آخرین اخبار و جزئیات داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در این استان را تشریح کرد.

سعید شاهرخی
 به گزارش سلام دلفان، سیدسعید شاهرخی صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: حضور گسترده مردم در اشکال مختلف همواره رمز موفقیت و پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و باعث عبور ما از بزنگاه های مختلف بوده است.

انتخابات مهمترین شکل تجلی حضور ملت ایران

وی مشارکت در انتخابات را مهمترین شکل تجلی حضور ملت ایران دانست و عنوان کرد: این حضور گسترده همواره موجب یاس و ناامیدی دشمنان بوده است.

رئیس ستاد انتخابات لرستان نقش اساسی مردم در اداره امور کشور و انتخاب ارکان مختلف نظام توسط مردم مطابق قانون اساسی را یکی از ویژگی نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و ادامه داد: درصد مشارکت مردم ما همیشه بالا بوده و دشمنان ما همیشه با دیدن این حضور عقب نشینی کردند و می دانند با وجود مردم و رهبری عظیم الشان انقلاب نمی توانند کاری از پیش ببرند.

شاهرخی با بیان اینکه مردم ما با حضور پررنگ در انتخابات به خواسته دشمنان پاسخ دندان شکن خواهند داد، تصریح کرد: حضور گسترده مردم و انتخاب مشی اعتدال و عقلانیت در انتخابات سال ۹۲ ثمرات بسیار خوبی از جمله حل مشکلات هسته ای پس از ۱۲ سال برای کشور داشته است.

وی افزود: در داخل کشور نیز به لطف دولت تدبیر و امید دولت فراجناحی تشکیل شد و همه احزاب به این دولت تعلق خاطر دارند.

تایید صلاحیت سه داوطلب انتخابات مجلس خبرگان رهبری در لرستان

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان با اشاره به اینکه لرستان دو کرسی در مجلس خبرگان رهبری دارد، خاطرنشان کرد: ۱۹ نفر در لرستان ثبت نام کردند که شش نفر پیش از بررسی صلاحیت ها انصراف داده، ۱۰ نفر فاقد شرایط و سه نفر تایید صلاحیت شدند.

شاهرخی با اشاره به اینکه افراد احراز صلاحیت نشده در انتخابات خبرگان تا ۱۰ بهمن فرصت اعتراض دارند، یادآور شد: ۲۲ بهمن ماه اسامی رسمی تاییدشدگان انتخابات مجلس خبرگان رهبری اعلام و تایید صلاحیت شدگان از آن روز یعنی دو هفته پیش از انتخابات تا ۲۴ ساعت قبل از انتخابات فرصت تبلیغات دارند.

۱۴۰۰ شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات در لرستان

وی با اشاره به اینکه اخذ رای برای هر دو انتخابات در یک شعبه انجام می شود، عنوان کرد: در مجموع در سراسر استان ۳۱ حوزه اصلی و فرعی انتخابیه با هزار و ۴۲۶ شعبه اخذ رای وجود دارد که در هر شعبه دو صندوق وجود خواهد داشت.

رئیس ستاد انتخابات لرستان با اشاره به اینکه رای دهندگان باید ۱۸ سال تمام داشته باشند، ادامه داد: برای مرحله اول هر شهروند هر کجا می تواند رای دهد اما چنانچه انتخابات به دور دوم برسد باید شهروندان در همان حوزه دور اول خود رای بدهند.

شاهرخی با بیان اینکه مقام معظم رهبری حق الناس بودن انتخابات را فقط مختص برگه رای ندانسته اند، تصریح کرد: تمام فرآیند انتخابات حق الناس است و ما این موضوع را ملکه ذهن هیئت های اجرایی کردیم و به انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان این اطمینان را می دهیم که از آرای آنها صیانت خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه ها حق استفاده از بیت المال برای تبلیغات کاندیداها را ندارند، افزود: معتمدین فرمانداران از خوشنام ترین، معتمدترین و مجرب ترین افراد هستند و بین هیئت های اجرایی و نظارت هماهنگی بسیار خوبی وجود دارد.

تایید صلاحیت ۱۴۹ داوطلب انتخابات مجلس در لرستان

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به اینکه در لرستان ۳۰۷ نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند، خاطرنشان کرد: هفت نفر از آنها پیش از بررسی صلاحیت ها انصراف داده و در هیئت های اجرایی ۲۸۳ نفر تایید و ۱۷ نفر رد صلاحیت شدند.

شاهرخی با اشاره به اینکه در ثبت نامی های مجلس شورای اسلامی در لرستان در نهایت ۴۶ نفر عدم احراز و ۱۰۰ نفر رد صلاحیت شدند، یادآور شد: ۱۴۹ نفر تایید صلاحیت شدند که نتیجه بررسی مجدد معترضان ۱۶ بهمن اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه ممکن است اسنادی به شورای نگهبان رسیده یا نامزدی مجدد اعتراض کند، عنوان کرد: اسامی نهایی تایید صلاحیت شدگان ۲۶ بهمن اعلام شده و کاندیداها یک هفته فرصت تبلیغات دارند.

شاهرخی در پایان از همه احزاب و کاندیداها و حامیان آنها خواست قانون را ملاک قرار دهند و بیان داشت: مجریان انتخابات در استان آمادگی کامل دارند و همه کاندیداها و انتخاب مردم برای ما محترم است./ منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار