سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 71638
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » طرح توسعه حرم امام حسین(ع) کلید خورد +عکس
Print This Post

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از آغاز به کار عملیات اجرایی طرح توسعه حرم امام حسین(ع) خبر داد و گفت: طرح توسعه حرم امام حسین(ع)، حضرت عباس(ع) و بین‌الحرمین ۴ بخش دارد که بخش اول آن با نام طرح صحن عقیله بنی هاشم(س) شروع شده است

به گزارش سلام دلفان به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حسن پلارک در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: بخش اول توسعه حرم امام حسین(ع) با عنوان صحن عقیله بنی هاشم (س) آغاز شده و مراحل اجرای این طرح 6سال به طول می‌انجامد.

وی ادامه داد: هزینه طرح‌ توسعه حرم امام حسین(ع) که در مدت زمان 25 سال به بهره‌برداری می‌رسد توسط شیعیان علاقمندان و ایرانی‌ها و عراقی‌ها تامین می‌شود و با اتمام رسیدن این برنامه‌ها شاهد تسهیل بهتر برای زائران خواهیم بود.

طرح توسعه حرم امام حسین(ع) کلید خورد +عکس

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: در نخستین بخش از طرح توسعه حرم امام حسین(ع) که صحن عقیله نام دارد افزایش چشمگیر زائران را شاهد خواهیم بود و به‌دنبال این هستیم تا برای اربعین سال آینده پذیرای زائران در این صحن هم باشیم؛ امیدواریم بتوانیم در اربعین آینده 5 میلیون نفر از زائران را در این صحن گنجایش دهیم.

پلارک تصریح کرد: صحن عقیله در 3 طبقه طراحی شده و در طول 2  کیلومتر مساحت دارد و شامل شبستان، مرکز خدماتی و اداری و بخش متصل به رواق‌های زیارتی است که با اتمام توسعه 5 برابر بر ظرفیت زائران افزوده خواهد شد.

به گفته وی در طرح توسعه حرم امام حسین(ع) مهندسین ایرانی و تکنسین‌های کشورمان به فعالیت ‌می‌پردازند و دست اندرکاران بدنبال آن هستند تا هرچه سریع‌تر این برنامه‌ها برای رفاه حال زائران حسینی به بهره‌برداری برسد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار