سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 71667
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » شماره معکوس پایان نفت عربستان
Print This Post
سلام دلفان - قیمت نفت اوپک روز به روز در حال کاهش است و این کاهش قیمت مستقیم و غیر مستقیم به نقش عربستان در خیال تضعیف ایران رابطه دارد. عربستان ...

سلام دلفان – قیمت نفت اوپک روز به روز در حال کاهش است و این کاهش قیمت مستقیم و غیر مستقیم به نقش عربستان در خیال تضعیف ایران رابطه دارد.

عربستان از هیچ تلاشی برای تضعیف نفت بازار نفت ایران در دوران تحریم و حتی پساتحریم فروگذار نمی‌کند.  در طول دو سال گذشته با افزایش عرضه شدید نفت و دستکاری قیمت‌ها، عربستان قیمت نفت را از بشکه‌ای بیش از ۱۰۰ دلار به کمتر از ۳۵ دلار کاهش داده است.

اوپک

قبل از شروع تحریم های نفتی ایران نیز این عربستان سعودی بود که پیش از اعمال تحریم‌ها علیه ایران به بازارها و مصرف‌ کنندگان بزرگ نفت به ویژه در اروپا این اطمینان خاطر را داد که در صورت تحریم ایران، هیچ‌گونه کمبود نفتی در بازار احساس نخواهد شد.

این استخراج بی رویه و صدور کورکورانه ی نفت توسط عربستان در بازار جهانی فقط به خاطر اعلام رویکرد خصمانه با ایران، دست آوردی به جز نابودی آینده ی نفتی آل سعود در پی نداشت.

پرچم عربستان

عربستان طی سال گذشته بارها درخواست دیگر کشورها را برای کاهش تولید رد کرد تا به ظن خود با تولید بسیار بالا قیمت نفت را در سطوح بسیار پایین نگه داشته و رقبای خود را که نمی توانند در این حاشیه سود به فعالیت خود در بازار نفت ادامه دهند از دور خارج کند.

بر اساس تحقیقات کارشناسان، تولید صادرات نفت عربستان در سال 2028 به شدت کاهش خواهد یافت که تنها 13 سال به این موعد زمان باقی مانده است

این محققان در سال 2008 دریافتند که صادرات نفت عربستان از سال 2006 روندی کاهشی را در پیش گرفته است و پیش بینی کردند که این روند برای سال های آینده نیز ادامه یابد.

در حقیقت پیش بینی آنها در سال های بعد نیز درست از آب درآمد، به گونه یا که بر اساس آمارهای موجود در بین سال 2005 تا 2015 صادرات نفت عربستان سالانه 1.4 درصد کاهش را تجربه کرده است.

بر اساس یک گزارش دیگر توسط سی تی گروپ، صادرات نفت عربستان در 15 سال آینده به صفر خواهد رسید.

این یعنی پایان اقتصاد کشوری که 80درصد درآمدش مرهون فروش نفت است.

در واکنش به این حرکت خودسرانه ی عربستان و پایین نگه داشتن قیمت نفت؛ روسیه و اوپک به طور جداگانه از آمادگی خود برای کاهش صادرات نفت به بازارهای جهانی در صورت ادامه روند کنونی پایین ماندن قیمت نفت خبر دادند.

پوتین

به نقل از راشاتودی، آرکادی دورکویچ، معاون نخست وزیر روسیه، از اعلام آمادگی جداگانه اوپک و روسیه برای کاهش صادرات نفت در صورت ادامه روند کنونی قیمت پایین خبر داد.

این مقام روس تأکید کرد  روسیه ابزار نگهداشتن سطح تولید نفت در سطوح کنونی را دارد اما این مسئله می تواند شرایط قیمتی نفت را بدتر کند./ ریشه

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار