سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 71708
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حبس الکترونیکی و حبس درمنزل بزودی اجرا میشود
Print This Post

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و تدابیر ریاست قوه قضائیه طرح‌های مختلفی برای کاهش جمعیت زندانیان آماده شده که به زودی عملیاتی می‌شود.

به گزارش سلام دلفان به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها در حاشیه بازدید از زندان مرکزی بندرعباس با اشاره به طرح کاهش جمعیت زندانیان گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و تدابیر ریاست قوه قضائیه طرح کاهش جمعیت زندانیان به طور جدی در دستور کار است.رییس سازمان زندان ها که در حاشیه نشست دادستان های کل کشور از این زندان بازدید می نمود گفت: طرح های مختلفی برای کاهش جمعیت زندانیان آماده گردیده که بزودی عملیاتی می شود.

مشاور رییس دستگاه قضا ادامه داد: حبس الکترونیکی و حبس در منزل از جمله این طرحهاست که اقدامات مطالعاتی و همچنین اجرای آزمایشی آن انجام و بزودی مورد اجرا قرار خواهد گرفت.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت افزود: در طرح کاهش جمعیت زندانیان  برای حبس های کوتاه مدت، جرایم مالی و سبک نیز طرح های مختلفی  پیش بینی شده است که بزودی اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در این بازدیدکه به همراه مقامات قضایی استان انجام می شد به طرح خروج زندان ها از شهرها نیز اشاره نمود و گفت: خروج زندان ها از شهر مستلزم تامین اعتبارات لازم است که امیدواریم در برنامه ششم توسعه اعتبار خروج زندان ها از حریم شهرها پیش بینی شود.

دکتر جهانگیر با اشاره به فعالیت های گسترده اصلاحی و تربیتی در زندان ها گفت: هدف این برنامه ها بازاجتماعی نمودن زندانیان است و ما تلاش می کنیم ضمن اصلاح شخصیت زندانیان با ارائه آموزش های شغلی زمینه را برای ورود آنان به چرخه اشتغال در جامعه فراهم نماییم.

رییس سازمان زندان ها همچنین در این بازدید با حضور در جمع زندانیان ضمن گفتگو با آنان در خصوص پیگیری درخواست های قضایی آنان دستورات لازم را صادر نمود.

شایان ذکر است دکتر جهانگیر که جهت سخنرانی در جمع دادستان های کل کشور به هرمزگان سفر نموده است در بدو ورود مورد استقبال رسمی مقامات قضایی و اجرایی استان قرار گرفت.

این همایش قرار است پنج شنبه هشتم بهمن ماه در شهر بندرعباس برگزار شود.

منبع: نسیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار