سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 71717
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » حاجیانی که 126 روز مهمان خانه خدا بودند/ پیکر مهاجرالی اله لرستانی در خاک آرام گرفت
Print This Post
بازگشت قربانیان منا

پیکر دو تن از جانباختگان حادثه منا وارد بروجردشد و پیکر مطهر فتح اله گودرزی بر روی دستان مردم بروجرد تشیع و دوباره مهمان خدا در دیار خود شدند.

مهاجر-الی-اللهسلام دلفان –  عاشقان خانه خدا امسال برای حج تمتع خود را از مدت ها قبل آماده کرده بودند تا آرزوی چندین ساله شان برآوده شود و مانند پروانه گرداگرد خانه خدا بچرخند و طواف کنند.
با هزاران امید راهی سفر شدند اما نمی دانستند این سفر بدون بازگشت است .
در روز دوم مهر ماه امسال همزمان با عید قربان بود که حادثه ای رخ داد و عید قربان به کام مسلمان تلخ گردید که این حادثه نتیجه بی لیاقی و بی کفایتی آل سعود بود و در این میان جمعیت زیادی از زائران خانه خدا در این حادثه جان خود را از دست دادند.
در این روز در رمی جمرات بر اثر ازدحام حجاج در خیابان هزاران نفر از مسلمانان کشته شدند ، مسلمانانی که حتی جرعه ای آب هم  در آن گرمای طالقت فرسای عربستان  از آنها دریغ شد.
با انتشار این خبر بود که خانواده های حجاج بی تاب و بی قرار شدند و پیگیر وضعیت حجاج شدند که متاسفانه لحظه به لحظه بر آمار کشته های این حادثه افزوده می شد.
در این حادثه بیش از 400 نفر از زائران ایرانی کشته و تعدادی هم مفقود اعلام شدند که 32 نفر از زائران استان لرستان هم در این حادثه گرفتار شدند که 14 نفر از بروجرد و 18 نفر از دورود، ازنا و الیگودرز جانباختند.
چند روز بعد پیکرهای جانباختگان به شهرستانهای خود برای تشییع انتقال داده شدند که در این میان سه تن از جانباختگان بروجردی به نام های حجت الاسلام قاسمی، پناهی و زرگریان در عربستان دفن شدند.
حالا 126 روز از آن حادثه می گذرد و آخرین پرستوهای مهاجر برای آرام گرفتن در خاک وارد بروجرد شدند.
فتح اله گودرزی و جواد چکشی دو تن از جانباختگان حادثه منا بودند که خانواده هایشان برای دیدن عزیزان خود لحظه شماری می کردند.
سرانجام این انتظار پایان یافت و بعد از گذشت چند ماه خبر آمدن حاجی این خانواده ها در همه جا پیچی، حاجی که سفرش بیش از چهار ماه طول کشید و به آغوش خانواده بازگشت.
آری فرزندان حاجیان انتظارشان به سر آمد و برای همیشه جمله “پدرم زیارت قبول” را به همراه در آغوش گرفتن به بغضی در گلو می فشارند.
حاجیانی که غریبانه و مظلوم در سرزمین آرزوها جانباختند، انگار بار دیگر تاریخ تکرار شد و کربلایی دیگر در منا رخ داد و هزاران حاجی تشنه لب با زمزمه یا حسین(ع) به دیدار حق شتافتند.
8 بهمن پیکر سه تن از جانباختگان استان لرستان در حادثه منا وارد استان شد که پیکرهای مطهر جواد چکشی و فتح اله گودرزی در بروجرد و پیکر علیرضا بنیادی در الیگودرز تشییع می شود./ بازتاب بروجرد

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار