سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 71720
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » سخنرانی آیت الله نیازی در مسجد جامع دلفان با موضوع مهدویت
Print This Post
جمعه پس ازنماز مغرب و عشا صورت می گیرد؛

آیت الله هاشم نیازی خرم آبادی از مدرسین حوزه علمیه قم جمعه 9 بهمن بعد از نماز مغرب و عشا پیرامون مبحث مهدویت در مسجد جامع دلفان سخنرانی می کند.

به گزارش سلام دلفان، آیت الله هاشم نیازی خرم آبادی از مدرسین حوزه علمیه قم ، جمعه 9 بهمن ماه بعد از نماز مغرب و عشا پیرامون مبحث مهدویت در مسجد جامع دلفان سخنرانی می کند.image533079

گفتنی است آیت الله هاشم نیازی خرم آبادی معروف به شیخ حسین نیازی در خانواده ای  مذهبی معروف به تقوی و ولایت اهل بیت «علیهم السلام» در سال 1325 به دنیا آمد. بعد از گذراندن دوران ابتدائی با قبولی نفر اول در امتحانات نهائی به خاطر علاقه شدید به علوم دینی در سال 1340 به طور رسمی وارد حوزه علمیه «کمالیه خرم آباد» شد.

وی آنچنان علاقه ای به علوم دینی داشت که به صورت غیر رسمی هر روز بعد از ظهرها از کلاس چهارم درسهای حوزه را شروع کرده بود.

وی مهر ماه 1342 برای گذراندن تتمه شرح لمعه و سطوح عالیه مشرف به قم شد. به لحاظ جدیت و استمرار درس و بحث، در ایام تعطیلات تابستانی و … موفق شد قبل از سال 45 در دروس خارج شرکت نماید و برای اولین سالهای راه اندازی امتحانات کتبی و شفاهی جایزه ویژه را از مرحوم «آیت الله العظمی گلپایگانی رضوان الله علیه» دریافت کند و از سال 44 و 45 دروس خارج فقه و اصول را به طور مستمر تا سال 1357 به صورت مستقیم و مستمّر در دستور کار قرار داد.

در طول این مدّت از دروس آیات عظام: «سلطانی»، «محقق داماد»، «میرزا هاشم آملی»، «حاج شیخ مرتضی حائری»، «آقای منتظری»، «مشکینی»، «وحید خراسانی»، «حاج شیخ جواد تبریزی»، «سید کاظم حائری»، «شبیری زنجانی» و «آقا محمّد شاه آبادی» استفاده کرد و بیشرین استفاده درسی در درجه اول از مرحوم «میرزا هاشم آملی» بود که از سال تقریبا 45 تا حدود اواخر سالهای قبل از انقلاب ادامه داشت و یک دور اصول و فقه عبادی و معاملی از محضر پر فیض ایشان فرا گرفت.

آیت الله «میرزا هاشم آملی» در سال 1352 اجتهاد آیت الله هاشم نیازی خرم آبادی  را شفاها تایید و تصدیق نمود و در سال 54 مرتبه بالاتر اجتهاد را تصدیق کردند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار