سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 72093
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بهره برداری از صحن حضرت زهرا(س) تا دو ماه دیگر
Print This Post

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: اولین قسمت از بخش زیارتی صحن حضرت زهرا (س) همزمان با سالروز تولد بانوی دو عالم در فروردین سال 95 به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش سلام دلفان،حسن پلارک با اشاره به توسعه حرم علوی اظهار داشت: اولین قسمت از بخش زیارتی صحن حضرت زهرا (س) با مساحت ده هزار متر مربع همزمان با سالروز تولد بانوی دو عالم  درفروردین سال 95 به بهره برداری می رسد و در اختیار زائران قرار می گیرد.

وی افزود: فضای موجود حرم امیرالمومنین یازده هزار متر زیربنا دارد و برهمین اساس  پروژه توسعه حرم امام علی (ع) به نام صحن حضرت زهرا (س) طراحی شد.

پلارک تصریح کرد: از این رو پشت ایوان نجف و پایین پای امیرالمومنین که رواق ابوطالب واقع شده، زمینی به طول 600 و عرض 100 متر تملک شد و در حال حاضر صحن فاطمه زهرا(س) با زیربنایی حدود دویست و بیست هزار متر در حال ساخت است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه این صحن برای 30 سال آینده پاسخ گوی نیاز زائران در بخش رفاهی خواهد بود، گفت: این صحن شامل بخش های فرهنگی، زیارتی، اقامتی، کتابخانه، رستوران و مضیف است و همچنین بیش از 900 چشمه سرویس بهداشتی برای زائران در نظر گرفته شده که برای 150 هزار نمازگزار عددی استاندارد است.

بهره برداری از صحن حضرت زهرا(س) تا دو ماه دیگر

وی در خصوص زمانبندی اتمام کامل پروژه یادآور شد: عید غدیر امسال کل منطقه زیارتی در 3 طبقه افتتاح می‌شود و یک سال و نیم دیگر برای کل پروژه در نظر گرفته شده که قسمت های غیر زیارتی نیز به آن اضافه خواهد شد.

پلارک از ارادت ایرانیان در ساخت بزرگ‌ترین بنای جهان اسلام سخن گفت و تاکید کرد: در این پروژه مهندسان، طراحان، پیمانکاران و کارگران ایرانی فعالیت کرده اند ضمن اینکه تمامی مصالح به کار گرفته شده صد در صد ایرانی هستند.

براساس این گزارش، هموطنان، خیران و ناذران علاقه‌مند به مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا(س) می‌توانند با شماره گیری کد #888*4*733* وجوهات خود را به حساب ویژه واریز کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار