سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 72122
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دلیل نپذیرفتن هیأت کویتی توسط آیت‌الله سیستانی
Print This Post

یک پایگاه خبری عربی نوشت که مرجعیت عالی شیعیان عراق، هیأت کویتی نماینده ریاض در کنفرانس پارلمانهای اسلامی در بغداد را به دلیل مطالبات مداخله‌جویانه‌اش به حضور نپذیرفت.

به گزارش سلام دلفان، یک پایگاه خبری عربی، امروز (یکشنبه) اعلام کرد که آیت‌الله «سید علی السیستانی» مرجعیت عالی شیعیان در عراق، هیأت کویتی را که می‌خواست خواستار توقف حمایت ایشان از بسیج مردمی و لغو فتوای جهاد کفایی شود، به حضور نپذیرفت.

پایگاه خبری مصری «نیل نت»، با انتشار این خبر نوشت: همزمان با حضور هیأت کویتی در کنفرانس پارلمانهای کشورهای اسلامی که چندی پیش در بغداد برگزار شد، یکی از شخصیت‌های نزدیک به آیت‌الله سیستانی وعده داده بود که زمینه را برای دیدار این هیأت با مرجعیت عالی شیعیان فراهم آورد.

بر اساس این گزارش، هیأت کویتی مذکور قصد داشت در این دیدار درباره دلایل حوادث اخیر در کویت و دستگیری شماری از شیعیان و صدور احکام سنگین علیه آنها که اعتراض آیت‌الله سیستانی را برانگیخته بود، توضیح دهد.

در ادامه این گزارش آمده است:  هیأت کویتی که نماینده عربستان در این کنفرانس بود، تلاش داشت تا آیت‌الله سیستانی را متقاعد کند که به حمایت از بسیج مردمی عراق پایان دهد و فتوای جهاد علیه داعش را لغو کند. اما آیت‌الله سیستانی پس از آنکه در جریان مطالبات این هیأت قرار گرفت، آن را به حضور نپذیرفت که این امر نارضایتی و خشم عربستان و کویت را برانگیخت.

فعالیت‌های کنفرانس پارلمانهای کشورهای اسلامی از چهارشنبه (20 ژانویه) گذشته آغاز شد و تا 25 ژانویه ادامه یافت.عربستان، قطر و بحرین این کنفرانس را به دلیل مشارکت ایران و سوریه، تحریم کردند اما کویت در طول این کنفرانس از مواضع عربستان حمایت و اعلام کرد که نماینده ریاض در این کنفرانس است.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار