سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 72228
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » برکناری وزیر احمدی‌نژاد در دولت روحانی پس از 27 ماه/ جهانگیری: دیگر سکوت نخواهیم کرد
Print This Post

در این میان باید منتظر ماند و دید که واکنش بعدی دولت پس از برکناری قاسمی چه خواهد بود.

رستم قاسمی برکناری وزیر احمدی‌نژاد در دولت روحانی پس از 27 ماه/ جهانگیری: دیگر سکوت نخواهیم کردبه گزارش سلام دلفان، اسحاق جهانگیری چندی پیش به منتقدان قراردادهای نفتی هشدار داده بود که اگر به فعالیت‌های مخرب خود ادامه دهند، دولت دیگر سکوت نخواهد کرد و در برابر تخریب‌های آنان دست به اقدامات لازم می‌زند.

 

آقای رستم قاسمی، وزیر نفت دولت دهم در دولت یازدهم به سمت مشاور معاون اول رئیس جمهور منصوب شده بود. آقای جهانگیری به دلیل آنچه مخالفت قاسمی با قراردادهای جدید نفتی خوانده شده، وی را از این سمت کنار گذاشت.

 

«اقتصادنیوز» که از رسانه‌های نزدیک به دولت است با این مقدمه نوشت: ««معاون اول رئیس‌جمهور در نخستین گام خود رستم قاسمی را که گفته می‌شود نقش مستقیمی در جلوگیری از اجرای قرادادهای جدید نفتی داشته و مسبب لغو کنفرانس لندن نیز شده است، از کار برکنار کرد تا دیگر هم‌قطار او را که او هم یک چهره سپاهی است، به عنوان مشاور خود در عراق منصوب کند.

 

همچنین خبرها از استعفای سیدمهدی حسینی از ریاست کمیته بازنگری قراردادهای نفتی حکایت دارد.

 

از سوی دیگر سمینار رونمایی از قراردادهای نفتی لغو شده تا به این صورت اجرای این قراردادها در نخستین گام در نطفه خفه شود.

 

به نظر می‌رسد با سنگ‌اندازی بر اجرای قراردادهای جدید نفتی و صدور احکام متهمان کرسنت، اختلافات پساتحریمی در صنعت نفت به اوج خود رسیده است و در این میان باید منتظر ماند و دید که واکنش بعدی دولت پس از برکناری قاسمی چه خواهد بود.»»

 

البته آقای رستم قاسمی از سال 92 علاوه بر سمت مشاور معاون اول رئیس جمهور، مشاور عالی سردار حسین دهقان(وزیر دفاع) نیز بوده است و همچنان به عنوان مشاور وزیر دفاع به فعالیتش ادامه می‌دهد.

 

جانشین رستم قاسمی در سمت مشاور معاون اول رئیس جمهور، “حسن پلارک” از فرماندهان سپاه قدس با اصالتی کرمانی است. وی در دولت دهم به عنوان رئیس ایمیدرو برگزیده شد و سپس به ستاد عتبات عالیات رفت و در آنجا مشغول به کار شد. اکنون پلارک از سوی جهانگیری به عنوان مشاور در امور عراق منصوب شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار