سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 72348
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
خانه » اخبار برتر » پروژه تحریف امام(ره) را برخی از شاگردان ومسئولان به پیش می برند/ ارتباط تحریم ها با مشکلات کشور نشان از خود باختگی است
Print This Post
حجت الاسلام عبداللهی:

 در روزهایی که حجت الاسلام عبداللهی در حوزه علمیه قم مشغول به تدریس است، و همچنان زمزمه های حضورش در انتخابات به گوش می رسید، پای صحبت های او نشستیم تا نظراتش را در خصوص مسائل روز کشور و شهرستان جویا شویم.

به گزارش سلام دلفان به نقل از دلفان امروز؛ سال 90 در حالی رو به پایان بود که فضای انتخابات مجلس نهم به شدت تحت تاثیر حضور مهره های جدیدی در عرصه انتخابات بود. مهره هایی که برای اولین بار پا به عرصه انتخابات می گذاشتند و همگی نیز یک هدف مشترک را دنبال می کردند: کنار زدن دوقطبی معروف و همیشگی عرصه انتخابات.

DSC08081-324x221-400x221

 در میان این چهره های جدید، روحانی نسبتا جوانی به چشم می خورد که برای رقابت با دو همصنف و هم لباس خود، که دوقطبی انتخابات مجلس را تشکیل می دادند، قدم در وادی پرخطر و سخت سیاست نهاده بود. شیخ احد عبداللهی که تا آن روزگار، اسمش بیشتر با مباحث مهدویت و سخنرانی های دهه ی محرم و تبلیغ معارف اسلامی گره خورده بود، با قرار گرفتن در قامت کاندیدای مجلس، به شکل جدی وارد عرصه رسمی سیاست شد.

 در شرایطی که رقبای مطرح و رای آور متعددی در عرصه حضور داشتند، او در نهایت با اقبال نسبتا مناسبی روبرو شد و حدود 10 هزار از آراء را به خود اختصاص داد، اما در نهایت از راه یافتن به بهارستان باز ماند.

 با نزدیک شدن به انتخابات مجلس دهم، بار دیگر زمزمه هایی مبنی بر ورود وی به رقابت های انتخاباتی شنیده شد اما سرانجام مجاب به ثبت نام نشد و از کاندیداتوری مجدد خودداری کرد تا از ادامه ی بازیگری فعال خود در عرصه ی رسمی سیاست صرفنظر کرده باشد.

 در روزهایی که حجت الاسلام عبداللهی در حوزه علمیه قم مشغول به تدریس است، و همچنان زمزمه های حضورش در انتخابات به گوش می رسید(این مصاحبه مربوط به 2 ماه پیش می باشد)، پای صحبت های او نشستیم تا نظراتش را در خصوص مسائل روز کشور و شهرستان جویا شویم.

 آنچه پیش رو دارید ماحصل گفتگو با حجت الاسلام عبداللهی است که در دو بخش منتشر می شود: بخش نخست درباره مسائل روز عالم سیاسیت است و بخش دوم به مسائل استانی و شهرستانی می پردازد.

بخش اول:

1-به نظر حضرتعالی چه ضرورتی احساس شد که 27 سال پس از رحلت بنیانگذارانقلاب، مقام معظم رهبری موضوع تحریف شخصیت امام را مطرح کردند؟

باتوجه به گذشت 27سال از رحلت امام خمینی( قدس سره الشریف)  مقام معظم رهبری به موضوع تحریف شخصیت امام بعنوان یک ضرورت پرداخته اند زیرا که امام راحل بنیانگذار این انقلاب  و نظام مقدس  جمهوری اسلامی  است و این انقلاب اسلامی براساس آرا و نظرات امام راحل وحمایت مردم از این نظرات پایه گذار ی شده وما امروز با نسلی از جوانان روبه رو هستیم که امام راحل را ندیده و آرا و نظرات امام را از طریق شاگردان ایشان متوجه می شوند و مقام معظم رهبری به جهت اینکه جوانان ومردم نظریات امام را  در عرصه سیاست ، فرهنگ ، اقتصاد، واجتماع به طور  دقیق و درست درک نمایند و این آرا و نظریات دچار تحریف نشوند ویا اگر در جاهای دستخوش تحریف شده  هشدار داد که امام را آن گونه که بوده است برای جوانان ومردم دنیا معرفی نمایید ونظریات مبتنی بر کتاب و سنت ایشان دقیقا برای جامعه بیان شود نه آن گونه که منحرفان مد نظردارند.

البته تحریف شخصیت امام برای انقلاب بسیار خطر ناک و آسیب زا می باشد ونتیجه تحریف شخصیت امام  به تغییر اهداف انقلاب  می انجامد و می توان به راحتی انقلاب مستضعفان که مد نظر امام بوده را به انقلاب مستکبرین تبدیل نمود.

تحریف سابقه دیرینه دارد و عده ای سابقه تحریف را به زمان حضرت موسی نسبت می دهند ،  همان هفتاد نفری که با موسی(ع) همراه بوده و پیام خداوند را از حضرت موسی دریافت کردند و ماجراهایی که پس از آن این افراد داشتند. اما در جهان اسلام هم نمونه هایی از تحریف وجود داشته است که به برخی از آنها  به جهت ضرورت موضوع و آسیب های ناشی از آن اشاره خواهیم کرد. اگر به قران مراجعه کنید در مذمت  گروه تحریف کننده آیاتی  وجود دارد که البته  خطاب به پیامبر است .که یهودیان  برای جاسوسی به سخنان پیامبر(ص) گوش می دادند  بعد سخنان دروغی را به پیامبر نسبت می دادند  در سوره مائده می توانید مطالعه کنید” یحرفون الکلم من بعد مواضعه” و اتفاقا تحریف در شخصیت و نظریات پیامبر باعث اختلاف و تشتت در جامعه اسلامی گردید و مصداق تحریف شخصیت و کلام و نیت پیامبر را در موضوع وصایت و جانشینی حضرت در سال 11 هجری وقتی در بستر بیماری قرار داشتند می توان مشاهده کرد، آن همگامی که  پیامبر اکرم (ص) تقاضای قلم و دوات نمودند ولی خلیفه دوم گفتند ان هذا الرجل لیهجر .

2-چرا رهبر انقلاب، شاگردان قدیمی امام و مسئولان را در خصوص خطر تحریف امام مورد خطاب قرار دادند؟

بخاطر اینکه شاگردان قدیمی امام (ره) و مسئولان بیشترین تاثیر را می توانند از جهات مختلف داشته باشند.

1-از جهت اینکه در گفتار و نظرات امام راحل ، شاگردان به خاطر قرابت با امام و همنشینی با ایشان و تلمذ در محضر امام می توانند آرا و نظرات ایشان را تفسیر نمایند واین قرابت باعث تاثیر گذاری بیشتر بر مخاطبین می شود اگر خدای نا خواسته تحریف صورت گیرد اصلاح آن سخت تر است که اگر فرصت شود درضمن  گفتگو نمونه های از تحریف را از زبان شاگردان امام عر ض خواهم کرد.

2-از جهت رسالت شاگردان امام و مسئولان که بیشترین وظیفه وتکلیف را نسبت به حفظ  نظرات و آرا امام را از هرگونه تحریف دارند واز این دسته افراد بیشترین انتظار  مقابله با محرفان می رود.

3- ازجهت سیاسی احتمالا مد نظر آقا باشد که به مسئولان هشدار داده که آرا و نظرات خود را به امام نسبت ندهند وبرای حقانیت جایگاه خود و منصب هایشان ،شخصیت امام را تحریف ننمایند.

4- متاسفانه برخی از منحرفان از شاگردان ومسئولان می باشند.

3- اگر بخواهیم برای تحریف کنندگان امام(ره) یک سری ویژگی قائل بشویم، به نظر شما آن ویژگی ها کدام اند؟

ویژگی اکثر تحریف کنندگان باطل بودن آنان و دروغگوی این افراد می باشد زیرا برای اثبات خود وجایگاه هاشان توان استدلال وبرهان منطقی ندارند وبه مغاطله و تحریف و دروغگوی روی می آورند که برای خود آبرو کسب نمایند.

در ادامه یکسری دیگربخاطر جهل ونادانی وآشنا نبودن با اصول فکری ونظری امام در برخی موارد دچار تحریف می شوند. افراد و گروههای مختلف می توان جزء تحریف کنندگان شمرد.دشمنان امام و انقلاب ، روشنفکران سکولار وشبه سکولار ،برخی جریانات سیاسی بخاطر مقاصد و منافع  سیاسی و حزبی خود نسبت به امام جفا نمودند.

4- وقتی موضوع تحریف امام مطرح می شود، طبیعتا مواردی از این تحریف درسابق مشاهده شده که رهبری نسبت به آن، صریحا هشدار می دهند. حضرتعالی چهمصداق هایی از تحریف امام در گذشته‌ای را سراغ دارید؟

 بله وقتی سخن از تحریف امام مطرح می شود یعنی اینکه مصادیق تحریف در جامعه روبه رشد است و احساس خطر می شود شما اگر به فلسفه  تشکیل موسسه تنظیم ونشر آثار امام توجه کنید مرحوم حاج احمد آقا جهت  جلوگیری از تحریف نظرات وشخصیت امام ، از حضرت امام خمینی (ره) تقاضای چنین موسسه ای را داشت که حتی برخی افراد درحیات امام در صدد تحریف شخصیت ایشان بودند . اینجا رسالت موسسه ای تنظیم و نشر آثار امام در زمان فعلی دو چندان است که به دور از هرگونه جناح بازی ، از تحریف شخصیت امام جلوگیری نمایند و به دوست ودشمن اجازه کوچکترین تحریف را ندهد.

بنده چندین نمونه کلی را عرض می نمایم:

1-آقای منتظری ادعا می نماید که امام در ماههای آخر  عمر شریف بعلت کسالت و بیماریشان که شدت گرفته  در جریان خیلی از امور قرار نمی گرفتند یعنی اینکه  می خواهد با تحریف شخصیت امام ثابت کنندکه عزل ایشان خواسته امام نبوده است  و در نامه6/1/68 تشکیک میکند

2- در زمان دوم خرداد این فرمایش امام را علم نمودند میزان رای ملت است ، که از نمونه های تحریف شخصیت امام است  چون این فرمایش امام را به همه جا سرایت داده و نتیجه دلخواه خود را به فرمایش امام نسبت می دهند یعنی ملت هرچه بگوید و هرچه بخواهد و معیار مشروعیت نظام را ملت تعیین می نماید این همان مصداق  تحریف است چرا این گروه فرمایشات دیگر امام را که فرمود میزان احکام اسلام است را رها می نمایند.اگر این افراد صادق هستند چرا در انتخابات 88  به این فرمایش امام عمل ننمودند.  مغالطه این گروه برهمگان واضح و روشن است

3- جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر ونه یک کلمه کمتر. که متاسفانه برخی جمهوری را به تنهایی مد نظر وعمل خود دارند. وامام به دنبال استقلال آزادی ، نه شرقی نه غربی بود نه کمونیسم نه لیبرالیسم بلکه جمهوری مبتنی بر اسلام  و دارای استقلال کامل که هیچ گونه وابستگی را به شرق و غرب نداشته باشیم.اما برخی مسئولان ازآرمانهای مانند استقلال خواهی و سلطه ناپذیری دست کشیده اند

5- برخی افراد سال گذشته اعلام کرد که حضرت امام در اواخر  عمرشان،موافق حدف شعار مرگ بر آمریکا بوده اند آیا می توان آن را تحریف نامید؟

 بحث رابطه با آمریکا از دیگر نمونه های تحریف شخصیت امام راحل می باشد:

گمانهایی که برخی از افراد نسبت به حضرت امام دارند و بدون داشتن مدرک و یا نوشته مستند، حرف یا سخنی را به امام نسبت می دهند که گویا امام در محفلی خصوصی  بدون حضور کس دیگری به آنها گفته است، مصداق تحریف هستند. آنچیزی که باید ملاک قرار می‌گیرد سخنان بی محتوا و بدون استناد این افراد( که بعنوان یک موضع سیاسی و دیپلماسی از آن استفاده می کنند) نیست   بلکه ملاک سیره امام و فرمایشات ایشان در صحیفه نور و فیلم و سخنرانی های ایشان است.

 امام راحل درمورد خطر آمریکا فرمود:خطر آمریکا به حدی است که اگر کوچکترین غفلتی کنید نابود می شوید. امریکا را دشمن شماره اول بشر وملت ایران ذکر نمود اگردر گفتار و سخنان امام سیر اجمالی داشته باشیم در خواهیم یافت که در همه موارد امریکا را نکوهش نموده وشیطان بزرگ می خواندند.

  6- دو سال از روی کار آمدن دولت یازدهم می گذرد. میزان تحقق شعارهای انتخاباتی آقای روحانی را چگونه ارزیابی می کنید؟

دولت یازدهم وعده های مختلفی را در عرصه گوناگون به ملت شریف ایران دادند .هم در عرصه اقتصاد ، سیاست ، فرهنگ ،اجتماعی ازجمله در  بحث اشتغال وعده دادند که رفع بیکاری که بسیاری از آسیب های اجتماعی را کاهش خواهد داد اما هنوز بحران بیکاری موجود است واستان لرستان در رتبه های  بالای بیکاری کشور جا دارد.یو در واقع بزرگترین مساله فعلی در استان لرستان را باید معضل بیکاری بدانیم که فوق العاده بحران زا هم خواهد بوداگر فکری برای این آسیب اجتماعی صورت نگیرد قطعا تبدیل به یک بحران خواهد شد.

به طور وعده های اقتصادی دولت محقق نشده است یک سوال بسیار ساده اگر  کارخانجات بجای 20درصد توان ، با 60درصد توان کار کنند بخش عظیمی از مشکلات اشتغال زایی در کشوربرطرف می شود یا خیر؟  آیا محقق گردید؟ یا برخی دیگر از کارخانجات تعطیل شد؟

در عرصه فرهنگ، کاهش شدید بودجه ،ارگانها و نهاد های فرهنگی را شاهد هستیم. که این بودجه ها به هیچ عنوان کافی نمی باشد،حتی اگر کار فرهنگی  هم صورت  می گیرد، کارهای سطحی و بدور از حزم‌اندیشی است و حتی در جاهایی کارها ضد فرهنگی است و با توهم کار فرهنگی صورت می گیرد. به قول فرمایش مقام معظم رهبری برخی کار فرهنگی را با کنسرت و اردو های مختلط اشتباه گرفته اند، و احساس خطر مقام معظم رهبری از باب نفوذ فرهنگی، و نفوذ حامیان فتنه در دولت است.

7- عملکرد دولت در خصوص پرونده هسته ای را چگونه ارزیابی می کنید؟ به نظرشما دولت توانسته عزت و منافع ملی کشورمان را  تأمین کند؟

عملکرد دولت در خصوص پرونده هسته ای با اعمال شرائط رهبری را از نقاط قوت دولت  می توان خواند  اما متاسفانه تا  بحال جهت اجرایی شدن شروط مهم مد نظر مقام معظم رهبری کاری صورت نگرفته است. دولت در زمینه عمل به تعهداتش نسبت به برجام گامهای فراوانی برداشته است اما باید غربی هم قدمهای مثبتی بر می داشتند که روال کنونی این مساله را نشان نمی دهد و دولت باید در این زمینه نصایح و شروط تعیین شده از سوی رهبری را سرلوحه خود قرار دهد و گامهای بعدی خود را منوط به رعایت اصول تعیین شده از طرف مقابل کند.

8-نظر شما در خصوص ارتباط تحریم ها با مسائل و مشکلات کشور چیست؟

به نظر می رسد این کلام خود باختگی ها در مقابل تحریم نشان می دهد ملتی که از انتخابات بزرگ در طول انقلاب سر بلند بیرون آمده است توان غلبه بر تحریم ها را هم دارد. ضمن اینکه باید پایه های اقتصاد داخلی را محکم کنیم باید پلان اقتصادی داشته باشیم و نه اینکه نرسیدن نان شب مردم را هم به تحریم ها نسبت بدهیم. این کلا دال برنشناختن ملت ایران واعتماد بنفس آنان است و نشناختن منابع ایران ، که اگر اقتصاد مقاومتی در کشور اجرا می شد و عملیاتی میگردید، مسئولان چنین خود باخته نمی شدند وضعف نشان نمی دادند

 9-اخیرا برخی مسئولین رده بالا، آب مردم را نیز به تحریم ها مرتبط دانسته اند. نظرتان در این خصوص چیست؟

اتفاقا ریاست جمهوری سوء مدیریت داخلی رایکی از عوامل مشکلات اقتصادی می دانست  و همه علت العلل مشکلات و معضلات اقتصادی را تحریم نمی دانست اما با گذشت حدود دوسال متاسفانه آب خوردن را هم به تحریم ها مرتبط نمودند.وحال با وجود توافق هسته ای هنوز رکود در بازار اقتصاد حاکم می باشد.

10- به نظر شما مسیری که تیم مذاکره کننده طی می کند می تواند  عزت و منافع مردم را تأمین کند؟

درصورت اعمال شرائط مقام معظم رهبری در بحث توافق تیم مذاکره کننده می توانند موفق باشند ودر غیر آن عزت و منافع مردم را به مخاطره انداخته اند و هزینه های هنگفتی روی دست مردم و کشور خواهند گذاشت. و نباید دولت ساده‌انگارانه تمامی مسیری را که باید طی می کرد برای انجام تعهداتش بپیماید و سپس منتظرباشد غربی ها به تعهداتشان عمل کنند بلکه باید این تعهدات همعرض و همزمان از سوی دو طرف اجرا شود.

11-ممنون می شویم اگر که به بحث نفوذ و خطرات و ویژگی های آن هم اشاراتی داشته باشید

این سوال شما بسیار گسترده و مهم است که اصلا باید چند ساعت مصاحبه در این مورد داشته باشم

اما باتوجه به اینکه درماه عزاداری و سالروز شهیدان قرار داریم بنده نفوذ را دلیل  بر شهادت حسین بن علی (ع) می دانم زیراپیروزی نبی اکرم اسلام و فتح مکه برخی افراد علی الظاهر اسلام آوردند اما باطنا آنها به دنبال نفوذ در جامعه نبوی بودند

چون اسلام قدرت گرفته بود و این افراد بعد ها در جامعه اسلامی نفوذ پیدا کردند و این نفوذ باعث شده که تغییر در باور ها  و اعتقادات جامعه اسلامی به و جود آورد. تغییر در ساختار سیاسی  اسلام از امامت به خلافت و ازخلافت به پادشاهی به گونه ای شده که  مردم دین خود را از بنی امیه می گرفتند و نفوذ باعث مصیبت عظمای جهان اسلام گردید که البته باید در این باره صحبت کامل و مبسوطی به شرط حیات داشته باشیم وتمام محور های عملیاتی نفوذ و ویژگیهای نفوذ  را عرض می نمایم.

آنچه در قسمت دوم مصاحبه خواهد آمد: 

علت سکوت و عدم فعالیت شما در فاصله زمانی پس از انتخابات مجلس تاکنون چه بوده است؟

 با توجه به اینکه پس از انتخابات اعلام نمودید که بنده درعرصه فعال خواهم بود و انتقادات و پیشنهادات خود را به نظر مردم و شخص نماینده خواهم رساند، بفرمایید در این زمینه تا چه میزان توانسته اید موفق باشیدو به وعده خود عمل کنید؟

 با توجه به اینکه شما یکی از رقبای آقای سوری برای انتخابات مجلس نهم بودید،عملکرد ایشان را چگونه ارزیابی می کنید؟

آیا به طور مشخص پیشنهادی در خصوص چگونگی حضور کاندیداهای شهرستان دلفان در عرصه انتخابات مجلس(تعداد و یا مکانیسم احتمالی برای وحدت دارید؟

و…… 

تلگرام سلام دلفان

 1. نویسنده دیدگاه: سلیمان
  بهمن ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۴۷

  با سلام مطالب خیلی حساس و مهم بود باتشکر

 2. نویسنده دیدگاه: اصولگرا
  بهمن ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۳۳

  اسلامی تشکر بابت این مصاحبه’ از حاج اقا عبداللهی هم به خاطر نظارت ارزشمند وجامعشون سپاسگزاریم

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  بهمن ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۰۲

  با سلام وتشكر بابت مصاحبه بسيار زيباتون خيلي جامع وكامل بود. اين دوره انتخابات جاي خالي حلج آقا عبدالهي خيلي محسوسه ان شالله شاهد حضورشون در دوره هاي بعدي باشيم.

 4. نویسنده دیدگاه: صمد
  بهمن ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۳۵

  کلام حاج احد آقا مث همیشه زیبا بود و البته سواد تاریخی ایشون و سوابقی که در مورد تحریف فرمودند از یک سو و تحلیلشون از تحریف کننده های فعلی از سوی دیگه بیشتر دل ما رو می سوزنه که واقعا کدوم یک از کاندیداهای فعلی علم و سواد و تحلیل حاج آقا رو داره …حیف

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار