سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 72406
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جوان خرم‌آبادی از چوبه دار نجات یافت
Print This Post

یکی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگر خرم‌آباد که فرزندشان 3 سال قبل به قتل رسیده بود، از حق قصاص خود گذشتند.

جوانی خرم‌آبادی از چوبه دار نجات یافتبه گزارش سلام دلفان، “احمدعلی حسین‌بگ بیرانوند” از جانبازان جنگ تحمیلی و برادر شهید به اتفاق همسرش و موافقت دیگر اعضای خانواده از حق قصاص فرزند خود گذشتند.
پدر مقتول که فرزندش حدود سه سال پیش به قتل رسیده بود گفت: از جوانان می‌خواهم که به سمت اسلام و معنویت حرکت کنند و جلوی عصبانیت خود را بگیرند و به عاقبت آن فکر کرده و صبر پیشه نمایند.
بیرانوند گفت: گذشت بهتر از انتقام است به خاطر رضای خداوند تصمیم گرفتم از قصاص که حق قانونی‌ام است گذشت نمایم به امید اینکه آن فرد با بازگشت به میان جامعه فردی مفید و مؤثر برای میهن خود شود
فعال اجتماعی که نقش مؤثری در اعلام رضایت خانواده مقتول داشت در سخنانی گفت: پدران و مادران باید جوانان خود را راهنمایی کنند و آنان را متوجه عاقبت خطاهای خود نمایند.
فتح اله کلهر اظهار داشت: باید گفتمان منطقی و عاقلانه جایگزین خشونت گردد و والدین به جوانان توصیه نمایند به سمت‌وسوی ورزش و صفات پهلوانی و فروتنی حرکت کنند و برای جامعه خود مفید باشند.
وی افزود: هدف من از رایزنی و وساطت این امر خیر این بود که انسانی دیگر که از روی ناآگاهی و اشتباه دست به خطایی زده از بین نرود
گفتنی است خانواده حسین بگ بیرانوند از خانواده‌های ایثارگر، تحصیل‌کرده می‌باشند که با این امر خیر خود زندگی را به جوانی بازگرداندند.
منبع: خبر آنلاین

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار