سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 72644
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » یادداشت » راهبرد بیگانگان در آرایش داخلی
Print This Post
سلام دلفان  -  ناکامی نظام سلطه  در طول 37 سال گذشته  در براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران با روش هایی مانند کودتا ، ترور سران نظام جمهوری اسلامی، جنگ هشت ...

سلام دلفان  –  ناکامی نظام سلطه  در طول 37 سال گذشته  در براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران با روش هایی مانند کودتا ، ترور سران نظام جمهوری اسلامی، جنگ هشت ساله و تحریم های پی در پی ، دشمنان را متوجه ظرفیت های اصلی انقلاب در حوزه های فرهنگی و دینی کرد . چرا که با وجود این همه مانع بر سر راه جمهوری اسلامی ، تنها عامل بقای این نظام را اصول و ارزش هایی می دانستند که ریشه در مکتب اسلام و مذهب تشیّع  داشتند . به همین منظور یکی از راهبردهای آنان برای  مقابله با این نظام و ساقط نمودن آن،  استفاده از شیوه ی نرم افزاری ، همزمان با  شیوه ی سخت افزاری بود. در این راهبرد جدید،  سرپُل ها دیگر نه نیروهای بیگانه بودند و نه ضد انقلاب نشاندار، بلکه باید از کسانی باشند، که ضمن داشتن  سابقه ی انقلابی و حضور در مبارزات ،دارای سابقه  فاصله گیری از اصول و ارزش ها ی انقلاب و نقد آن نیز باشند . لازمه ی تحقق این  سناریو ، مهره گزینی از میان نخبگان، منفعل سازی و ناکارآمد سازی است . تا آنجا که یکی از مقامات آمریکا اعلام نمود :

« ما برای براندازی انقلاب اسلامی از درون، دنبال انقلابیونی می گردیم که در عین ستودن خمینی ، بشود آنان را به خدمت گرفت. »

بنا بر این ، برنامه های دشمنان  در این  راهبرد، برای مقابله با انقلاب اسلامی بر حوزه های زیر متمرکز شد :

  • تمرکز برحوزه ی فرهنگی و اجتماعی  از طریق تهاجم فرهنگی .
  • تشکیل هسته های مطالعاتی و اندیشه ای برای شناخت روند تحولات ایران و اثر گذاری بر نخبگان و فعالان سیاسی ایران .
  • تبدیل گروهک های ضد انقلاب مسلح ، به گروههای سیاسی غیر معارض و تلاش برای پیوند گروههای ضد انقلاب با گروههای داخلی .
  • جذب، آموزش و سازماندهی نیروهای داخلی برای اثر گذاری بر فرآیندها .
  • تحریم اقتصادی به منظور تضعیف مبانی اقتدار ایران .

ادوارد شرلی، از مسئولان سابق سازمان جاسوسی سیا در میز گرد فصلنامه آمریکایی خاورمیانه، در زمینه راهبرد غرب در مقابله با انقلاب اسلامی می گوید : « سیاست فرسوده سازی ایران از لحاظ عقیدتی باید برای ما حذابیت خاصی پیدا کند . اگر نظام ولایت فقیه در ایران از هم بپاشد ، آن وقت می توان پذیرفت که جمهوری اسلامی ، تغییر ماهیت داده است .»

او همچنین در زمینه  شیوه مقابله با انقلاب  اسلامی می گوید : « کلید اساسی برای یک تغییر بنیادین در سیاست های ایران ، از بین بردن خصوصیات انقلابی رژیم ایران است و این فقط با تحریم اقتصادی به دست نمی آید ؛ بلکه باید نفوذ روحانیون از بین برود و عقاید انقلابی از درون تهی شود .»

بنا براین هرگونه تلاش و اظهار نظری که از طرف سیاسیون داخلی  موازی  با این سیاست ها ، انجام و یا ابراز شود ؛ خواسته یا ناخواسته بازی کردن در میدان  سیاستی است که دشمن آن را به منظور نه گفتن به شیوه ی فعلی حکومت داری تدارک دیده است .

یادداشت : علی ابراهیمی

 

  1. نویسنده دیدگاه: گمنام
    بهمن ۱۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۲۴

    درودبراستاد ابراهیمی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار