سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 72664
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ساعت کاری زنان در سال آینده کاهش می‌یابد
Print This Post

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در رابطه با اجرایی شدن لایحه کاهش ساعت کاری زنان گفت: پس از رفع ابهام و تأیید آن در شورای نگهبان، امیدواریم اواخر اسفند سال جاری این لایحه به دولت ابلاغ شود.

سلام دلفان – عبدالرضا عزیزی در گفت و گو با خبرنگار جامعه خبرگزاری میزان با اشاره به تصویب کلیات لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل با شرایط خاص اظهار کرد: کلیات این لایحه در مجلس به تصویب رسیده و برای رفع ابهام بخشی از یکی از تبصره‌های این لایحه از هیئت رئیسه مجدد به کمیسیون ارجاع شده است؛ اما تصویب کلیات آن همچنان به قوت خود باقی بوده و مشکلی ایجاد نشده است.

وی ادامه داد: هشتم اسفند ماه این موضوع در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح و رفع ابهام می‌شود و پس از تصویب در شورای نگهبان امیدواریم تا اواخر اسفند به دولت ارجاع داده شود.

به گزاش میزان، بر اساس این لایحه ساعت کار هفتگی زنان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قرار دادی که سرپرست خانوار هستند یا اینکه فرزند زیر هفت سال دارند، یا فرزند معلول دارند یا همسر یا فرزند آنها مبتلا به بیماری‌های صعب العلاج است هم در دستگاه‌های اجرایی ماده 222 قانون برنامه پنج ساله که شامل کلیه وزارتخانه‌ها و نهادهای عمومی و هم شامل بخش‌های غیردولتی می‌شود و بر اساس قانون کار و تأمین اجتماعی با تأیید مراجع ذیربط 36 ساعت در هفته کار می‌کنند اما حقوق و مزایای 44 ساعت را دریافت می‌کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار