سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 72757
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » امسال 20 نفر بر اثر برق‌گرفتگی در لرستان جان سپردند/ مردها بيش‌تر قرباني مي‌شوند
Print This Post

آمار جان‌باختگان برق گرفتگی در 9 ماهه اول سال جاری 20 نفر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 9 نفر افزایش داشته امسال 20 نفر بر اثر برق‌گرفتگی در لرستان جان سپردند/ مردها بيش‌تر قرباني مي‌شونداست.

به گزارش سلام دلفان، مدير كل پزشكي قانوني استان لرستان با اعلام اين خبر گفت: طي 9 ماهه ابتدای سال امسال 20 نفر بر اثر برق‌گرفتگی در لرستان جان سپردند/ مردها بيش‌تر قرباني مي‌شوندگذشته 11 نفر در استان لرستان بر اثر برق‌گرفتگي جان باختند كه همگی مرد بوده‌‌اند.
دکتر “حمید‌رضا نظیفی” افزود: اين در حالي است كه سال 1394 تعداد مردان فوت شده بر اثر برق گرفتگی 18 و تعداد زنان 2 نفر بود که در مجموع 20 نفر در سال 94 بر اثر برق‌گرفتگی جان باختند.
مدیر کل پزشکی قانونی لرستان اظهار کرد: آمار جان باختگان برق گرفتگی در 9 ماهه اول، نسبت به مدت مشابه سال گذشته 80 درصد افزایش داشته است.
نظیفی برق‌گرفتگی را ناشی از استفاده غیراصولی از برق دانست و خواستار توجه نسبت به مباحث ایمنی شد.
وي با بيان اين كه خطر برق گرفتگی در بدن مرطوب یک میلیون بار بیش‌تر از بدن خشک است، خاطر‌نشان کرد: کسانی که با برق سر و کار دارند باید دمپایی یا کفش‌هایی با عایق خشک بپوشند و سعی کنند هیچ قسمتی از بدن‌شان به طور مستقیم با زمین در تماس نباشد.
مدیر کل پزشکی قانونی لرستان افزود: اين افراد بايد سعي كنند با دست مرطوب و خیس به کلید، پریز و وسایل برقی دست نزنند و هنگام نظافت مراقب باشند تا آب به تجهیزات برقی و کنتور پاشیده نشود.
نظيفي تصريح كرد: خطرناک‌ترین حالت برق گرفتگی زمانی است که جریان برق از یک دست وارد و از دست دیگر خارج شود، در این هنگام جریان برق از قلب و ریه گذشته و می‌تواند باعث از کار افتادن این اعضاء و در نهایت منجر به مرگ شود.
منبع: یافته

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار