سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 72837
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » بازهم فصل سرما و سریال دنباله دار قطع شبکه های دیجیتال صداوسیما در دلفان/ کلافگی مردم از سکته های دیجیتالی
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

شبکه های دیجیتال تلویزیون دلفان با ظاهر شدن کوچکترین لکه ابر، وزش باد و بارش برف و باران به طور اتوماتیک قطع و پیام نام آشنای ” سیگنال وجود ندارد” را بر صفحه تلویزیون نمایش حک می کنند.

به گزارش سلام دلفان، قرار بود با آمدن “دیجیتال” به آرزوهایمان برسیم و دیگر شاهد صفحه برفکی تلویزیون نباشیم. دلمان را خوش کرده بودیم که زین پس با آمدن نخستین رعد و برق شاهد قطع شبکه های تلویزیون نیستیم؛ مسئله ای که سال ها بود از آن رنج می بردیم.DSC01928-768x432

با آمدن سیستم دیجیتال ضمن ارائه شبکه‌های تلویزیونی بیشتر ارتقای کیفیت در صدا و تصویر در شبکه‌های تلویزیونی ایجاد شد اما این بهبود یافتن و خداحافظی با آنالوگ در شهرستان دلفان در روزهای  برفی و بارانی حال و هوای متفاوتی دارد.

به محض نزول رحمت الهی (خصوصاً بارش برف) دیگر صفحه تلویزیون تصویری را به نمایش نمی‌گذارد و «سیگنال موجود نمی‌باشد» تنها یادگار سیستم دیجیتال با آغاز بارندگی است. قطع مداوم سیستم دیجیتال به محض بارندگی باعث شده است به رغم خوشحالی مردم از نزول این نعمات الهی، شهروندان داشتن هوایی آفتابی‌ را آرزوکنند.

قطعی های شبکه دیجیتال شهر نورآباد و روستاهای اطراف باعث نارضایتی و البته گلایه مردم از این پدیده نسبتاً جدید در حوزه رسانه شده است.

این در حالی است که در سالهای اخیر سلام دلفان این مشکل را پیگیری کرده است تا جایی که در سال ۹۲ فرماندار وقت دلفان در گفتگو با خبرنگار ما اینطور توضیح داد:“برای پیگیری و رفع این مشکل،اخیراً  نامه های جداگانه ای برای مدیرکلّ صدا و سیمای استان و معاونت سیاسی- امنیتی استانداری ارسال کردیم و از آنان خواستیم تا با بررسی مشکل و فراهم کردن امکانات بیشر این مشکل را رفع کنند.”و با بیان اینکه “منتظر پاسخ  نامه ها هستیم” ابراز امیدواری کرد که با تدابیر مسئولین ذیربط مشکل مورد نظر حلّ شود.

همچنین در سال ۹۴ نیز یک بار دیگر این مطالبه به حق مردم شهرستان دلفان به گوش مسئولین رسید و تا کنون نه تنها این مشکل حل نشده است بلکه مشکل جدید پخش نشدن برخی از برنامه ها از جمله فوتبال در شبکه های تلویزیون روستاها نیز به مشکلات مردم محروم دلفان افزوده شده است.

حال با گذشت چند ساله از وعده مسئولین این مشکل همچنان پا برجاست و این امر موجب انتقاد و گله‌مندی بسیاری از شهروندان شده است و متأسفانه به کلافگی ها در این منطقه افزوده است.

لذا ضمن تقدیر از زحمات شبانه‌روزی مسئولین زحمتکش شهرستان؛ باید در این خصوص تمهیداتی اندیشیده شود تا با کوچک‌ترین وزش باد و همچنین بارش برف و باران شاهد قطع و اتصال در سیستم دیجیتالی و گرایش مردم به سمت نصب دیش های ماهواره ای در این شهرستان نباشیم.

تلگرام سلام دلفان

  1. نویسنده دیدگاه: همشهری
    بهمن ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۲۰

    چطور انتظار دارید مردم از ماهواره استفاده نکنند /

  2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    اسفند ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۳۹

    با هجوم و در دسترس بودن این همه شبکه خارجی آیا حتی قطع چند دقیقه ای شبکه های صدا و سیما توجیح داره و به صلاح است؟ در عصر دیجیتال نمی توانیم شبکه های صدا و سیما را هم داشته باشیم مقاومت در برابر ماهواره هم حدی داره مجبورمان نکنید ماهواره بگیریم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار