سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 72852
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
خانه » آخرین عناوین » ایران 300 هزار نظامی با تمام تجهیزات برای مقابله با عربستان اعزام می‌کند
Print This Post

«الجبیر پس از دیدار با جان کری همتای آمریکایی خود گفت: آماده اعزام نیروی زمینی به سوریه هستیم. وی با اشاره به حمایت مستمر ریاض از معارضان سوریه گفت جان کری از این پیشنهاد حمایت کرد.»
 

الجبیر و جان کری ایران 300 هزار نظامی با تمام تجهیزات برای مقابله با عربستان اعزام می‌کند

به گزارش سلام دلفان به نقل از جام نیوز، «احمد عسیری» مشاور وزیر دفاع سعودی اعلام کرد که عربستان به حمایت از «معارضان میانه رو» در سوریه ادامه خواهند داد.

مشاور وزیر دفاع سعودی ادامه داد: در بروکسل بیانیه‌ای درباره کشورهای شرکت کننده در هرگونه حملات زمینی به سوریه صادر خواهد شد.

در این راستا هم “عادل الجبیر” وزیر خارجه عربستان در نشست خبری مشترک با “جان کری” وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن گفت: ما در این دیدار درباره حمله زمینی به سوریه صحبت کردیم.
الجبیر پس از دیدار با همتای آمریکایی خود بار دیگر گفت ریاض آماده اعزام نیروی زمینی به سوریه است. وی با اشاره به حمایت مستمر ریاض از معارضان مسلح سوری، تصریح کرد که جان کری از این پیشنهاد حمایت کرده است.

وزیر خارجه سعودی مدعی شد که ریاض در تشکیل ائتلاف ضد داعش نقش داشته است. وی همچنین ابراز داشت که که ریاض حمایت از مخالفان سوریه را برای شکل دهی به کشوری بدون “بشار اسد” ادامه می‌دهد.

وزیر خارجه عربستان سعودی در ادامه اظهار داشت که اگر حمایت ایران و روسیه از دولت سوریه نبود، دولت این کشور سرنگون شده بود.

در این رابطه هم مجله آلمانی «دی سایت» طی خبری مدعی شد: «یک منبع اطلاعاتی به دی سایت خبر داد که ایران آماده اعزام 300 هزار نظامی با تجهیزات کامل به سوریه برای مواجه با هر گونه حمله زمینی توسط عربستان به این کشور است.»

اخیرا مسئله برگزاری رزمایش 150 هزار نفری تحت عنوان «رعدالشمال» با حضور نیروی های اردن، مصر، و پاکستان و برخی کشورهای عربی در منطقه «حفر الباطن» عربستان با مشارکت ارتش این کشور با هدف تهدید ایران مطرح شده است.

ناظران محافل سیاسی معتقدند که برگزاری این رزمایش مشترک پیام آشکاری برای مقابله با سیاست های ایران در پی تنش سیاسی میان ریاض و تهران محسوب می شود. کشورهای همپیمان ریاض نیروهای خود را اخیرا به محل رزمایش اعزام کرده اند و خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه گزارش داده که رزمایش «رعدالشمال» طی 48 ساعت آینده در عربستان برگزار خواهد شد.

“عبدالباری عطوان” تحلیلگر برجسته جهان عرب هم در سرمقاله روزنامه رای الیوم در این رابطه چنین آورد: هدف عربستان از اعلام آمادگی 150 هزار نظامی برای اعزام به سوریه دو چیز است:

1- فرار از هر گونه شکست سیاسی و روحی در سوریه و انتقام از دولت این کشور پس از آن‌که در طول پنج سال میلیاردها دلار برای براندازی دولت سوریه هزینه کرده است.

2- مقابله با ایران از طریق تشکیل ائتلاف سیاسی و نظامی «سنی» و به کارگیری تمام امکانات نظامی و مالی برای رسیدن به این هدف تا «محور ایرانی» که سوریه از اضلاع آن است را شکست دهد.

 1. نویسنده دیدگاه: یاحیدر
  بهمن ۲۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۴۶

  مرگ بر آل سعود

 2. نویسنده دیدگاه: سرباز رهبر
  بهمن ۲۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۱۲

  با عرض سلام . مردم کشور ما اگر با هم متحدشوند هیچ کشور بیگانه ای جلودارش نیست.عربستان که سهل ه اگر خدای نکرده جنگی میان ایران و عربستان رخ بده چنان درسی به این عربها می دهیم که سرنوشتی باشه برای دیگر دشمنانمان.

 3. نویسنده دیدگاه: ایرانی
  بهمن ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۴۰

  سلام کشور عزیز ما ایران هیچ موقع شروع کننده جنگ نبوده ونخواهیم بود ولی اگر کشورهای دیگه از جمله عربستان بخواهند از موقعیت سوء استفاده بکنند باتوکل بر خدا وبا همت و تلاش این سربازان امام زمان نسل این شاهزاده های عرب را برا ی همیشه در طول تاریخ بشریت میخشکانیم

 4. نویسنده دیدگاه: مسعود صفرپور
  بهمن ۲۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۵۲

  سلام : این وهابی های احمق فکر کردند با چند جنگنده f16 که به زور هدایتش میکنن میتونه با کشوری چون ایران بامردمانی غیور از لک و لر و کرد تا ترک و بلوچ و فارس که همه مردان جنگ اند و همیشه گوش به فرمان رهبر عزیزمان هستند میتونه مقابله کنه ما بعد از جنگ هشت ساله منتظر نبرد با وهابیت و صهیونیستی هستیم نابودی شما فقط یک تماس و دستور لازم داره مردان غیور این سرزمین برای زینب(ص) همه عباس اند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار