سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 73109
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حوزه انتخابیه ۶ نامزد جابجا شد
Print This Post

سخنگوی وزارت کشور بابیان اینکه ۶ نامزد خبرگان حوزه انتخابیه خود را تغییر دادند، گفت: با این جابجایی مشکل عدم رقابتی بودن انتخابات بوشهر، خراسان شمالی و هرمزگان مرتفع شد.

سلام دلفان: مهر نوشت: سخنگوی وزارت کشور بابیان اینکه ۶ نامزد خبرگان حوزه انتخابیه خود را تغییر دادند، گفت: با این جابجایی مشکل عدم رقابتی بودن انتخابات بوشهر، خراسان شمالی و هرمزگان مرتفع شد.

حسینعلی امیری گفت: شورای نگهبان از ۸۱۸ نفری که برای انتخابات خبرگان ثبت نام کرده بودند، صلاحیت ۱۶۱ را مورد تائید قرار داد.

وی افزود: به محض وصول فهرست اسامی نامزدهای خبرگان آن را در اختیار فرمانداری ها قرار دادیم و به نامزدها ابلاغ شد.

سخنگوی وزارت کشور افزود: براساس جدولی که داریم در چهار استان تعداد نامزدهای تائید صلاحیت شده برابر با کرسی های این استان در مجلس خبرگان بود.

وی ادامه داد: در استان های سمنان، بوشهر، خراسان شمالی و هرمزگان که یک کرسی دارند تنها یک نفر تائید صلاحیت شد لذا رقابت به معنی واقعی مصداق عملی پیدا نمی کرد اما راه حل قانونی برای حل این موضوع توسط شورای نگهبان مسدود نبود؛ بنابراین شورای نگهبان می تواند با جابجایی نامزدهای استان دیگری که با تراکم مواجه هستند این مشکل را حل کند.

سخنگوی وزارت کشور گفت: خوشبختانه براساس آماری که از سامانه وزارت کشور گرفتم ۶ نفر تقاضای جابجایی کردند که شورای نگهبان هم با تغییر حوزه این ۶ نفر موافقت کرده است؛ بنابراین بجز استان سمنان که یک کرسی با یک نامزد دارد در بقیه استان های مشکل مرتفع شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار