سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 73196
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » لرستان در تکاپوی انتخاب نمایندگان مجلس خبرگان رهبری
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

با شروع رسمی تبلیغات پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری مردم استان ولایی لرستان همچون دوره های گذشته در تکاپوی انتخاب نمایندگان مجلس خبرگان رهبری هستند.

به گزارش سلام دلفان، تاکنون چهار دوره مجلس خبرگان رهبری تشکیل شده و اکنون در آستانه انتخابات پنجمین دوره، تبلیغات نامزدهای این انتخابات آغاز شده است .
نمایندگان مجلس خبرگان رهبری لرستان در دوره اول مرحوم سید حسن طاهری خرم آبادی ،محمد باقرسلطانی طباطبائی ،دوره دوم مرحوم سیدحسن طاهری خرم آبادی ،سید محمد باقر سلطانی طباطبائی،دوره سوم مرحوم سید حسن طاهری خرم آبادی،سیدمحمد نقی شاهرخی ،دوره چهارم سیدمحمد نقی شاهرخی و مرحوم سیدحسن طاهری خرم آبادی بودند .
هم اکنون در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، مردم ولایی و همیشه در صحنه لرستان آماده برگزاری انتخاباتی حماسی ومشارکت سیاسی گسترده در نگارش این صفحه از دفتر انقلاب اسلامی شده اند.
انتخابات مجلس خبرگان در استان لرستان حائز اهمیت فراوانی است و انتخاب افراد اصلح در این مجلس یکی از اولویت های مردم این استان است .
در این راستا مردم این استان با مطالعه و بررسی سوابق نامزدهای نمایندگی مجلس خبرگان تلاش می کنند شناخت جامعی از این افراد به منظور انتخاب فرد اصلح کسب کنند .
در حال حاضرتبلیغات مجلس خبرگان رهبری آغاز شده است و لرستان آماده برگزاری انتخاباتی پر شور وانتخاب دو نماینده اصلح شده است.
با آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری 19 نفر در این راستا ثبت نام کردند که از این افراد دو نفر قبل از مراحل تایید صلاحیت انصراف دادند .
با انجام مراحل تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری در لرستان، سه نفر تایید صلاحیت و 10 نفر رد صلاحیت شدند و شش نفر نیز انصراف دادند .
بنا براین گزارش، سه نامزد کسب دو کرسی مجلس خبرگان رهبری لرستان آیت الله سید محمد نقی شاهرخی خرم آبادی، آیت الله احمد مبلغی و آیت الله هاشم نیازی خرم آبادی هستند.
با پایان یافتن مهلت جابه جایی حوزه انتخابیه داوطلبان مجلس خبرگان رهبری هیچ جابه جایی در استان انجام نشد .
بر اساس ماده 23 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری تبلیغات نامزدهای انتخابات این دوره از مجلس خبرگان رهبری هشت صبح روز پنجشنبه ششم اسفندماه یعنی 24 ساعت قبل از شروع اخذ رای پایان می یابد.
داوطلبان این دوره از انتخابات یک روز قبل از انتخابات یعنی در روز ششم اسفندماه ممنوعیت تبلیغات دارند .
در حال حاضر تبلیغات و سفرهای نامزدهای انتخاباتی این دوره از مجلس خبرگان آغاز شده است و از ابتدای اسفند ماه تبلیغات و برنامه های تبلیغی این افراد در صداو سیما آغاز می شود .
انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند ماه برگزار خواهد شد./ منبع: ایرنا

تلگرام سلام دلفان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار