سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 73241
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » محرومیت لرستان؛ دردی فراتر از جناح‌بازی و طايفه‌گرايي کاندیداها است
Print This Post

مردم فهیم لرستان آیا می‌دانید درد مشترک ما چیزی فراتر از جناح و جناح بازی است؟ آیا می‌دانید محرومیت‌زدایی این دیار با جناح‌بازی و قبیله‌گرایی حل نخواهد شد؟!

سلام دلفان – این چندمین دور است که نماینده انتخاب می‌کنید و به بهارستان می‌فرستید. آیا اكثر نماینده‌های قبلي شما تا کنون قدمی مؤثري در راستای محرومیت‌زدایی اين ديار برداشته‌اند که من و تو به روشنی دیده باشیم؟
بهتر نیست این بار به جای رای دادن جناحی يا طایفه‌ای، نگاهی هر چند گذرا به گذشته‌ي انتخاب‌های خود داشته و ببینید که در طول مدت 9 دوره انتخابات از همه جناح‌ها و طايفه‌ها نماینده داشته‌اید ولی باز در محرومیت دست و پا می‌زنید‌!
چرا نمی‌بینید این جناح‌ها آخرشان چه بوده و به کجا ختم خواهد شد؟ وقتی خوب نگاه کنید متوجه می‌شوید که اكثر کاندیداها تا کنون به بهانه‌ی این که جزو فلان جناح، حزب يا طايفه بوده و نیاز شمارا مرتفع خواهد ساخت، با رآي شما به بهارستان رفته‌اند اما واقعاً اكثر ما به محرومیت لرستان؛ دردی فراتر از جناح‌بازی و طايفه‌گرايي کاندیداها استاصلح بودنش فکر کرده‌ايم؟!
 آیا می‌دانید اكثر آن‌ها پس از این که با رای شما موفق به کسب آراي ورود به مجلس شدند اولین اولویت‌شان عوض کردن مدیرانی بود که در جناح‌شان نبودند و افراد مورد علاقه و نزديگان خود را که به جناح‌شان وابسته بوددن و شاید قدرت و توان‌شان اندازه در اندازه پست مدیریتی‌شان نبود بر سر کار آوردند و قدمی در راستای اشتغال‌زایی اساسي‌ که مهم‌ترین دغدغه‌ي مردم این سرزمین بود بر نداشته‌اند‌؟
پس بهتر نیست قبل از انتخاب به این نکته فکر کنید که شخصی را به بهارستان بفرستید که همانند خودمان طعم تلخ محرومیت را چشیده باشد و وابسته به هیج جناح یا طايفه و قشر خواصی نباشد و همه‌ی هم و غمش رفع محرومیت و ایجاد اشتغال و شکوفا کردن اقتصاد باشد تا این که سوای این‌ها فقط چون وابسته به فلان جناح سیاسی است انتخاب شود؟
عده‌ای از کاندیداها این روزها حتی مهره‌ها‌ی مدیران برد انتخاباتی خود را هم چیده‌اند که در صورت آوردن رای، آن‌ها را در جای مورد نظرشان قرار دهند! و این چیزی نیست که شما مردم می‌خواهید، لذا مطمئن باشید اگر انتخاب درستی نداشته باشید، باز دچار پشیمانی در انتخاب‌تان خواهید شد و چه بسا وضعيتي بدتر از گذشته نيز بر بسياري از ادارات نهادهاي استان حاكم شود.
لرستان سرزمینی است با تاریخی كه افراد صالح و شایسته‌ای در رأس ادارت و از همچنين مجلس می‌خواهد که هدف‌شان چیزی جز رفع محرومیت نباشد. براي يك نماينده مجلس نبايد مهم نباشد که فلان رئیس فلان اداره از چه طایفه و چه جناحی است بلکه عملکردش بايد مد نطر قرار گيرد نه چیز دیگر که این امکان را شما با انتخابي كه در آينده مي‌كنيد مردم رقم خواهید زد، پس با انتخاب درست‌تان طوری نماینده خود را انتخاب کنید که فردا روزی به خاطر این رقم زدن سرنوشت دچار ندامت نشوید‌.
روي سخنم با شما جوانان تحصیل‌کرده و بیکاری است که که خودتان را در‌گیر وعده‌هاي اشتغال يا جناحي عده‌ای از کاندیداها کرده‌اید و نمی‌دانید که هدف اين قبيل كانديداها چیزی جز رسیدن به منافع شخصی خود و جناح‌شان و تغیر پلکانی عده‌ای از مدیران نمی‌باشد که در این بین، به شما هیچ سودی نخواهد رسید جز این که مشکلات‌تان روز به روز بيش‌تر و بیش‌تر شود‌.
روي سخنم با شما مردم زجرکشیده و محروم به دور از سیاست و سیاست‌بازی است که در این بین خود را فدای خواسته‌های شخصی عده‌ای پست‌طلب نموده‌ايد که جز به ارتقاء پستی خويش در ادارات فکر نمی‌کنند و نمی‌دانید که فلانی اگر وادارتان می‌کند که به در جلسه فلان كانديدا حضور پيدا كنيد و چون جزو فلان جناح است به او رای بدهید، برای رفع محرومیت و کمک به شما نیست و هدفش گرفتن امتيازات شخصي از كانديدا براي دوران نمايندگي مي‌باشد.
چرا از اتفاقات چند دوره پیش درس نمی‌گیرید تا ببینید چند شرکت و کارخانه بزرگ تعطیل و نیمه‌تعطیل در لرستان وجود دارد که اگر هر نماینده در این مدت فقط یکی را راه‌اندازی می‌کرد، الان اوضاع شهر و دیار ما این‌گونه بحرانی نبود و جمعیت کم‌تری دغدغه‌ی معیشتی داشتند؟!
روي سخنم با شما جوانان مجردی است که به خاطر نداشتن شغلی هر چند کوچک قادر به ازدواج و تشکیل خانواده نشده‌اید و روز به روز شرایط برای‌تان سخت‌تر می‌شود. حال می‌خواهید با عنوان جناح کاندید خود را انتخاب کرده بدون این که بدانید شخص پرچم‌دار جناح‌تان از چه ویژگی‌های بارزی برای پیشبرد اهداف توسعه استان برخوردار است.
پس بیایید همه با هم این بار انتخابی به دور از جناح و قبیله داشته باشیم تا آینده این دیار 4 سال دیگر راکت و دست‌نخورده با باری از مشکلات نماند. به امید انتخابی درست توسط من و شمايي كه رای می‌دهیم تا بهترين‌ها براي همه انتخاب شوند نه براي خودمان.
منبع: روح‌الله نادری/یافته

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار