سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 73327
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » از آتش زدن قبر تا محفل شرابخواری /گزارشی از حاشیه های انتخاباتی یکی از شهرستان های لرستان
Print This Post

انتخابات، یکی از مهم ترین راههای مشارکت سیاسی و سهیم شدن افراد در سرنوشت سیاسی و اجتماعی خود می باشد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از سفيرافلاك مشارکت سياسي و اجتماعي مردم با رأی دادن به صورتهای گوناگون نمایندگی حاصل می شود. در زمان انتخابات، کاندیداهای نمایندگی برای جلب مشارکت سیاسی از شیوه های تبلیغاتی گوناگون استفاده می کنند تا وزنه ی مشارکت مردم و جذب آرا را به سمت کانال تبلیغی خود سنگین کنند.
در این میان، در زمان انتخابات بنا به شرایطی که برای جذب آرای مردم متصور است؛ برخی از این کاندیداها ممکن است برای بیرون کردن رقیب از صحنه ی انتخابات به هر وسیله ای دست بزنند تا بتوانند شاهد پیروزی خود باشند.
وسیله هایی که گاهی نه تنها هدف انتخابات سالم و بهره مندی از یک موازانه ی معقول سیاسی را نادیده می گیرد؛ بلکه از وجاهت عرفی و قانونی خود هم عدول کرده و پای تبلیغات کاندیداها را به اقدامات و یا مجالسی باز می کند که افکار عمومی را جریحه دار خواهد کرد.
یکی از اقداماتی که افکار عمومی در زمان هیاهوی انتخاباتی را تحت الشعاع خود قرار داد؛ آتش زدن قبر پدر یکی از حامیان اصلی کاندیدای انتخاباتی خاص در یکی از شهرستان هاست.
این قبر، متعلق به پدر یکی از اصلاح طلبان قدیمی بوده که به جهت حمایت از یک کاندیدای خاص با نکوهش برخی از گفتمانهای انتخاباتی در شبکه های اجتماعی مواجه شده است.
برخی شنیده ها، حمایت این حامی اصلی از یک کاندیدای خاص را و تخریب چهره ی انتخاباتی وی را دلیل این اتفاق می دانند؛ این در حالی است که برخی شنیده های دیگر حاکی از آن است که این اتفاق یک مظلوم نمایی برای سرپوش گذاشتن به انتشار فیلمهایی از هواداران این کاندیدای خاص است.
در این فیلمها که در دفتر این پایگاه خبری( سفیر افلاک ) موجود می باشد؛ این کاندیدای در خانه ی یکی از طرفداران خود حاضر است.
یکی از حامیان این کاندیدا که شعار حمایت از او را سرمی دهد؛ خود را سرباز گمنام حضرت امام معرفی می کند و در دلایل حمایت می گوید:«به خاطر کارهایی که آقای کاندیدا برایمان انجام داده است!»
در یکی دیگر از فیلمهایی که در این شهرستان، دست به دست می چرخد؛ برخی از همین طرفداران این کاندیدای خاص را پای بساط شراب به نمایش می گذارد.
انتشار این فیلمها با واکنشهایی از جمله انتشار بیانیه در شبکه های اجتماعی این شهرستان روبرو می شود.
بر این اساس برخی از اموری که در زمان انتخابات از سوی طرفداران برخی کاندیداها مشاهده می شود؛ نه تنها بی اخلاقی و بداخلاقی انتخاباتی را به اوج خود می رساند؛ بلکه تحرک انتخاباتی را از مردم هم سلب می کند.
آیا در زمان تبلیغات انتخاباتی، کاندیداهای مجلس برای جلب حمایت رأی هواداران خود باید به هر شیوه ی ممکنی دست بزنند؟ آیا باید در زمان انتخابات که زمانی حساس است؛ این گونه افکار عمومی را به واکنش واداشت؟
آیا بهتر نیست این بی تقوایی های سیاسی که برای رسیدن به هدف پیروزی در انتخابات، هر وسیله ای را مباح دانسته اند؛  از ارتکاب هر عملی که شائبه‏ ی عبور از خطوط قرمز و تجاوز به حقوق دیگران را دارد؛ برحذر باشند؟
تلگرام سلام دلفان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار