سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 73356
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » هزینه های هنگفت تبلیغاتی کاندیداها به چه قیمتی؟
Print This Post
10 روز تا انتخابات؛

بسیاری از نمایندگان برای راه یافتن به بهارستان هزینه‌های میلیاردی خرج می‌کنند این هزینه‌ها از چه منابعی تأمین می‌شود؟

به گزارش سلام دلفان به نقل از خبرافلاک، این روزها بسیاری از داوطلبان ورود به مجلس قانون‌گذاری برای سبقت گرفتن از رقبای خود دست به دامان روش‌های مختلفی شده‌اند.

درحالی‌که هنوز موعد قانونی شروع تبلیغات رسمی نامزدهای انتخاباتی آغاز نشده است برخی از کاندیداها که تبلیغات خود را از ماه‌ها قبل آغاز کرده‌اند درنشست های انتخاباتی خود با وعده و وعیدهای غیرقابل اجرا سعی در جذب آرا مردم دارند و آشکارا به نقض قانون می‌پردازند.

در بسیاری از موارد و برنامه‌هایی که جنبه عمومی دارند بسیاری از نامزدهای انتخاباتی برای جلب نظر مردمی و جمع‌آوری آرا دست به هر کاری می‌زنند.

تشکیل گروه و کانال‌های تبلیغاتی در فضای مجازی، برگزاری نشست‌های تبلیغاتی، جلسات سخنرانی شبانه‌روزی، استفاده ابزاری از مراسم شادی و عزای مردم، شام و ناهارهای انتخاباتی، عیادت از بیماران، اعطای هدایای نقدی، انتشار یادداشت و مقاله در شبکه‌های اجتماعی این روزها بازار داغی دارد.

استفاده از نمادهای رنگی، اسامی مستعار، استفاده ابزاری از نام ائمه معصوم (ع) بر روی بنرها وکارت های تبلیغاتی، رژه‌های مردمی و موتوری، دعوت‌های میلیونی و هزینه‌های هنگفت مالی که معلوم نیست از چه منابعی تأمین می‌شود.

توزیع پوسترها و کارت‌های تبلیغاتی مزین به نام‌های ائمه معصومین (ع) و پرچم جمهوری اسلامی ایران که بانهایت بی‌احترامی در خیابان‌ها و زیردست و پا رها می‌شوند!

بسیاری از نمایندگان برای راه یافتن به بهارستان هزینه‌های میلیاردی خرج می‌کنند این هزینه‌ها از چه منابعی تأمین می‌شود؟

آیا تنها راه تبلیغات صحیح و معرفی کاندیدای اصلح صرف هزینه‌های هنگفت است؟ آیا حقوق قانونی نمایندگان در طول دوره نمایندگی خسارت میلیاردی که صرف تبلیغات شده را جبران می‌کند؟

خداوند در آیه 28 سوره کهف می‌فرمایند:وَ اصْبِرْ نَفْسَکَ مَعَ الَّذینَ یدْعُونَ رَبَّهُمْ بِالْغَداةِ وَ الْعَشِی یریدُونَ وَجْهَهُ وَ لا تَعْدُ عَیناکَ عَنْهُمْ تُریدُ زینَةَ الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ لا تُطِعْ مَنْ أَغْفَلْنا قَلْبَهُ عَنْ ذِکْرِنا وَ اتَّبَعَ هَواهُ وَ کانَ أَمْرُهُ فُرُطاً

با کسانی باش که پروردگار خود را صبح و عصر می‌خوانند و تنها رضای او را می‌طلبند؛ و هرگز به خاطر زیورهای دنیا، چشمان خود را از آن‌ها برمگیر! و از کسانی که قلبشان را از یاد خود غافل ساختیم اطاعت مکن! همان‌ها که از هوای نفس پیروی کردند و کارهایشان افراطی است.

مردم ما به افرادی که شرایط و ویژگی‌های خاصه یک نماینده کامل که در عین امانت‌داری صادق، راست‌گو، ولایت‌پذیر، دلسوز نظام و مردم کشور باشد رأی مثبت می‌دهند.

پس چرا بعضی‌ها که ادعای احساس تکلیف دارند این‌چنین هزینه کرده‌اند و به امید اینکه به مجلس راه پیدا کنند به هر دری می‌زنند؟

تبلیغات انتخاباتی باهدف معرفی و اطلاع‌رسانی به مردم در جهت انتخاب آگاهانه مردم لازمه برگزاری یک انتخابات قانون‌مندانه است اما اگر کاندیدایی که هدفشان راه‌یابی به خانه ملت به‌عنوان نمایندگان مردم هست بخواهند با قانون‌گریزی راه به‌جایی نمی‌برند بخواهند و نمی‌توانند از مردم انتظار داشته باشند که به آن‌ها اعتماد کنند.

تلگرام سلام دلفان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار