سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 73381
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 15 سال تنهایی مردي با طبیعت وحشی لرستان/ پدر 1500 نهال بلوط
Print This Post

مردي از همياران فعال محيط زيست و علاقه‌مند به طبيعت در شهرستان كوهدشت وجود دارد كه مدت 15 سال است بدون هيچ چشم‌داشتي به دليل علاقه شديد به محيط زيست و طبيعت، شب و روز را در دامنه كوه‌ها و ارتفاعات جهت كاشت بذرهاي بلوط جهت حفظ و احياء جنگل‌ها و تكثير حيات وحش و پرندگان منطقه، حضور فعال دارد.

به گزارش سلام دلفان، اين مرد كه “‌كامران بازوند” نام دارد تا كنون توانسته است تعداد 1500 اصله نهال را در منطقه رومشكان كاشته و از آنان به خوبي نگه داري كند، به طوري كه در فصل تابستان با خشك شدن چشمه‌ها و كمبود آب و گرماي شديد هوا مواجه است، با پر كردن بطري‌هاي آب دور ريختني توانسته اين درختان را مورد حفظ و احياء قرار دهد.
‌به گفته بازوند هدف او از اين اقدامات، ترويج و نهادينه كردن فرهنگ محيط زيست در راستاي تنوير افكار عمومي است، به طوري كه علاقه‌مندان به طبيعت، ‌كوه‌نورادن و دانش‌آموزان، به صورت دوره‌اي از اين منطقه ديدن و در قالب تورهاي طبيعت ديدن و با مسائل مختلف محيط زيست آشنا مي‌شوند.
طی بازدید اخير مدير كل محیط زیست لرستان و كاركنان اداره محيط زيست كوهدشت از اين منطقه، ضمن ديدار از اين هميار ارزشمند و بازديد از اقدامات انجام شده‌ي او در عرصه محيط زيست، بازوند مورد تشويق و حمايت مدير كل و پرسنل حفاظت محيط زيست استان قرار گرفت.
“مهرداد فتحي‌بيرانوند” در ديدار با اين مرد طبيعت‌دوست، ضمن بررسي و بازديد از اقدامات انجام شده توسط او، از اقدامات شايسته اين هميار تشكر و جهت پي‌گيري مسائل و مشكلات و ايده‌هاي وي، قول مساعد داد.
 15 سال تنهایی مردي با طبیعت وحشی لرستان/ تارزان لرستان پدر 1500 اصله نهال است + عكس
خبر: هادي رستمي- یافته

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار