سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 73470
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » رزمایش «الی بیت‌المقدس» در سراسر لرستان برگزار می‌شود
Print This Post
معاون عملیات سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان:

معاون عملیات سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: رزمایش الی بیت المقدس در لرستان برگزار می شود.

رزمایش فاطمیون در لامرد

به گزارش سلام دلفان، سرهنگ محمد علیپور پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: برگزاری سلسله رزمایش های الی بیت المقدس ماموریتی است که امروز در سپاه استان با آن مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه ۵۱ گردان بیت المقدس در این رزمایش شرکت می کنند، عنوان کرد: از این تعداد شش گردان مربوط به شهرستان خرم آباد، شش گردان کوهدشت، پنج گردان بروجرد، پنج گردان الیگودرز، پنج گردام دلفان، پنج گردان الشتر، دو گردان دوره چگنی، چهار گردان پلدختر، چهار گردان ازنا، دو گردان سپیددشت و چهار گردان مربوط به ناحیه عشایری است.

معاون عملیات سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه سه گردان کوثر نیز در این رزمایش شرکت می کنند، ادامه داد: گردان های کوثر از شهرستان های خرم آباد، بروجرد و کوهدشت هستند و به امداد و نجات مصدومین احتمالی حمله هوایی می پردازند.

سرهنگ علیپور تصریح کرد: این رزمایش در سطح استان به صورت غیرمتمرکز در شهرستان ها با رمز یا محمد رسول الله از روز پنج شنبه ۲۹ بهمن تا جمعه ۳۰ بهمن به مدت دو روز اجرا می شود.

وی با بیان اینکه ته ریزی این رزمایش در سه سطح عملیاتی، تاکتیکی و تکنیکی صورت می گیرد، افزود: در سطح عملیاتی عبور شده و سطوح تاکتیکی و تکنیکی چگونه جنگیدن انفرادی و گروهی در میدان عمل و صحنه های رزم اجرا خواهد شد.

معاون عملیات سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه ۲۹ عملیات دفاعی با تاکتیک های مختلف در لایه های بیرونی از شهرها در این رزمایش پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: همچنین ۲۰ عملیات امنیتی با رویکرد جدید در سطح شهرها به روش صامت و شش عملیات پوششی امداد و نجات و مردم یاری با هدایت و کنترل سپاه تحت هدایت و کنترل بخش عملیاتی قرارگاه امام هادی(ع) اجرا خواهد شد.

سرهنگ علیپور ارتقا توان نظامی بسیجیان و کسب مهارت های گوناگون را از اهداف این رزمایش دانست و یادآور شد: تمرین تاکتیک های جدید با رویکرد سخت، نیمه سخت توام با هم در این صحنه نبرد فراگیر، دفاع موازییکی در سه لایه، کنترل و هدایت توسط فرماندهان در صحنه های نبرد، تمرین رزم نزدیک بر اساس جنگ های نوظهور منطقه ای و فرامنطقه ای و … از جمله اهداف این رزمایش است.

وی همچنین سنجش میزان سطح آمادگی رزمی با روحیه جهادی به صورت تکلیف گرایی و کیفی، آمادگی لازم برای مقابله با هر گونه تهدیدات احتمالی سخت و نیمه سخت دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای دیگر اهداف این رزمایش هستند.

وی عنوان کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بدانند بسبجیان، پاسداران، سربازان و دیگر نیروهای مسلح و آحاد مردم عزیز لرستان با قدرت از ارزش های انقلاب اسلامی دفاع خواهند کرد و روحیه شهادت طلبی، ایثار و فداکاری در استان زنده و پویاست/ مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار