سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 73541
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اختلافات عربستان و امارات در یمن بالا گرفت
Print This Post

جنگنده های امارات مواضع مزدوران همپیمان ریاض را بمباران کردند.

به گزارش سلام دلفان؛ اختلافات امارات و عربستان در یمن به بمباران مواضع مزدوران همپیمان یکدیگر کشیده شد و جنگنده های امارات مواضع مزدوران همپیمان ریاض را بمباران کردند.

به گزارش خبرگزاری ‘خبر’ یمن، جنگنده های اماراتی روز دوشنبه محل تجمع مزدوران همپیمان عربستان را در شهر ‘الحوطه’ مرکز استان «لحج» بمباران کردند.

این حمله یک روز پس از حمله طرفداران عربستان به یک کاروان نظامی امارات و کشته شدن دو نظامی اماراتی صورت گرفت.

امارات و عربستان از مدت ها پیش بر سر حمایت از حزب ‘اصلاح’ (اخوان المسلمین یمن) دچار اختلاف شده اند، اما این اختلاف ها پس از ترورهای مشکوک و بمباران همپیمان های دو طرف در مناطقی از یمن به ویژه در عدن بالا گرفته است.

به گفته منابع امنیتی، جنگنده های سعودی روز دوشنبه حملات خود را بر مرکز مخابرات و اداره برق شهر الحوطه مرکز استان لحج در جنوب یمن متمرکز کردند.

نظامیان اماراتی بیش از 10 ماه است که در کنار عربستان، یمن را از زمین، هوا و دریا مورد تجاوز قرار داده و تاکنون شمار زیادی از نظامیان این کشور در یمن کشته شده اند.

عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با حمایت آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان شهید و هزاران نفر دیگر نیز زخمی شده اند و ده ها هزار نفر نیز آواره و بسیاری از تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار