سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 73558
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۸ نظر
خانه » اخبار برتر » آمارهاي جالب از عملکرد نمایندگان لرستان در مجلس نهم‌: رکوردار تذکر و غیبت!
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

ارزیابی عملکرد نمایندگان در آیینه آمار یکی از شاخص‌هایی است که موکلان را با میزان واقعی فعالیت نمایندگان خود آشنا می‌سازد، در واقع چنین ارزیابی حق مردم است تا بدانند عملکرد کسانی که به آن‌ها اعتماد نموده‌اند در خانه ملت چگونه بوده است.

به گزارش سلام دلفان، ملاک ما برای این ارزیابی‌، داده‌های احصاء شده توسط پایگاه اطلاع‌رسانی مجلس شورای اسلامی است که آمار رسمی آن قابل تشکیک نیست، البته می‌توان یادآور شد که این شاخص‌ها عموماً کمی بوده و در برخی موارد چیستی و چگونگی آن‌ها قابل بحث است.

 از آن‌جا که این آمار به اندازه کافی گویا است از شرح بیش‌تر مولفه‌ها پرهیز نموده و قضاوت نهایی را به خوانندگان واگذار می‌کنم:
   – به لحاظ نطق بیش از دستور، در بین نمایندگان لرستان ابراهيم آقا‌محمدی و بهرام بیرانوند بیش‌ترین نطق (7 بار) و آقایان علاء‌الدين بروجردی و حجت‌الله خدایی‌سوری و علی کاییدی، کم‌ترین نطق پیش از دستور را (2 بار) تا كنون داشته‌اند.
 – به لحاظ تعداد سوال از وزرا و هیات دولت‌، ابراهیم آقامحمدی با 33 بار سوال رکوردار است و پس از او ایرج عبدی با 25 بار در رتبه دوم این آمار قرار دارد. آقایان علاء‌الدين بروجردی و محمدتقي توکلی حتی یک بار از هیچ وزیری سوال کتبی نداشته‌اند.
 – به لحاظ طرح‌های امضا شده در مجلس‌، آقایان بهرام بیرانوند و الهیار ملکشاهی با 78 و 70 امضاء در میان نمایندگان استان رکورد‌دار  هستند و کم‌ترین طرح امضاء شده را آقای علاءالدین بروجردی با 28 طرح و سپس آقای آقا‌محمدی با 44 طرح داشته‌اند.
  – به لحاظ تعداد تذکرات به مسئولان، عباس قائدرحمت نماینده دورود و ازنا با 122 تذکر رکورد‌دار نمایندگان لرستان است و سپس بهرام بیرانوند با 106 تذکر در رتبه دوم است. کم‌ترین تذکر به مسئولان را در میان نمایندگان لرستان‌، علاءالدین بروجردی با 6 تذکر داشته و پس از او توکلی نماینده الیگودرز با 26 تذکر قرار دارد.
  – به لحاظ طرح‌های ارائه شده آقای الهیار ملکشاهی با 3 طرح و آقایان علاءالدین بروجردی و ایرج عبدی به ترتیب با 2 طرح را به نام خود ثبت کرده‌اند و سایر نمایندگان لرستان تا تاریخ مورد بررسی هیچ طرحی را به مجلس ارائه نکرده‌اند.
   – به لحاظ شاخص عدم حضور، ایرج عبدی با 1631 دقیقه، عباس قائدرحمت با 854 دقیقه و ابراهیم آقامحمدی با 777 دقیقه عدم حضور رکورددار غیبت در مجلس در میان نمایندگان لرستان هستند. کم‌ترین غیبت را آقایان ملکشاهی و بروجردی با 225 و 280 دقیقه داشته‌اند.آمارهاي جالب از عملکرد نمایندگان لرستان در مجلس نهم‌: رکوردار تذکر و غیبت!
آن‌چه گفته شد عملکرد کمی عملکرد نمایندگان لرستان در قیاس با هم بود اما جالب‌تر زمانی است که این قیاس را با همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سطح کشور انجام دهیم. حضور بالای نمایندگان لرستان در میان “ترین‌ها” قابل توجه است. در سطح کل مجلس نیز این آمارها تا پایان شهریور‌ماه سال جاری احصاء شده است:
 – به لحاظ حضور در مجلس ایرج عبدی با 3 روز غیبت و 22 بار تأخیر و 1631 دقیقه عدم حضور رتبه چهاردهم مجلس را در میان كم‌حضورها در مجلس دارد.
  – به لحاظ میزان نطق پیش از دستور، ابراهیم آقامحمدی و بهرام  بیرانوند با 7 نطق در رتبه 41 مجلس قرار دارند. از آن سو، آقایان علی کاییدی و خدایی‌سوری با 2 بار نطق پیش از دستور در رتبه 15 کم‌نطق‌های مجلس هستند.
 – به لحاظ طرح‌های ارائه شده‌، الهیار ملکشاهی با 3 طرح ارائه شده در رتبه 23 مجلس قرار دارد و آقایان بروجردی و عبدی با ارائه دو طرح در میان 50 نماینده فعال در ارائه طرح هستند. به غیر از این 3 نفر، بقیه نمایندگان لرستان هیچ طرحی را در حدود 4 سال گذشته به مجلس ارائه نداده‌اند.
  – به لحاظ شاخص امضاء طرح‌های ارائه شده در مجلس، نام هیچ کدام از نمایندگان در میان 30 نماینده فعال مجلس قرار ندارد، اما از آن سو در میان نمایندگان غیر فعال در زمینه امضاء طرح‌های ارائه شده نام علاءالدین بروجردی در رتبه 13 مجلس قرار دارد که نشان‌دهنده عدم همراهی وي با سایر نمایندگان در ارائه طرح‌هاست.
– به لحاظ سوال از اعضاء هیأت دولت، ابراهیم آقا‌محمدی با ثبت 33 سوال در رتبه 26 مجلس قرار دارد و ایرج عبدی هم در رتبه 37 مجلس نام خود را در میان بیش‌ترین سوال کنندگان از دولت ثبت نموده‌اند. البته در نقطه مقابل علاءالدین بروجردی و محمدتقي توکلی در میان 57 نماینده‌ای هستند که هرگز هیچ کدام از اعضاء دولت را مورد سوال قرار نداده‌اند.
– به لحاظ تذکر کتبی به دولت هیچ کدام از نمایندگان لرستان در میان بیش‌ترین‌های مجلس نیستند (در این زمینه نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه با 658 تذکر کتبی رکورد دست نیافتنی دارد) اما در میان کسانی که که کم‌ترین تذکر را داده‌اند، علاءالدین بروجردی با 6 تذکر در رتبه 16 کسانی است که بیش‌ترین مدارا را با دولت داشته است. البته در قیاس با نمایندگان استان، عباس قائدرحمت با 122 و بهرام بیرانوند با 106 تذکر کتبی رکورد‌دار هستند.
در مجموع این آمار نشان می‌دهد معدل حضور نمایندگان با یک‌دیگر تناسب نداشته است. از یک سو امثال بیرانوند و آقا‌محمدی بیش‌ترین انتقاد را به عملكرد دولت و از دیگر سو، آقایان بروجردی و توکلی بیش‌ترین مدارا با دولت داشته‌اند، یا آن که در حالی که نمایندگان همواره در امضاء طرح‌های دیگران آماده بوده‌اند خود کم‌تر طرحی را برای بررسی به مجلس ارائه داده‌اند.
درصد بالای غیبت اكثر نمایندگان لرستان هم در مجلس چندان توجیهی ندارد.
مجموعه داده‌های فوق عملکرد نمایندگان مجلس را از ابتدای حضور تا شهریور سال جاری یعنی قریب به 3 سال و 4 ماه از فعالیت ایشان را در بر می‌گیرد.
با ذكر اين نكته كه هدف از انتشار اين گزارش‌ها، تخريب يا حمايت از نماينده يا كانديداي خاصي نيست و فقط سعي مي‌شود آمارها بدون دخل و تصرف ثبت و ضبط شود، به اطلاع مي‌رساند ظرف روزهای آینده، اطلاعات بیش‌تری از عملکرد نمایندگان لرستان در ادوار مجلس منتشر خواهد شد.

منبع: یافته/ پژوهش و تدوين: ساسان والي‌زاده

 

 1. نویسنده دیدگاه: صمد
  بهمن ۲۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۱۸

  هیچ خبری از اقای سوری نیست کسانی که به این اقا رای دادن باید در قیامت جواب گوی این مردم بدبخت باشن چرا فقط باید هیچ خبری از نماینده سلسله ودلفان نباشه واقعا برای خودمان متاسفم

 2. نویسنده دیدگاه: سعید
  بهمن ۲۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۲۱

  آمار سوری عالیه ……
  قابل توجه بعضی ها …

  • نویسنده دیدگاه: دکتر
   اسفند ۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۰۵

   چه اماری اقای سوری به ما گفتند جوانان رابه سر کار می بریم ولی چی بگم

 3. نویسنده دیدگاه: سلسله و دلفان
  بهمن ۲۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۴۱

  لطفا عملکرد نمایندگان ادوار را جهت شناخت بیشتر آنان برای ما ارسال نمایبد.عملکرد تمام مجلس ما صرفا مجلس نهم نبوده است که فقط یک دوره را مورد ارزبابی قرار دهیم.اگر امکان ندارد صرفا عملکرد نمایندگان نه دوره حوزه سلسله و دلفان را ارسال نمایید.شما تاریخچه نمایندگی را در این حوزه ارائه نمودید.از تاریخچه عملکرد آنان در صحن علنی نیز بطور اماری گزارش تهبه نموده و بهترین و بدترین نماینده را در 9 دوره معرفی نمایید.

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۵۲

  جناب آقای ملکشاهی منظم ترین و در میان نمایندگان ارائه طرح خیلی مهم است نشان از ذکاوت نماینده دارد نه تذکرات بی حاصل

 5. نویسنده دیدگاه: امیر
  اسفند ۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۳۸

  درود برسوری بر بزرگ
  مردی بی حاشیه و گزیده گو و صادق

  تاریخ قضاوت خواهد کرد
  مظلومیت و معصومیت وفهم این مرد که شهوت دوربین و دیده شدن نداشت در تاریخمان بی سابقه است
  حالا که به نفع تمام کاندیداها و نه صرفا شخص خاصی از سلسله و دلفان کنار رفته

  به غیرتش درود فرستیم
  بی ادعا امد و بی ادعا رفت

  منتظر بزرگوار بعدی هستیم که قرار است تمام آمارهای سلسله و دلفان در مجلس را جابجا کند
  مردی که درطول سالهای نمایندگی کوچکترین خبط و خطایی نکرد
  بزرگ بود و بزرگ ماند و هیچ گاه من من نکرد
  سوری مردی که در بیست و دو رایزنی خارج از کشور
  خرید سامانه های دفاعی
  دادن پرستیژ نمایندگی به سلسله و دلفان و…بود
  حتا کلامی از اینکه چه کرده و چه میخواسته نگفت
  کاشکی این سایت حرفهای بنده را بایگانی کند
  تا سه سال دیگر سوری را نقدکنیم
  باقی بقای مردم و تاریخ

  • نویسنده دیدگاه: علی
   اسفند ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۲۰

   سلام بر آقا امیر بزرگوار
   برادر عزیز ما هجمه نبردیم به سمت آقای سوری در هر صورت ایشان نماینده ما در مجلس بوده در چهار سال گذشته ولی این رو بدون که کار خاص یا شاخصی برای این مردم انجام نداده واقعا!!!!!!!!!
   عملکردها کاملا مشخص و قابل لمسه نیازی نیست که دیگه چهره ها رو خراب و یا بالا ببریم خودشون بعد از یه مدت زمانی دستاوردشون رو نشون میدن……
   آقای سوری باید حداقل تلاش برای اشتغال و یا فراهم کردن یک زمینه کوچک برای این منطقه انجام میداد اما……….
   برادر بزرگوار ما نگفتیم آقای سوری مرد دوربینی بوده یا به دنبال مطرح شدن و خودی نشون دادن بوده اما افرادی که ایشونت رو راهی مجلس کردن باید از حق و حقوقشون دفاع میکرد…مجلسی جای نیست که در گوشه ی عزلت بشینی و حرفی نزنی بلکه باید تلاش کنی و دفاع …..
   در این که آقای سوری مرد خوب بی حاشیه ی بوده حرفی نیست همه ای انسان ها خوبن ولی شاید بشه گفت نماینده ای خوبی نبوده که این قضاوت هم کار من نیست و باید خود مردم تشخیص بدن.
   موفق و سربلند باشید

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار