سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 73593
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » 168 هزار و 741 نفر در سلسله و دلفان واجد شرایط برای شرکت درانتخابات/ حضور85 هزار و 801 نفر رای اولی لرستانی درانتخابات هفتم اسفند
Print This Post
سلام دلفان گزلرش می دهد؛

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان از حضور 85 هزار و 801 نفر رای اولی درانتخابات هفتم اسفند این استان خبر داد .

به گزارش سلام دلفان سید سعید شاهرخی روز چهارشنبه درنشست با خبرنگاران گفت: افراد دارای 18 سال کامل مجاز به شرکت در انتخابات هستند که این حضور اثر بخش و عزتمند است .
وی افزود : درانتخابات هفتم اسفند ماه 433 هزار و 658 نفر در حوزه انتخابیه خرم آبادو دوره چگنی ،60 هزار و 35 نفر در پلدختر ،186 هزارو 824 نفر در دورود ،11 هزار و 64 نفر در الیگودرز ،277 هزار و 743 نفر در بروجرد ،168 هزار و 741 نفر در سلسله و دلفان و 170 هزار و 971 نفر در کوهدشت و رومشکان  هستند .
شاهرخی بیان کرد:در حال حاضردر مجموع یک میلیون و409 هزارو36نفرواجد شرایط شرکت درانتخابات هفتم اسفند در این استان وجود دارد.
وی با اشاره به حضور چشمگیر داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در لرستان اظهار کرد: این مشارکت بیانگر حضورو توجه مردم و نخبگان جامعه به سرنوشت کشور و مشارکت در عرصه های مختلف جامعه به ویژه عرصه های سیاسی است .
وی افزود : در این راستا 95 درصد از داوطلبان در هیات های اجرای تایید صلاحیت شدند و در مراحل بعدی مطابق قانون با بررسی های هیات نظارت حدود 50 درصد از افراد رد صلاحیت شدند .
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: پس از بررسی اعتراض ها تا 16 بهمن ماه در شورای نگهبان 24 نفر دیگر نیز تایید صلاحیت شد و در مجموع تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده در هیات نظارت و شورای نگهبان در این استان از 296 نفر به 173 نفر رسید.
وی افزود: در این راستا 58 درصد از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی لرستان تایید شدند که از این تعداد 9 نفر خانم و 164 نفر آقا هستند .
وی اظهار کرد : همچنین در مجموع 123 نفر یعنی حدود 42 درصد نیز رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت شدند که از این مجموع 9 خانم و 114 نفر آقا بودند .
وی ادامه داد : در این راستا 24 نفر از مجموع 173 نفر در مراحل هیات اجرایی و نظارت رد صلاحیت شدند که در شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند .
شاهرخی گفت : تعداد داوطلبانی که در هیات اجرای و نظارت تایید و در شورای نگهبان رد صلاحیت شدند در این استان شش نفر بود که از این افراد پنج نفر پس از بررسی اعتراض ها رد و یک نفر در حوزه انتخابیه خرم آباد تایید صلاحیت شد.
وی افزود : همچنین تعداد 18 نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی لرستان انصراف دادند که از این مجموع هشت نفر در حوزه انتخابیه خرم آباد و دوره چگنی ،یک نفر در بروجرد، سه نفر در کوهدشت و رومشکان ، یک نفر در سلسله و دلفان و در دورود و ازنا چهار نفر و در حوزه انتخابیه الیگودرز یک نفر از ادامه رقابت در انتخابات انصراف دادند .
وی اظهارکرد : همچنین در این استان شش نفر متقاضی جابه جایی حوزه های انتخابیه در استان و خارج از استان بودند .
وی ادامه داد :در حال حاضر 166 نفر در عرصه رقابت انتخابات مجلس شورای اسلامی لرستان حضور دارند .
رئیس ستاد انتخابات استان لرستان گفت : در حال حاضر 51 نفر درحوزه انتخابیه خرم آباد ودوره چگنی ،25 نفردر بروجرد ،31 نفر در کوهدشت ،19 نفر در دلفان ،17 نفر در دورود ،15 نفر در الیگودرز و هشت نفر در پلدختر داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند .

***حضور حداکثری در انتخابات مسیر توسعه کشوررا هموار می کند
رئیس ستاد انتخابات لرستان گفت : سیاست دولت بر مبنای بستر سازی در راستای حضور حداکثری مردم در انتخابات هفتم اسفند ماه است .
وی افزود : این در حالی است که حضور حداکثری تاثیر گذار است و مسیر حرکت و شتاب توسعه کشور را فراهم می کند .
وی اظهار کرد : حضور مردم احتمال خطا و اشتباه را کاهش می دهد و بیانگرحمایت مردم از انقلاب اسلامی و آرمان های آن است .
وی با اشاره به اقدامات دولت نهم و دهم و بی ثباتی های این دوره ، ادامه داد :قبل از انتخابات 92 شرایط نامناسبی در کشور ایجاد شده بود و واگرایی شدیدی بین تفکرات سیاسی و حتی مسئولان کشور وجود داشت .
وی بیان کرد: بی ثباتی های اقتصادی در سطح کشور به نحوی بود که هیچ سرمایه گذاری حاضر به فعلیت اقتصادی در کشور نبود و وضعیت بازار نامشخص و بی ثبات بود .
شاهرخی گفت : در خارج از کشور نیز نوع دیپلماسی به نحوی بود که قطعنامه های ظالمانه ای بر علیه کشور صادر شد .
وی افزود :نوع رفتار دولت گذشته باعث اجماع جهانی برعلیه کشور شده بود و حقانیت و دستاورد های جوانان نادیده گرفته شد .
وی اظهار کرد: در این راستا اهمیت تاثیر گذاری رای مردم در انتخابات 92 بارزتر شده است که با برنامه ها و رویکردهای دولت تدبیر و امید مردم خواهان برون رفت از واگرایی ها و انسدادهای ایجاد شده بود .
وی ادامه داد : با استقرار دولت تدبیر وامید و دیپلماسی این دولت دنیا سر تعظیم در مقابل حقانیت این ملت و دانش هسته ای آن فرود آورد .
رئیس ستاد انتخابات لرستان گفت : اگر حضورگسترده مردم در انتخابات نبود امروز شرایط داخلی و خارجی ایران اسلامی در وضعیت کنونی نبود.
وی افزود : حضور مردم واقعی و اثر گذار است و زمینه اعتدال و پیشرفت حضور حداکثری مردم درانتخابات و شرکت در عرصه های سیاسی است .
وی بیان کرد : نشاط سیاسی کشور نیازمند حضور حداکثری است و همه انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان در سلیقه ها و احزاب مختلف بای در انتخابات حضور داشته باشند .
شاهرخی گفت : ملاک عمل در برگزاری انتخبات قانون است و همگان باید به این اصل مهم توجه داشته باشند.
وی افزود : اگرچه برخی از داوطلبان از شرکت در انتخابات بازماندند اما همه گروه های سیاسی معتقد به حضور حداکثری مردم هستند و در این راستا به نحواحسن از رای مردم صیانت خواهد شد و از حقوق همگان در انتخابات دفاع خواهد شد .
وی بیان کرد : در این اصل بی طرفی مسئولان و نیروهای دولتی و مدیران دستگاه های اجرایی نیز باید رعایت شود و درصورت مشاهده هرگونه تخلف به شدت برخورد خواهد شد .
شاهرخی گفت : با توجه به اینکه لرستان یکی از استان های امن کشور است رعایت اخلاق انتخاباتی و دوری از هرگونه تخلف از داوطلبان و طرفداران آنان یکی از اصول اصلی برگزاری انتخابات سالم و بانشاط است ./ ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار