سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 73994
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » روسیه خطاب به اعراب: ایران متحد اول ماست/ هافینگتن پست: روابط تهران و مسکو تحت‌تاثیر هیچ اتفاقی نیست
Print This Post

هفته آینده نشست اعراب و روسیه در سطح وزرای خارجه در مسکو برگزار خواهد شد. این نشست در میانه جنگ سوریه و افزایش تنش میان روسیه و ترکیه و همزمان با افزایش زمزمه های دخالت نظامی عربستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس در سوریه برگزار خواهد شد.

به گزارش سلام دلفان، هافینگتن پست در این باره نوشت: وزیر خارجه روسیه در ارائه چارچوب سیاست های روسیه در خاورمیانه شفاف خواهد بود و بر دستور کاری تاکید خواهد کرد که احتمالا با سازوکار کشورهای عربی تطابقی نداشته باشد. لاوروف در این نشست لحن خود را تنها به این خاطر که میزبان است نرم نخواهد کرد بلکه به این خاطر که این نشست آینده سیاست های مسکو در خاورمیانه را نیز روشن خواهد کرد. سیاست هایی که از جانب پوتین تدوین شده است.
اگر وزرای کشورهای عربی منطقه همچنان معتقد هستند که احتمال تغییر در سیاست های روسیه وجود دارد احتمال اینکه این سیاست ها را محکوم کنند وجود دارد.

این روزها اما دیپلماسی روسیه معتقد است که راه هایی برای بهبود روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس علیرغم تنش بر سر سوریه وجود دارد، روسیه همچنین معتقد است که روابط ویژه ای با مصر دارد که بخش حیاتی اهدافش در خاورمیانه را محقق می کند. در همین حال، مسکو در نظر دارد که درگیری ها در حلب را به هر قیمتی پیروز شود. مسکو ائتلاف بین المللی مقابله با داعش در سوریه را جدی نمی گیرد.

روسیه همچنین میخواهد همه بدانند که روابطش با ایران تحت تاثیر هیچ اتفاقی نیست. بنابریان در برخورد با این روسیه شفاف، کشورهای حاشیه خلیج فارس در سفر به مسکو با خود چه همراه می برند؟ آیا تنها یک دستور کار عربی-روسی قرار است در این نشست طرح شود یا اینکه وزرای خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس تفاوت های خود را به همراه خود به پایتخت روسیه می برند و بدون رسیدن به هیچ دستاوردی این شهر را ترک می کنند؟

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار