سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 74037
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » همگام با طرح های اقتصادی در وضع قوانین باید عدالت هم لحاظ شود / معتقد به كار كارشناسي و امور مشاوره اي هستم / مردم را بر اطرافیان خود ترجیح می دهم
Print This Post
مصاحبه تفصیلی سلام دلفان با محمد امین رضوانی؛

در شهرستان آسیب هایی داریم که مهمترین آن بیکاری است و برای حل آن باید وضعیت موجود را شناسایی کنیم و اطلاعاتی از جوانان فارغ التحصیل داشته باشیم.

 

پایگاه خبری سلام دلفان بنا بر وظیفه ذاتی و تجربیات ادوار گذشته سلسله مصاحبه هایی صریح، شفاف و چالشی را با کاندیداهای مطرح انتخابات ترتیب داده است.

در این گفتگوهای بی پرده سعی شده است در عین معرفی کاندیداهای انتخابات سطح آگاهی، قدرت بیان و جهت گیری های سیاسی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایشان را در قالب طرح سوالات مختلف برای مخاطبان تبیین نماید.

l;j

 در زیر مصاحبه تفصیلی با محمد امین رضوانی را مشاهده می کنید

لطف كنيد بيوگرافي كامل خود را بگوييد؟
بنده ابتدا از سايت سلام دلفان تشكر دارم.
اينجانب محمد امين رضواني فرزند مرحوم حجت الاسلام والمسلمين حيدر رضواني در سال 1344 در شهرستان نورآباد متولد شدم و ابتدايي و راهنمايي را در نورآباد سپري كردم و دوره متوسطه را در نهاوند و خرم آباد بودم و سپس در دانشگاه شهيد رجايي كاشان پذيرفته شدم و پس از فراغت از تحصيل مدتي در جبهه حق عليه باطل حضور يافتم و سپس به عنوان دبير در مدارس نورآباد مشغول خدمت شدم، پس از آن با كسب مدرك كارشناسي ارشد در آمار رياضي در شهرستان خرم آباد در اداره كل آموزش و پرورش به عنوان نايب رييس رسيدگي به تخلفات اداري و بعد از آن در استانداري به عنوان مدير كل سياسي و انتخابات مشغول شدم و در ضمن مدتي هم به عنوان مسئول راه اندازي دانشگاه پيام نور دلفان انجام وظيفه نمودم. همچنين در كميسيون هايي مانند كميسيون دانشجويي و كميسيون كارگري كه از كميسيون هاي زير مجموعه شوراي تامين استان بوده نيز به انجام وظيفه پرداختم .
شغل پدر و مادرتان چه بوده است؟
پدرم روحاني بوده و مدت ها در نجف اشرف و سپس در كرمانشاه، قم و خرم آباد مشغول تحصيل علوم ديني بودند و به درجه اجتهاد هم نائل آمدند و سپس در سال 1333 در شهرستان نورآباد مستقر شدند و مادرم هم خانه دار بودند.
چند فرزند داريد؟
دو پسر و يك دختر دارم.
شغلشان چيست؟
دخترم فارغ التحصيل رشته علوم آزمايشگاهي است و در قم زندگي مي كند و پسرهايم يكي دانشجوي دندان پزشكي رشته علوم پزشكي خرم آباد و يكي ديگر هم دانش آموز دوره راهنمايي است.
خانه از خود داريد؟
بله
ماشينتان چيست؟
سمند
حوزه تخصصي شما چيست و در صورت اين كه به عنوان نماينده به مجلس راه پيدا كنيد به كدام كميسيون مي رويد؟
با توجه به اين كه رشته من آمار و رياضي است، اگر توفيق نماينده شدن را پيدا كنم در كميسيون هاي اقتصادي و تلفيق مي توانم انجام وظيفه كنم.
در مسائلي از كشور كه تخصص نداريد تحليل هايتان را چگونه به دست مي آوريد؟
بنده معتقد به كار كارشناسي و امور مشاوره اي هستم و در اموراتي كه تخصص ندارم معتقدم بايد از افراد خبره و اهل فن و صاحب نظر بهره مند شوم و بر اساس تحليل موضوعات به مطالب بپردازيم.
در سوابق اجرايي شما نمونه هايي از پيگيري عدالت اجتماعي و مبارزه با فساد و تبعيض هست؟
بنده با توجه به اين كه در هيئت رسيدگي به تخلفات اداري انجام وظيفه نمودم و اين هيئت يكي از وظايفش پيشگيري و برخورد با متخلفان است در موضوعاتي كه تخلفاتي انجام مي شد اقدامات لازم انجام مي داديم.
ردپاي باندهاي قدرت و ثروت را در انتخابات در كجا مي بينبد؟
ردپاي قدرت و ثروت همه جا هست و در همه ادوار و همه زمان ها و مكان ها شاهد ردپاي صاحبان قدرت و زور بود ه ايم و معمولا اين افراد در شكل هاي مختلف ظهور مي يابند.
ما مشاهده مي كنيم صاحبان قدرت و ثروت به منظور اين كه خطري متوجه منبع قدرت و ثروت آنها نشود سعي مي كنند ار افراد و اشخاص ذي نفوذ و صاحب منفذ بهره بگيرند به خصوص از نمايندگان مجلس كه بايستي نمايندگان دقت كافي را داشته باشند كه افرادي كه مراجعه مي كنند نخواهند قانون را دور بزنند و به وسيله نماينده مجلس به مقاصد خود برسند.
در دوران دفاع مقدس و سال 1388 چه ميزان به كمك انقلاب و امام و رهبري آمديد؟
در دفاع مقدس بنده بر حسب وظيفه سعي كردم در جبهه ها حضور يابم و يكي از افتخاراتم اين است كه در عمليات هاي متعددي بودم و تقريبا سه سال مشغول خدمت در جبهه بودم كه بخشي به عنوان پاسدار وظيفه در لشگر 6 ويژه پاسداران بودم و دوران دانش آموزي در سپاه مريوان بودم.
در فتنه 1388 بنده حسب وظايفي كه داشتم در آن زمان اوايل چون در هيئت رسيدگي به تخلفات بودم هر جا كه لازم بود براي جلوگيري از حضور افراد فتنه گر سعي كرديم چه در محافل و مجالس و مدارس توصيه هاي لازم را به همكاران مي نموديم كه تحت تاثير فتنه گران قرار نگيرند و پس از آن به عنوان مدير سياسي و انتخابات در استانداري بر حسب وظيفه ذاتي در ارائه تحليل و رصد موضوعات اقدامات لازم را انجام مي دادم.
هزينه انتخاباتي شما چه ميزان و چه منبعي است؟
هنوز نمي شود مقدار دقيق را گفت، اما اعتقاد بنده اين است كه هزينه انتخابات را به حداقل برسانم و مخالف ريخت و پاش هستم، اما بخشي از هزينه ها مانند كرايه ستاد، پوستر، بنر و … اجتناب ناپذير است كه در اين خصوص حقوقم و ارثيه پدري كه در شهرستان دارم و كرايه اي از آن مي گيرم از آن هزينه مي كنم. در ضمن برادر بنده هم پزشك است و درآمدي دارد كه از اين طريق هزينه ها را تامين مي كنم و تاكنون ار كسي كمكي نگرفتم و اعلام كردم از كسي كمك نمي گيرم.
اگر حضور حداكثري مردم در انتخابات به حضور شما نينجامد تمكين مي كنيد؟

من در تمام جلسات انتخاباتي كه داشتم اعلام كرده ام كه يكي از اهدافم در اين عرصه اخلاق مداري است و چون ناظرين قابل اعتمادي داريم و مردم تصميم گيرنده هستند و نظرشان قابل احترام است، من قطعا تمكين مي كنم البته ممكن است  گزارشاتي دال بر تخلفاتي به بنده منعكس شود كه از طرق قانوني پيگيري خواهم نمود.
چه مكانيسم هايي براي نقد شدن و ارتباط مستمر و پاسخ گويي به مردم و رسانه ها داريد؟
معتقدم كسي كه مسئوليتي مي پذيرد براي پويايي خود نيازمند به نقد است و بنده انتقادات و پيشنهادت را قطعا پذيرا هستم و تمام تلاشم بر اين است كه پاسخ گو باشم.
از طرفي نماينده مردم بايد با بدنه مردم ارتباط داشته باشد و اين ارتباط از طريق ايجاد دفتر ارتباطات مردمي ، دادن شماره تلفن و سامانه هاي پيامكي و همچنين حضور مستقيم در شهر و روستاها مي توان اين ارتباط را برقرار كرد و من تصميم دارم با مردم ارتباط داشته باشم.

جهت مبارزه با ويژه خواري ها چه برنامه اي داريد؟
بنده معتقد هستم كه بايستي در بحث مسائل مالي، اهم از شهرداري ها و ادارات قوانيني وضع شود كه اولا كار مردم را به راحتي انجام دهد و دوم اين كه راهي براي هرگونه سوءاستفاده بسته شود و در بحث ويژه خواري اعتقاد به يك نظارت واقعي و مستمر دارم و اگر كساني كه وظايف نظارتي دارند به انجام وظايف نظارتي خود حساس باشند و با دقت و جديت بروز و ظهور كنند قطعا جلوي ويژه خواري ها گرفته خواهد شد.
در مسئولیت هایی که داشتید به خودتان از نمره بیست چند می دهید؟
این را باید مردم و افرادی که در کنار من هستند نمره بدهند و خودم نمی توانم نمره بدهم و قطعا چون ما انسان وممکن الخطا هستیم نمی توانیم بیست بگیریم ولی باید افرادی که از من شناخت دارند نمره بدهند.
تعریف شما از اصول گرایی چیست؟
به نظر بنده اصول گرایی، گفتمان انقلاب و اندیشه های امام راحل(ره) است که توسط مقام معظم رهبری تبیین شده و معمولا به کسی که که پایبند به ارزش ها باشد و هویت دینی و اسلامی داشته باشد اصول گرا می گویند، البته شاخص های دیگری هست اما این ها مهمترین است.
با چه شعاری آمدید؟
چون از نظر نگاه سیاسی معتقد به گفتمان انقلاب هستم و خودم را در جریان اصول گرایی می بینم در حیث شعارهایی که به نظرم می رسد دو حوزه باید مورد توجه قرار بگیرد یکی در حوزه نظری یا آرمان خواهی معتقد به عدالت، صداقت، برنامه ریزی و عمل هستم و در حوزه عمل هم اعتقاد به معیشت، امنیت و پیشرفت دارم.
رنگی هم برای خود انتخاب کردید؟
اعتقادی به رنگ ندارم ولی پرچم ایران را مناسب می بینم.
چه تضمینی برای عمل به شعارهای شما وجود دارد؟
تجربه و سابقه افراد می تواند معیاری برای این باشد که فرد چه میزان می تواند پایبند به شعارها باشد.
نظرتان در مورد کسانی که ایده شورای رهبری را مطرح می کنند چیست؟
کاملا معتقد به ولایت مطلقه فقیه هستم و معتقدم ولی مطلقه فقیه همان اختیاراتی را که پیامبر دارد لذا هیچ اعتقادی به شورای رهبری ندارم.
تعریف شما از اقتصاد مقاومتی چیست و نقش مجلس را در تحقق آن چه میزان می دانید؟
در بحث اقتصاد مقاومتی مهمترین شاخص این است که پایبند به توانمندی های داخلی خودمان باشیم و در تخصیص منابع و امکانات که اقتصاد تعریف می شود 4 متغیر اصلی داریم یکی متغیر تولید است و دیگری بحث قیمت هاست و دیگری اشتغال است که پارامترهای اقتصاد تعریف می شوند و چه در عرصه تولید و چه در عرصه قیمت و چه در عرصه اشتغال باید پایبند به توانمندی های خود باشیم و این گونه می توانیم استقلال خودمان را در همه عرصه ها حفظ کنیم.
برنامه دقیق شما برای مبارزه با تبعیض، فقر و فساد اقتصادی چیست؟
در بحث های مدیریتی معتقدم که افرادی که معتقد به ارزش های دینی و همچنين به نظام جمهوری اسلامی به معنای واقعی هستند می توانند از مبحث بی عدالتی جلوگیری کنند، باید در سیستم های اجرایی کسانی در راس قرار بگیرند که این ویژگیها را داشته باشند.
برخی از مشکلات ما در بی عدالتی ها در ادارات و جامعه بخشی مربوط به معیشت مردم است و اگر قوانینی را وضع کنیم و از سیستم هایی استفاده کنیم که معیشت مردم را بهبود ببخشیم شاید افراد به دنبال خلاف نمی روند و به سمت بی عدالتی نمی روند، در وضع قوانین باید عدالت را لحاظ کنیم و همگام با طرح های اقتصادی عدالت هم لحاظ شود.
یک نماینده چگونه می تواند مشکلاتی چون بی عدالتی و پارتی بازی را حل کند ؟

یکی از وظایف نماینده نظارت است و اگر این نظارت واقعی، دلسوزانه، دقیق و بدون اغراض باشد قطعا در جلوگیری از این موضوعات موثر خواهد شد.
چند سال مقیم شهرستان دلفان بوده اید؟
از زمان تولد تا پایان راهنمایی در دلفان بودم، در دوره متوسطه در خرم آباد و دلفان تردد داشتم و چند سالی هم دانشجو از سال 1367تا 1377 هم مقیم نورآباد بودم و بعد از آن در خرم آباد بودم.

DSC00013
مشکلات حوزه انتخابیه را چه می بینید و راه، حل شدن آنها را چه می دانید؟
در شهرستان آسیب هایی داریم که مهمترین آن بیکاری است و برای حل آن باید وضعیت موجود را شناسایی کنیم و باید اطلاعاتی از جوانان فارغ التحصیل داشته باشیم،
البته این بحث بیکاری فقط مختص فارغ التحصیلان نیست و خیلی از افراد هم هستند كه تحصیلاتي هم ندارند و بیکارند، باید برای این افراد هم با استفاده از بحث صنایع دستی و صنایع تبدیلی و کشاورزی و فعال کردن در صنعت گردشگری بخشی از مشکلات بیکاری را رفع کرد.
با توجه به این که برخی از افراد که در ایام تبلیغات در اطراف نماینده هستند بعد از پیروزی کاندیدای خود دنبال سهم خواهی هستند رویکرد شما در برخورد با این مقوله چیست؟
من از روز اول که وارد این عرصه انتخابات شدم در مجالس از موضوعاتی که مطرح کرده ام بحث عدالت و صداقت بود و باید عدالت محوری را سرلوحه کار خود قرار دهیم و اولین موضوع برای یک نماینده باید عدالت نسبت به اطرافیان خودش است، افرادی که با بنده هستند می دانند که بنده به دنبال این نیستم که اطرافیان خود را به مردم ترجیح دهم .و به این موضوع به هیچ وجه اعتقادی ندارم و امیدوارم که صادقانه نسبت به این مسئله عمل شود.
به نظر شما از منظر کارشناسی علل توسعه نیافتگی استان و به ویژه شهرستان چیست؟
بخشی از این مسئله در شهرستان ریشه تاریخی دارد، البته وقتی وضع كنوني شهرستان را با قبل از انقلاب مقایسه می کنیم خیلی کارها اکنون انجام شده است و زمانی هیچ یک از جاده های اصلی شهرستان به خرم آباد یا نهاوند و هرسین و … آسفالت نبود و حتی دکل تلویزیون هم نبود و تنها یک مدرسه راهنمایی وجود داشت كه آن هم مختلط بود و امکانات درمانی هم نداشتیم و بسیاری از روستاها از نعمت برق و آب و … محروم بودند و به اعتقاد بنده در نظام مقدس جمهوری اسلامی برای همه مناطق کار شده است ولی بخشی از مشکلات مانده است.
عامل توسعه نیافتگی یا کم برخورداری شهرستان این است که مردم مطالبه گریشان کم است و اگر از نماینده و مسئولین مطالبه داشتند و تقویت می کردند شاید این مشکلات را نداشتیم.
بخشی دیگر از این مشکلات به عدم توانمندی مدیران بر می گردد که برنامه عملیاتی مشخصی نداشتند و نظارت دقیقی هم بر آنها صورت نگرفته است.
حاضرید اگر در انتخابات پیروز شوید لیست اموال خود را به کمیسیون اصل نود ارائه دهید؟
بله صد درصد

 

تلگرام سلام دلفان

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۴۴

  نماینده برتر فقط عظیم دادگر

 2. نویسنده دیدگاه: محمد جعفری دلفانی
  اسفند ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۱۶

  با سلام خدمت مردم شریف دلفان
  ااین اقای رضوانی داماد محمدی نماینده اسبق درمجلس شورای اسلامی بوده که سلف وی بوده و به نظر می رسد همان روش ومنش ایشان راه ادامه دهد . وازطرفی نامبرده وابستگی وقرابت با جهانگیری دارد….. ….

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۴۸

  لطفا آقای رستمیمان یا هر شخصیتی از طرفداران ایشان جواب بدن که آیا در خرداد سال 1398 که عمر مجلس دهم تمام میشود و دو شهرستان سلسله و دلفان بنابه قول صریح آقای رستمیان باید بیست سال به جلو رفته باشند
  یعنی در آن سال باید:
  تمام راههای اصلی دو شهرستان چهار بانده باشد
  یک فرودگاه بین دو شهرستان وجود داشته باشد
  تمام راهمای روستایی بهینه و آسفالت شوند
  ضمن تجهیز بیمارستانهای فعلی دو شهرستان دو بیمارستان دیگر در دو شهرستان با امکانات سوانح سوختگی افتتاح گردد
  دو شهرک صنعتی فعال در دو شهرستان وجود داشته باشد
  علاوه بر تکمیل و راه اندازی تمام پروژه های قدیمی که فقط کلنگ زنی شده اند پروژه های صنعتی دیگر که نیاز بیست سال دو شهرستان را برآورده کند هم تکمیل و راه اندازی شود
  تسطیح زمینهای کشاورزی صورت گرفته و سطح زیر کشت باید آبی باشد
  حد اقل 4 سد در دو شهرستان به بهربرداری برسد
  مشکل بیکاری دو شهرستان مرتفع گردد بطوری که حتی احتیاج به نیروی کار از خارج از دو شهرستان باشد
  دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دو شهرستان در حد عالی و داری ساختمانهای اداری و آموزی و خوابگاه با انبوه دانشجو باشد
  دارای موزه های غنی صنایع دستی فعال سینما سالن تئاتر و امکانات فرهنگی خیلی خوب باشد
  ورزشگاهای دو شهرستان داری امکانات لیگ برتری و داری حداقل یک تیم فوتبال ار دو شهرستان در لیگ برتر باشد
  و………..
  میشود ؟ یافقط شعار تبلیغاتی و گول زدن مردم است

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار