سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 74114
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲۰ نظر
خانه » اخبار برتر » آمده ام تا سياست را در مدار اخلاق و خدمت را در مدار عدالت و صداقت معنا كنم/ بيش از آن كه مدير سياسي باشم يك مدير اجرايي بوده ام/ در عزل و نصب ها با منطق شايسته سالاري با حداقل ورود و مداخله تعامل خواهم كرد
Print This Post
مصاحبه تفصیلی سلام دلفان با علی باقر طاهری نیا؛

نماينده حوزه انتخابيه در خدماتش بايد عدالت، جلوه بيروني داشته باشد، وسعت و جمعيت دلفان دو برابر الشتر است،اگر براي الشتر يك قدم برداشتم بنا دارم براي دلفان دو قدم بردارم.

 

پایگاه خبری سلام دلفان بنا بر وظیفه ذاتی و تجربیات ادوار گذشته سلسله مصاحبه هایی صریح، شفاف و چالشی را با کاندیداهای مطرح انتخابات ترتیب داده است.

 در این گفتگوهای بی پرده سعی شده است در عین معرفی کاندیداهای انتخابات سطح آگاهی، قدرت بیان و جهت گیری های سیاسی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایشان را در قالب طرح سوالات مختلف برای مخاطبان تبیین نماید.

 در زیر مصاحبه تفصیلی با علی باقر طاهری نیا را مشاهده می کنید

l;j

بیوگرافی خودتان را بیان کنید؟

بنده ابتدا از مردم شريف دلفان، جوانان، دانشگاهيان و فرهنگيان همكار خودم كه اين فضا را به وجود آوردند و امروز خوشبختانه فضاي بازي در دلفان حاكم است كه سهم مهمي از اين فضا و توسعه شهرستان حاصل اصحاب رسانه است و من از شما صميمانه تشكر مي كنيم.

بنده علی باقر طاهری نیا هستم متولد سال 1349 در روستای دکاموند الشتر، از سال 1367 بعنوان معلم پایه ابتدایی شروع به تدریس کردم  و بعد از اخذ مدرک کاردانی، در مدرسه شهید یوسفوند نورآباد خدمت کردم. سال 1371 در رشته زبان و ادبیات عرب در دانشگاه رازی، سال 1374 مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران، 1376 مقطع دکتری دانشگاه تهران و سال 1378 موفق به اخذ مدرک دکتری در رشته زبان و ادبیات عرب دانشگاه تهران شدم. سال1378 بورس تحصیلی دانشگاه بو علی سینا همدان و به مدت حدودا 16 سال پیوسته مسئولیت اجرایی در حوزه آموزش عالی داشته ام. در دانشگاه بو علی همدان در سمت معاونت دانشکده، مدیر امور دانشجویان شاهد وایثارگر، معاون دانشجویی و فرهنگی طی یک دوره 3 ساله ، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه طی یک دوره 5ساله ایفای خدمت کردم و در سال 1386 بعنوان معاون نمونه کشوری معرفی شدم. از سال 1391 به دانشگاه تهران منتقل و بعنوان معاون فرهنگی دانشگاه فرهنگیان کل کشور مشغول فعالیت شدم، از سال 93 به عنوان مدیر کل برنامه ریزی و نظارت پژوهشی دانشگاه تهران منصوب شدم و تا به امروز در آن بخش خدمت میکنم.

مسئولیت های خارج از آموزش عالی بنده نیز عبارت اند از: معاون پژوهش بسیج اساتید کل کشور، زباندان بعثه مقام معظم رهبری در حج، کارشناس صدا و سیمای مرکز همدان و رئیس هیت مدیره موسسه محمد(ص) و در حوزه علمی نیز 7 عنوان کتاب تالیف و ترجمه دارم.

 

شغل پدر و مادر شما چه بود؟

پدرم بازنشسته شبكه بهداشت شهرستان دلفان است و در كنار اين شغل كشاورز هم هستند و من كشاورز زاده و روستايي هستم و مادرم هم خانه دار هستند.
چند فرزند داريد؟
مثل خيلي از خانواده هاي جماعت لر الحمدالله خانواده پر تعدادي هستيم و 5 برادر و سه خواهر دارم، كه سه نفر از ما استاد دانشگاه هستيم و من استاد دانشگاه تهران برادر بعدي من استاد دانشگاه لرستان و برادر بعدي استاد دانشگاه علوم پزشكي البرز است و برادر بعدي فرهنگي و آخري كارمند دانشگاه است، سه خواهرم هم يكي دانشجوي دكتراي دانشگاه صنعتي مالك اشتر و آن دو يكي فوق ليسانس دارد و شاغل در دانشگاه است و ديگري هم ليسانس دارد و خانه دار است.
خودم هم سه فرزند دو دختر و يكي پسر دارم كه دخترم دانشجوي سال آخر مقطع ليسانس است و دختر ديگرم دانش آموز است و پسرم طاها است و يك داماد هم دارم.
از خودتان خانه داريد؟
بله در تهران آپارتمان دارم و در الشتر هم براي ايامي كه الشتر كنار خانواده مي آيم يك واحد مجزا دارم.
ماشينتان چيست؟
من دو ماشين دارم كه يكي خودروي ملي و ديگري خودروي چيني است.
حوزه تخصصي شما چيست و در صورت راه يابي به مجلس به چه كميسيوني مي رويد؟
من استاد تمام زبان و ادبيات عربي هستم و به كميسيون آموزش و تحقيقات خواهم رفت كه تجارب من در حوزه مديريت در اين راستا است و البته علاوه بر اين كميسيون هاي مثل آموزش و پرورش هم مي تواند زمينه كاري من باشد و اگر در كميسيون آموزش و تحقيقات حضور پيدا كنم و بستري براي اشتغال مناسب براي تحصيل كردگان تحصيلات تكميلي بيكار فراهم خواهم كرد.
مهمترين مشكلاتي كه در آموزش عالي كشور است را نام ببريد؟
از مهمترين مشكلات اين حوزه نگاه فرهنگي مردم به تحصيل در دانشگاه براي اشتغال است و از طرفي جامعه ظرفيت اشتغال همه را ندارد، بنابراين خانواده ها در اين تناقض زندگي مي كنند و وقتي فرزندشان ليسانس و فوق ليسانس دارد، انتظار شغل دولتي دارند و از طرفي دولت هم شغل كافي ندارد پس مشكلاتي ايجاد شود، به نظرم قبل از اين توسعه كمي در سطح آموزش عالي بايد يك توسعه فرهنگي در خانواده ها اتفاق مي افتاد كه خانواده ها دقيقا از تحصيل در دانشگاه انتظارشان را روشن كنند و لزوما ليسانس به معني شغل اداري پشت ميز نشيني نباشد بلكه بسياري از ليسانسه هاي ما بايد خودشان كارآفرين باشند و خودشان به جاي اين كه در بدنه دولت راه يابند و به مستمري حداقلي كفايت كنند خودشان كارآفريني كنند و درآمد مضاعفي هم داشته باشند.
در مسائلي از كشور كه تخصص نداريد تحليلي هاي خود را چگونه به دست مي آوريد؟
منطق علمي در جهان اين است كه نماينده بايد داراي مشاور متخصص باشد و اين تعداد در نرم جهاني گويا 80 مشاور متخصص است و فكر كنم بهترين كسي كه بتوانداز اين تعداد مشاور استفاده كند كسي است كه خود استاد دانشگاه باشد و اين نماينده قبل از اين كه به صحن علني مجلس برود بايد قبل از آن نظر مشاوران خود را گرفته باشد و نظرش في البداهه و شخصي نباشد.
در سابقه حضرتعالي چه مواردي از مقابله با بي عدالتي و تبعيض وجود دارد؟
نوع مشاغلي كه افراد دارند براي اين مبارزه و  ورود به اين مسائل متفاوت است، اگر به آرشيو شبكه تلويزيون همدان مراجعه كنيد بنده به اين مباحث ورود كرده و راهكار ارائه داده ام و در بحث هاي اجتماعي و مفاسد اقتصادي به عنوان يك كارشناس ورود كرده و راهكار ارائه نموده ام و در اين مدت هم كه در تهران هستم در رسانه ملي از جمله شبكه خبر در بحث رفاه زدگي در جامعه و آثار سوء آن در تحولات جامعه و تاثير آن در تغيير سبك زندگي ايراني اسلامي صحبت كرده ام و به عنوان يك كارشناس رسانه اي فكر كنم كارم را دقيق انجام داده ام.
برنامه دقيق شما براي مبارزه با تبعيض، فقر و فساد مديريتي چيست؟
اين چند سوال است در واقع براي مقابله با تبعيض اصل اين است كه فرد خودش عادل باشد و پيشينه افراد براي اين كه بدانيم فرد عادل است ملاك خوبي است و عدالت، در مورد ديگران قضاوت منصفانه داشتن و در مسير حق گام برداشتن است و من در حوزه عدالت مطلبي كه نوشتم و اتفاقا دست به دست در فضاي مجازي هم چرخيد، اين بود كه آمده ام تا سياست را در مدار اخلاق و خدمت را در مدار عدالت و صداقت معنا كنم و يعني آمده ام تا خدمتي مقابل تبعيض در راستاي عدالت به مردم داشته باشم.
در حوزه فقر بحث هاي كارشناسي داشته ام ولي بحث مديريتي نداشته ام كه حقيقتا فقر در هر جامعه اي مي تواند هم مولود و هم مولد اختلاف طبقاتي باشد و فقر مي تواند هم مولود و هم مولد از هم پاشيدن يك اجتماع باشد و در كلام شريف هم فرمودند من لامعاش له لا معاد له يعني كسي كه معيشت حداقلي نداشته باشد احنمالا نمي تواند آخرت خود را به خوبي نگهدارد و اي بسا كه به خطا بيفتند.
نظرتان در مورد لابي هاي رايج در مجلس چيست؟
خيلي بد است و من آرزو دارم جاذبه هاي كاذب مجلس به گونه اي حذف شود كه تنها كساني وارد مجلس شوند كه قصد خدمت دارند نه كساني كه منافعي براي خود دوختند و اگر اين چنين زماني برسد اين رقابت هاي غير اخلاقي و تنش هاي كاذب براي ورود به مجلس نخواهد بود و اعتقاد دارم كه مجلس اطاق فكر نظام است و بايد محل تجمع متفكرين مردم باشند و مردم قائل به قاعده هستند نه لابي و لابي گري مال كساني است كه قاعده را قبول ندارند و هرچه لابي گري كم شود به نفع نظام و مردم و دولت است.
ردپاي باندهاي قدرت و ثروت در انتخابات را كجا مي بينيد؟
من نديديم ولي شنيدم، و يقين دارم هر چقدر اين باندها ورود پيدا كنند بنيان هاي دولت كه همين موارد قانوني است را متزلزل نموده اند و اگر كسي در بستر باندهاي قدرت و ثروت وارد مجلس شود قوانيني وضع خواهد كرد كه منافع اين باندها را برآورده كند نه منافع مردم را. پس بايد دنبال قطع اين باندها باشيم چون يقينا منافع اين باندها با منافع مردم يكي نيست.
سوابق و پيشينه عملكرد خود را در ارتقاي مديريتي خود و تبليغات را چگونه شرح مي دهيد؟
در بحث ارتقاي مديريتي خودم همچنان كه قبلا عرض كردم مبتني بر شايستگي بوده و بنا بر همين دليل نوسان زيادي در مديريت من ديده نمي شود و به نوعي من يك مدير چهار فصل هستم چون فراز و نشيب زيادي در مديريت من نبوده و در دولت هاي مختلف فرصت مديريت داشتم و بيش از آن كه مدير سياسي باشم يك مدير اجرايي بوده ام.
در تبليغات انتخاباتي تلاش من، دوستانم و همراهانم رعايت اخلاق و ادب در اين عرصه است و هركس بي تقوايي در اين عرصه كند به ته دره سقوط خواهد كرد و بايد دعا كنيم اللهم ادخلني مدخل الصدق و هم دعا كنيم “اللهم اخرجني مخرج الصدق” يعني هم ورود صادقانه به انتخابات داشته باشيم و هم خروج صادقانه داشته باشيم و حيات و ممات خودمان را به پيروزي در اين عرصه پيوند ندهيم كه اگر چنين كنيم و اخلاق را قاعده خود قرار دهيم چه راي بياوريم و چه راي نياوريم پيروز انتخابات هستيم.
در تعاملات سياسي چطور؟
بيش از هر چيزي مي خوام وكيل مردم باشم و اگر در اين بين كسي مي خواهد از من حمايت كند از آنها تشكر خواهم كرد كما اينكه امروز دولت تدبير و اميد حمايت كرده و من بسيار از دولتمردان و عزيزان دست اندركار كه حمايت نمودند تشكر مي كنم و براي خدمت به اين مردم بايد حمايت دولت را هم داشت و اين فرصتي براي خدمت بيشتر به مردم است.
در دوران جنگ چه قدر به كمك انقلاب و رهبري آمديد؟
مي شود از قصه جبهه رفتن من مستند و سريال درست كرد، من به جبهه بدون ثبت نام و با تعقيب و گريز رفتم و چون شرايط و ابعاد جسمي من اقتضا نمي كرد ثبت نامم نكردند و بدون ثبت نام و با تعقيب و گريز به جبهه رفتم و دو سه ماه در منطقه بوكان رفتم كه چون ثبت نام نشده بوديم در مسير راه اعزام نيرو وارد اتوبوس شدم و در خرم آباد كه پياده شديم يكي از آقايان كه بعدها در دانشگاه هم شاگرد من شد مامور بود كه من و يكي ديگر را كه ثبت نام نكرده بوديم را برگرداند و من در اتوبوس جايم را عوض كردم و دنبالم افتاد و من زير پاي يكي از بچه هاي بسيجي رفتم و به بچه ها گفته بودم كه وقتي به بالاي اتوبوس براي پايين بردن من آمد بگوييد اينجا نيست.
فردي كه براي برگرداندن من مامور شده بود، بالا آمد و گفت اين بچه كجاست؟ البته من آن موقع زياد هم بچه نبودم و دانش آموز سال سوم دبيرستان بودم و بچه ها گفتند ميني بوس جلويي است كه از آن قسمت رد شدم و آن كسي كه زير پايش نشستم الان از دنيا رفته است و در جبهه هم فرمانده گردان كه من را مي شناخت در سخنراني به كساني كه تازه آمده بودند خيرمقدم گفت و در لابلاي سخنرانيش گفت درخواست مي كنم كساني كه بدون ثبت نام آمدند تا ميني بوس ها نرفته اند خودشان برگردند و من هم پيشش رفتم و گفتم شما كه مي دانيد من سال سوم دبير ستان هستم و اگر نتوانم اسلحه بردارم لااقل ميتوانم در كارهاي نوشتن و دفتري كمك كنم و توفيق شد و مانديم و دو سه ماهي در بوكان بوديم.
چگونه از صلاحيت نسبي خود براي حضور در مجلس استفاده مي كنيد و آيا خود را از ساير انتخابات اصلح مي دانيد؟
اگر كسي خود را از سايرين اصلح نداند نبايد ورود كند و يقين بدانيد كه همه كانديداها خود را اصلح مي دانند ولي مهم اين است كه مردم كدام يك را اصلح بدانند .
براي تبليغات انتخاباتي خود چقدر و از چه منبعي هزينه مي كنيد؟
اين قدر كم است كه بعدها ممكن است طرفداران رنجيده خاطر شوند كه هيچ خرج نكرده است، به عنوان يك معلم دانشگاهي شنيدم كه برخي آژانس ها و ماشين هاي مختلف را مبالغي اجاره مي كنند كه كاروان راه بيندازند من به كسي براي اين كار پول ندادم و تمام كساني را كه شما مي بينيد با قلب و علاقه خود كار را مي كنند و حداقل هزينه را مي كنم و حامي مالي هم ندارم.
با چه شرايطي عضو حزب اعتدال و توسعه شديد؟
احزاب بر اساس اولويت ها كانديداهايي كه در اين مسير هستند را به سمت خود دعوت مي كنند، حزب اعتدال و توسعه هم برآوردي كه از بستر راي آوري بنده داشت از من خواست و من مواضع خودم را به صورت شفاف بيان كردم و تاييد كردند و از من حمايت نمودند و اين حمايت تاريخ و زمان مشخص دارد نه حمايت بدون قيد شرط .

 لطفا درباره جناح سیاسی خود بگویید:

بعنوان استاد یک دانشگاه از ابتدا مشی اعتدالی داشته ام و دارم و مستقل از گروه های سیاسی هستم و وامدار هیچ گروه و جناحی نیستم و معتقدم هرکس که وامدار گروه خاصی باشد نمی تواند دغدغه مردم راداشته باشد.
شعار انتخاباتي شما جيست؟
يكي اين كه دائم تكرار مي كنيم اراده خدا با دلهاي مهربان است كه شعاري از جنس دل است و دلي كه دائم دنبال خدعه و نيرنگ باشد راه به جايي نخواهد برد و با خدا معامله مي كنم و معتقديم خدايا آن كه تو را ندارد كه را دارد.
چه رنگي را انتخاب كرديد؟
بي رنگ بي رنگم.

DSC00161
اگر حضور حداكثري مردم به انتخاب كردن شما نينجامد تحليل شما از نتيجه انتخابات چيست ؟
تحليلي نمي ماند و به كسي كه مردم به او راي داده اند تبريك مي گوييم.
به نظر شما حقوق و مزاياي نمايندگان مجلس بايد چه ميزان باشد؟
اطلاع ندارم ولي شنيدم كه اساتيد دانشگاه به ويژه اساتيد با مرتبه بالا حقوق مجلس را نمي گيرند و نمي دانم چه ميزان است.
چه تضميني براي عمل به شعارهاي شما وجود دارد؟
كار سختي است به مردم تضمين دادن، پيشينه افراد راهي است براي ديدن آينده آنها “استدل بما كان الي ما لم يكن” كه از فرمايشات امير المومنين(ع) است كه از مطالعه گذشته به پيشگويي آينده بپردازيد.
اگر كسي در گذشته و در عملكردش اهل صداقت و وفاداري بوده در آينده هم هست و اگر كسي اهل دروغ، نفاق و ريا بوده در آينده هم هست.
ديدگاه شما از فضاي برجام و پسابرجام و عملكرد مسئولان و مجلس شوراي اسلامي در اين فضا چيست؟
مجلس و دولت هر كدام به وظيفه خود عمل كردند ولي آن چيزي كه در آن شك نبايد كرد تحقق اهداف مذاكرات در چهار چوب نظام و خواست نظام بود، يعني رهنمود رهبري كه رهنمود رهبري در راستاي تحقق اهداف مذاكرات بود و امروز اين فضا و برجام و پسا برجام را را براي اقتصاد كشور من فرصت مي دانم، البته در چهار چوب اقتصاد مقاومتي يعني درون زا بودن و برون گرا بودن اين فضا فرصت خوبي است براي رونق كسب و كار و افزايش سرمايه گذاري در كشور است.
آيا منافع كشور تامين شد؟
مطلق نمي شود قضاوت كرد، البته عمدتا تامين شد كه البته در برخي جاها هم هزينه شد.
تعريف شما از اقتصاد مقاومتي چيست؟
اقتصاد درون زا و برون گرا، يعني زايش از درون و نگاه به بازو، فكر و انديشه جوانان خودمان و البته محدود نشدن به داخل و از تجارب و دست آوردها و سرمايه دنيا هم استفاده كنيم.
در مورد فسادهاي مختلف كه رخ مي دهد بالاخص اختلاس مشكل اصلي را در چه مي بينيد؟
مشكل اصلي در عدم شفافيت است چنان چه در فضاي مه آلود گرگ و ميش يكي مي شوند و در فضاي آفتابي اين دو مجزا هستند.
الگوي مناسب تعامل با دولت براي شما چيست و وكيل الدوله بودن براي شما مهم است يا وكيل مردم بودن؟
نماينده سوگند ياد مي كند وكيل مردم باشد و نبايد چيز ديگر باشد و اين تناقضي با اين ندارد كه پشتيبان دولت و حامي دولت در تصميم گيريهاي منطقي بود.
مجلس چگونه مي تواند مانع اجراي پروژه نفوذ شود؟
موضوع نفوذ تنها به مجلس بر نمي گردد و طبيعتا نظامي كه ارزش مدار است بايد پاسداشت ارزش هايش را در صدر قرار بدهد و اين مي تواند در بستر قانون، قانون گذاري باشد يا در عرصه فرهنگ، فرهنگ سازي باشد.
براي تحقق عيني اهداف علمي كشور در حوزه علوم انساني و پايان دادن به كلي گويي ها و همايش زدگي هاي موجود در جنبش نرم افزاري چه بايد كرد؟
من در رسانه ها و روزنامه ها و حتي شبكه چهارم تلويزيون بارها پاسخ اين سوال را داده ام و در دو ماه قبل يك صفحه كامل روزنامه ايران به مصاحبه من در موضوع آسيب شناسي پژوهش در كشور اختصاص يافت و به تفصيل صحبت كردم.
چند سال مقيم حوزه انتخابيه بوديد؟
من تحصيلاتم را تا ديپلم الشتر بودم.
مهمترين مشكل حوزه انتخابيه را در حال حاضر چه مي دانيد و راه حل آن چيست؟
جواب خيلي كليشه اي و تكراري، مشكل حوزه انتخابيه بيكاري و راه حل آن اشتغال است.
در تاريخ 15 بهمن 1390 شما در مصاحبه تلفني با خبرنگار سلام دلفان اعلام كرديد كه در صورتي كه احتمال موفيقت كانديداهاي سنتي نورآباد را قوي بدانم براي موفقيت الشتر نهايت تلاش خودم را در راستاي يكي شدن معطوف خواهم كرد ؟
بله اين را هم باز تكرار مي كنم.
خوب شما فقط الشتر را گفتيد در حالي كه حوزه انتخابيه شما سلسله و دلفان است؟

 

من آن موقع اعتقادم را گفتم و كسي كه اعتقادش را بگويد پشيمان نمي شود، من آن زمان كه شما تماس گرفتيد و گفتيد كه خبرهايي شنيده شده كه شما مي خواهيد انصراف دهيد در پاسخ شما گفتم و امروز هم واقعا مي گويم كه در صورتي كه توفيق كانديداهاي سنتي را محتمل بدانم كنار مي روم و همين كار را هم كردم.
به گمانم تمام نمايندگان ادوار مختلف منشا خدمت بودند از مجلس اول تا همين مجلس ولي اعتقاد من اين است كه خدمت آنها به اندازه محروميت ما نبوده و خدمت آنها يك صدم بلكه كمتر از نياز ما بوده و من گلايه مندم از نماينده اي كه يك دوره، دو دوره، بلكه بيشتر در مجلس بوده و نتوانسته تصوير روشني از دانش، شايستگي، تعهد و تدين اين مردم را به تصوير بكشد و من گفته ام اگر آن طور باشد فرصت سوزي است هر چند نماينده اي كه در مجلس وارد شد، رضايت كاملي را جذب نكرد ولي برداشت من اين است كه آزموده را شايد به مصلحت نباشد مجدد به مجلس برود لذا همان را كه گفتم مجدد بنويسيد هر چند ديگر موضوعيت ندارد چون كانديداهاي سنتي نيستند.

قضیه رد صلاحیت شدن شما و ارتباط  آن با سخنرانی هاشم آقاجری چه بود؟

من حقیقتاً خیلی تعجب کردم  و باور نمی کردم گزارش های غلط، مسئولین را تا به این حد به اشتباه بیندازد و تا خودم مشاهده نکردم باور نکردم، در سال 1386 بنده را به دلیل دعوت از هاشم آقاجری برای سخنرانی در دانشگاه همدان رد صلاحیت کردند ، اما با دفاع تمام قدی که دانشگاهیان، سپاه ، دفتر امام جمعه همدان و سایر مسئولین همدان انجام دادند تایید صلاحیت شدم . در مورد هاشم آقاجری بنده نه تنها دعوت نکردم ، نه تنها حضور نداشتم و نه تنها اطلاع نداشتم بلکه تا کنون نه آقاجری را از نزدیک دیده ام، نه با او تلفنی صحبت کرده ام و نه اصلاً همدیگر را می شناسیم و عده ای بی انصاف و از خدا بی خبر را که باعث بوجود آمدن آن مشکلات برای من شدند حلال نخواهم کرد.

 

رويكرد شما در مقابل اطرافياني كه در صورت پيروزي شما سهم خواهي خواهند كرد چيست؟
من از دريچه دوربين شما استفاده مي كنم و به مردم مي گويم كساني كه براي منفعت خود معامله مي كنند و از يك كانديدا حمايت مي كنند و آن كانديدا پيشاپيش قول هايي به آنها داده آن نماينده شما نخواهد بود و نماينده آن تعداد خاص هستند و من و شما شنيديم كه برخي از كانديداها مديرها و مسئولين را مشخص كردند و اين فرد تنها نماينده همان كساني است كه از او غنيمت مي خواهند.
من به شما مي گويم كه تا به امروز حتي به يك نفر براي يك مسئوليت قول ندادم، چون اساسا اطرافيان من هم از من چنين چيزي را نخواستند و براي باورشان تلاش مي كنند .
در عزل و نصب هاي مديران اجرايي ورود مي كنيد؟
بله در عزل و نصب ها با منطق شايسته سالاري با حداقل ورود و مداخله تعامل خواهم كرد.
چه ميزان خود را نماينده سلسله و چه ميزان خود را نماينده دلفان مي دانيد؟
نماينده حوزه انتخابيه بر اساس عدالت اگر رفتار كند در خدماتش بايد همان عدالت جلوه بيروني داشته باشد و وسعت اجرايي دلفان دو برابر الشتر است و جمعيت دلفان دو برابر الشتر است و بنابراين اگر براي الشتر يك قدم برداشتم بنا دارم براي دلفان دو قدم بردارم و خدا كند و شما دعا كنيد به اين حرف پايبند باشم.
نحوه تعامل شما با اصحاب رسانه و نقدپذيري پس از پيروزي در انتخابات چيست؟
خودم را يك چهره رسانه اي مي دانم تا شما چه ميزان قبول داشته باشيد و با دوربين و قاب تلويزيون آشنا هستم و رسانه را يك قدرت برتر هم براي اطلاع رساني و هم براي شفافيت و هم براي آگاهي سازي مي دانم و كسي كه رسانه اي نباشد مردم نبايد انتظار داشته باشند خيلي براي آنها كاري بكند چهره رسانه اي مي تواند زبان گويا و وكيل توانمند شما براي دفاع از حقوق شما باشد.
علت تاكيد شما براي به كار بردن لفظ پروفسور را توضيح دهيد؟
من تاكيدي نداشتم و در مقام گفتگو همان معلم مدرسه راهنمايي شهيد يوسفوند را بنويسيد، اما كم فروشي است كه آن چه را هستيم بيان نكنيم براي الگو سازي جوانان و براي اميد بخشي به دانشجويان و دانش آموزان پر رنگ بنويسيد پروفسور طاهري نيا براي اولين بار از منطقه غرب كشور كانديدا شده و به عنوان نماينده سلسله و دلفان در مجلس شوراي اسلامي پرچم دفاع از حقوق منطقه را برخواهد افراشت.
آيا حاضريد پس از پيروزي در انتخابات ليست اموال خود را به كميسيون اصل نود ارائه دهيد؟
قبل از پيروزي هم حاضرم ليست اموال را بدهم.
حرف پاياني؟
من تشكر دارم از فضاي خوب و فرهنگي به وجود آمده و به مردم سلسله و دلفان براي اين بستر فرهنگي به وجود آمده تبريك عرض مي كنم و تقاضايم اين است كه مبادا در اين فضا مختصر شيطنت هايي اين فضا را غبارآلود كند و به كمك شما فضاي منطقي در انتخابات حاكم باشد و از تخريب ها و برخي وسوسه ها و رفتارهاي غير اخلاقي موجب منحرف شدن افكار عمومي از مسير حق نشود.
DSC00183 DSC00186

 

تلگرام سلام دلفان

 1. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  اسفند ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۵۸

  خدا نکنه الشتری برنده بشه

  • نویسنده دیدگاه: نورابادی باغیرت
   اسفند ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۱۱

   خدا اون روز رو نیاره دوره های قبل از الشتری ها خیلی به ما رسیده الشتری برای الشتر دلفانی برای دلفان و سلسله

 2. نویسنده دیدگاه: کاظمی
  اسفند ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۰۵

  با عرض سلام خدمت مسئولین سایت سلام دلفان که انصافا بیطرف اخبار رو منعکس میکنند
  میخواستم از طریق این کامنت به مردم شریف سلسله و دلفان بگم که با توجه به اینکه دکتر طاهری کاندیدای معتدلی هستند و شایستگی نماینده شدن رو دارن از طرفی رقیب ایشان اقای رستمی میباشد که به راحتی توهین میکند و قصد بیرون کردن چند خانواده را از دلفان دارد ولی بعد از مدتی همین جناب رستمی در جلسه ای بطور رسمی عذرخواهی میکند و ندای انا تسلیم سر میدهد برای چه فقط برای کسب ارا بیشتر مردم شریف دلفان الشتری و نورابادی فرقی ندارد قبیله گرایی را کنار بگذارید شخصی را به مجلس بفرستید که لیاقت شما را داشته باشد تنها رقیب رستمی دکتر طاهری هست هرچند بعنوان یک دلفانی جناب دکتر حاجی پور را فرد لایقی میدانم ولی این مسئله که تایید صلاحیت ایشان فقط و فقط بخاطر جلوگیری از وحدت اصلاح طلبان سلسله و دلفان است چند هزار رای که برای دکتر حاجی پور به صندوق ریخته میشود میتوتند سرنوشت انتخابات را رقم بزند اگاه باشید و فریب نخورید موفق و سربلند باشید

  • نویسنده دیدگاه: الشتری
   اسفند ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۵۸

   طاهری نیا با وجود دادگر و نوریان رقیبی محسوب نمی شود باید در همایش دادگر می بودید و نزدیکترین اقوام طاهری نیا را در کنار دادگر می دیدید.

 3. نویسنده دیدگاه: همشهری
  اسفند ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۱۰

  همین کلمه امده ام را اقای سوری چهار سال قبل بارها وبارها درسخنرانیهاش تکرار کردند ولی همش شعار بود تروخدا ازاین شعارها بپرهیزید

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۰۱

  هر سال کنار میزنی یه پستی بهت میدن

  • نویسنده دیدگاه: یوسفوند از الشتر
   اسفند ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۱۹

   دور و بر طاهری خالی شد . دادگر و نوریان 2 برابر او طرفدار دارند . طاهری برای بار سوم شکست خورد . میرود و پشت سرش را هم نگاه نمی کند.

   • نویسنده دیدگاه: دلفان
    اسفند ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۲۰

    شتر در خواب بیند پنبه دانه

   • نویسنده دیدگاه: سعید
    اسفند ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۲۶

    نوریان با خرج این همه پول فقط برای رستمی در عمل کار میکند.. دادگر هم …… است

    • نویسنده دیدگاه: نام شما...
     اسفند ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۴۶

     دادگر ….است یعنی چی اگه حرف بدی است حتما خودتی دادگر فردی لایق از خانواده ای اصیل که نام نیک خاندانش فراتر از استان است پس به جای توهین به دیگران از کاندید خود حمایت کنید و شعور داشته باشید

  • نویسنده دیدگاه: ناظر
   اسفند ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۳۲

   ارزشش ازاین چیزها بالاتره

 5. نویسنده دیدگاه: مه لکم
  اسفند ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۰۶

  آشنا می داند درد آشنا را
  فقط حاج علی رستمیان
  با تدبیر و باتجربه
  دلسوز دیار مظلوممان،دلفان

 6. نویسنده دیدگاه: اصلاح طلب دلفانی
  اسفند ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۰۱

  اگر بناست شخصی از دلفان با اغفال مردم و دادن شعارهایی بی اساس که امکان وضمانت اجرایی ندارد به مجلس برود همان به که این پرفسور.برود .در ضمن همشهریانی که بر اساس تفکر سیاسی ویا بر اساس شایستگی و سواد ایشان را انتخاب کرده اند لازم است که برایش سنگ تمام بگذارند و اگر بتوانند 10000رای برای ایشان در دلفان جمع اوری کنند قطعا گزینه برتر ایشان خواهد بود و گرنه بدا به حال خواص .بزرگان و اصلاح طلبان دلفان از ……….

 7. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۱۷

  طا هری نیا اصلحترین است مردی از جنس طلاست

 8. نویسنده دیدگاه: international law
  اسفند ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۱۷

  ,Kandide ma gheshre javan va farhangi
  .faghat aghaye rostamian
  Pishrafte selsele va delfan=entekhabe haj ali rostamian
  ……Dalile entekhab: sedaghat+tajrube va takhasus

 9. نویسنده دیدگاه: موسوی
  اسفند ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۳:۰۳

  من در جواب این اقای کاظمی بگم که اقای رستمیان هیچ تمایلی برای اشتی با خاندان شما نداشت واین اقوام شما بودند که با فرستادن چندین واسطه چراغ سبز نشان دادن وازشوق دیدار اقای رستمی تا ساعت یک و نیم شب منتظر ماندند. مثل اینکه محبوبیت این رعیت زاده برای شما گران تمام شده که چشم پیروزی این اقا رو ندارین مگر غرور شما اجازه میدهد موفقیت کسی غیر از خودتان را ببینید خانواده این اقا بیست سال رای خود را در صندوق شما ریختن وشما دوره گذشته به یک غیر بومی رای دادین مطمعن باشید که عالی اینبار میبره وحشتناک هم میبره چه بخایین چه نخایین.

  • نویسنده دیدگاه: بیطرف
   اسفند ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۳۱

   خوبی خانواده کاظمی اینه به هرکسی رای بده معلومه اما خیلی ها ی دیگه رای خودشونو بی صدا میدن آخر سر هرکی نماینده میشه میگن ما به تو رای دادیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار