سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 74416
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اهدا اعضا دختر 4 ساله خرم‌آبادی به 3 نفر جان دوباره بخشید
Print This Post

اعضای بدن کودک ۴ ساله خرم‌آبادی در اهواز اهدا شد.

به گزارش سلام دلفان، شامگاه دوشنبه، سوم اسفند ۹۴، با رضایت والدین “نازنین نصیری‌زاد” اعضاء کودک ۴ ساله‌ی اهل خرم‌آباد که طی یک حادثه‌ی دل‌خراش رانندگی، دچار مرگ مغزی شده بود، به ۳ بیمار نیازمند عضو اهدا شد.
مدیر دفتر هماهنگی و فراهم آوری و عضو هیأت‌ علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور، پس از انجام این عمل جراحی، گفت: من با تمام وجود، خانواده‌ی نصیری زاد را تحسین می‌کنم و تصمیم شایسته و خداپسندانه‌ی والدین “نازنین” را، در آن شرایط نامناسب روحی، می‌ستایم.
دکتر “امین بحرینی” گفت: طی یک عمل جراحی، دو کلیه و کبد، از بدن متوفی خارج شد و با توجه به اینکه گیرنده‌ای با وضعیت و شرایط لازم در استان وجود نداشت، اعضاء برای پیوند زدن به بیماران نیازمند، به بیمارستان شهید نمازی شیراز انتقال یافت.
مجید نصیری زاد، پدر “نازنین” نیز درحالی‌که اشک در چشمانش حلقه بسته بود، پیرامون حادثه‌ای که منجر به مرگ فرزندش شد، این‌گونه توضیح داد: من نظامی هستم، صبح جمعه به همراه همسر و دو فرزندم به زیارت بقعه دانیال نبی در شوش رفته بودیم، نازنین آن روز کلی با کبوترهای حرم بازی کرد، من فرزند دیگری هم دارم که دو سال از نازنین کوچک‌تر است، هنگام خروج از حرم، نازنین با مادرش و پشت سر من حرکت می‌کردند، من که فرزند کوچک‌ترم را در آغوش داشتم، با صدای ناگهانی و فراموش‌نشدنی ترمز یک خودرو، برگشتم و همسرم و نازنین را نقش بر زمین دیدم.
وی گفت: شدت ضربه به‌قدری بود که نازنین به زیر یکی از خودروهای پارک شده در جلوی حرم پرت شد، من فوراً او را بغل کردم و سعی کردم به نزدیک‌ترین بیمارستان برسم و به حدی سراسیمه و دستپاچه بودم که فرزند کوچک‌ترمان را در محل حادثه جا گذاشتم و بعد مردم او را نزد ما آوردند.
وی در رابطه باانگیزه‌ی رضایت دادنش به اهداء عضو گفت: من از خیلی پیش، از طریق تلویزیون، خانواده‌هایی که اهداءکننده عضو بودند را می‌دیدم و آن‌ها را تحسین می‌کردم و همیشه این سؤال در ذهنم بود که اگر روزی چنین اتفاقی برایم بیفتد، من چه‌کار خواهم کرد؟ تا روزی که پزشکان بیمارستان گلستان، مرا خواستند و گفتند که به دلیل شدت جراحات وارده، امید به زنده ماندنِ نازنین، بسیار کم است.
وی ادامه داد: هنگامی که مرگ مغزی نازنین محرز شد، با خود گفتم حال که من داغدار شده‌ام و تلخی فقدان جگرگوشه‌ام را چشیده‌ام، نمی‌خواهم این فرصت را از دست بدهم و نسبت به درد و اندوه کودکان نیازمند عضو بی‌تفاوت باشم.
پدر زنده‌یاد نازنین نصیری‌زاد گفت: در این میان، زحمت و تلاش کارکنان، پزشکان و پرستارانِ بیمارستان گلستان اهواز برای نجات فرزندم، مضاعف و ستودنی بود و همچنین لازم می‌دانم از پرسنل دفتر هماهنگی پیوند اعضاء، به‌ویژه دکتر بحرینی و آقا بیگی قدردانی کنم.

اهدا اعضاء دختر 4 ساله خرم‌آبادی به سه نفر جان دوباره بخشیدمنبع: روابط عمومی مرکز آموزشی و درمانی گلستان اهواز

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار