سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 74442
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » درخواست انتخاباتی مفتی اعظم آل‌سعود‌ از مردم ایران
Print This Post

در خبری که پایگاه لبنانی النشره آن را منتشر ساخته است «‌عبدالعزیز محمد آل‌الشیخ مفتی وهابی عربستان از مردم ایران خواست به آیات جنتی، مصباح یزدی و محمد یزدی در انتخابات پیش روی خبرگان رهبری رأی ندهند.»

سلام دلفان –  کیهان نوشت: به دنبال حمایت بی‌بی‌سی ارگان رسانه‌ای انگلیس از لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان و درخواست از مردم برای رای ندادن به بزرگان انقلاب مفتی اعظم دربار آل سعود نیز در حمایت از مدعیان اصلاحات وارد میدان شده و از مردم ایران خواست به آیات جنتی‌، مصباح و یزدی رای ندهند‌!

در خبری که پایگاه لبنانی النشره آن را منتشر ساخته است «‌عبدالعزیز محمد آل‌الشیخ مفتی وهابی عربستان از مردم ایران خواست به آیات جنتی، مصباح یزدی و محمد یزدی در انتخابات پیش روی خبرگان رهبری رأی ندهند.»

پایگاه النشره لبنان گزارش داد که عبدالعزیز آل الشیخ مفتی اعظم وهابیون سعودی در جمع تعدادی از طلاب وهابی از رشد آنچه که او از آن به عنوان افراطیون شیعی یاد کرده است ابراز نگرانی کرده و با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفته است که باید از پیروزی روحانیون افراطی در ایران جلوگیری کرد.
آل الشیخ همچنین ایرانی‌ها را مجوس نامیده و گفت که برای مقابله با اعتقادات الحادی شیعیان باید از درون این کشور با آنها مقابله کرد.
مفتی اعظم وهابی عربستان با اشاره به نام آیات جنتی، مصباح ‌یزدی و محمد یزدی و حضور آنان در رأس نهاد خبرگان رهبری گفت‌: به دلیل وجود نهادی چون خبرگان رهبری است که نظام ولایت فقیه در ایران پابرجا مانده است و  این نهاد دیگر کشورهای عربی شیعی در منطقه را به سمت الگوگیری از چنین نظامی هدایت می‌کند.
آل الشیخ که به شیعه‌ستیزی و ایران‌ستیزی در بین وهابیون مشهور است در این جلسه با ادعای اینکه ایران تلاش می‌کند تا مسلمانان سنی سایر کشورهای عربی را شیعه کند افزوده است انتخاب چنین افرادی در رأس امور ایران به معنای ادامه تلاش‌های این کشور برای شیعه کردن کشورهای سنی است. این اظهارنظر  مفتی اعظم وهابی عربستان پس از آن صورت گرفت که بنگاه خبرپراکنی انگلیس بی‌بی‌سی نیز در آستانه انتخابات مجلس خبرگان رهبری از مخاطبان ایرانی خود خواست که به آیات جنتی، مصباح یزدی و یزدی رأی ندهند.
اظهار نظر این مفتی سعودی در حالی است که مردم عربستان سالها است رنگ برگزاری هیچ انتخاباتی را در هیچ یک از سطوح به خود ندیده اند و بویژه زنان از حق رای برخوردار نیستند.
گفتنی است شبکه فارسی زبان کلمه -وابسته به دربار آل سعود- نیز در روزهای گذشته از مردم خواسته است که ضمن رای دادن به لیست اصلاح طلبان برای خبرگان از راه یافتن آیات جنتی ، مصباح و یزدی به خبرگان جلوگیری کنند. این شبکه رسماً از داعش حمایت می‌کند.

  1. نویسنده دیدگاه: دلفانی با غیرت
    اسفند ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۴۴

    خفه شو سگ پیر
    ملت ایران بزرگتر از انند که به عرعر تو گوش دهند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار