سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 74593
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » استاندار سابق لرستان به مجلس دهم راه يافت
Print This Post

بر اساس آمار اعلام شده، از حوزه انتخابيه زابل و زهک (سيستان) “حبیب‌الله دهمرده” و “احمدعلی کیخا” توانستند با کسب اکثریت آرا به عنوان 2 نماينده اين حوزه به مجلس شوراي اسلامي راه یابند.

به گزارش سلام دلفان، بیش‌ترین آرا در منطقه سیستان مربوط به دهمرده (استاندار قبلي لرستان) و کیخا بوده كه بيش از یک‌چهارم حبيب‌الله دهمردهآرا در اين حوزه را کسب کرده و برنده انتخابات شدند.
حبيب‌الله دهمرده از نيروهاي اصول‌گراست كه در دولت نهم و دهم استاندار سيستان و بلوچستان، كرمان و لرستان بوده است.
وي با شعار “سيستاني آباد براي همه” وارد عرصه انتخابات مجلس دهم شد و با كسب بيش‌ترين رأي از حوزه زابل و دهك، منتخب مردم اين منطقه در مجلس شوراي اسلامي شد.
دهمرده در خرم‌آباد اقدام به ايجاد يك مجتع تفريحي‌تحقيقاتي بي‌نظير به نام 14 معصوم (بعدها به “بام لرستان” تغيير نام پيدا كرد) نمود كه در ارتفاعات مُدبه‌كوه واقع در شرق شهر خرم‌آباد احداث شد و اين موضوع باعث شد مردم اين شهر همواره به نيكي از او ياد كنند.
نكته جالب توجه اين كه وقتي دهمرده استاندار لرستان بود، با توجه به بازخورد كار خوب او در ايجاد اين مجتمع، خبرنگار يافته به وي پيشنهاد داد همين طرح را در ارتفاعات غربي شهر خرم‌آباد (سفيدكوه) و در محدوده ميدان تير نيز اجرا نمايد كه وي لبخند به لب پاسخ داد: اجازه دهيد فعلاً مجتمع 14 معصوم (بام لرستان) را تكميل كرده و رديف اعتبار مناسب براي آن تعريف و ايجاد نماييم، بعد به سراغ جاهاي ديگر هم خواهيم رفت.
همچنين به همراه دهمرده، “احمدعلی کیخا” به عنوان نماينده دوم اين حوزه‌ي انتخابيه راهي مجلس دهم شد.
كيخا پیش از این معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست بود. او از اواخر دولت دهم این سمت را بر عهده داشت و در دوره رياست “معصومه ابتکار” هم در این سمت ابقا شد.
كيخا برای شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس، از سازمان محیط زیست استعفا داده بود. کیخا پیش از این در مجلس هشتم، نماینده مردم زابل و زهک بوده است.
قابل ذكر است از استان سيستان و بلوچستان 8 نماينده به مجلس شوراي اسلامي راه مي‌يابند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار