سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 74697
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » واحدهای مسکن مهر لرستان روی دست مسئولان ماند/ واکنش استاندار
Print This Post
در جلسه شورای مسکن مطرح شد؛

واحدهای مسکن مهر لرستان در حالی روی دست مسئولان مانده است که استاندار لرستان این موضوع را ناشی از بی برنامگی مسئولان می داند.

پروژه نیمه تمام مسکن مهر در لرستان

به گزارش سلام دلفان، هوشنگ بازوند پیش از ظهر یکشنبه در جلسه شورای مسکن استان پس از شنیدن ناهماهنگی های موجود بین دستگاه ها در تکمیل واحدهای مسکن مهر استان اظهار داشت: مهمترین موضوع در بحث مسکن مهر هماهنگی اداره کل راه و شهرسازی با دستگاه های خدمات رسان است لذا از مدیرکل آن که متولی بحث مسکن مهر است انتظار داریم پیگیر مشکلات بوده و برای رفع آن ها اقدام کند.

وی افزود: باید برنامه سه ماه اول مسکن مهر لرستان هر چه زودتر اجرایی شود و نباید دستگاه ها مشکلات آن را به گردن دیگران انداخته بلکه باید برنامه ریزی درستی برای رفع مشکلات خود داشته باشد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه ۱۰ هزار و ۳۵۷ واحد مسکن مهر استان باید تا پایان سال آینده به اتمام برسند، بیان داشت: از این تعداد دو هزار و ۴۶۰ واحد پیشرفت قابل توجهی نداشته که باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شده و شیوه نامه آن برای جلسه بعدی شورای مسکن تهیه شود.

بازوند پس از اعلام گزارش مدیرکل تعاون استان در خصوص وجود ۳۱۲ واحد مسکن مهر بدون متقاضی در شهرستان پلدختر، خطاب به مدیرکل راه و شهرسازی استان چنین گفت: در شهر کوچکی مانند پلدختر که متقاضی زیادی ندارد چرا اجازه داده شده این همه واحد ساخته شود که اکنون ۳۱۲ واحد بدون متقاضی که حدود ۷۰ درصد پیشرفت دارند روی دست بماند.

وی با بیان اینکه کار بدون برنامه نتیجه ای جز این نخواهد داشت، ادامه داد: حال چطور می شود ۳۱۲ نفر برای این واحدها پیدا کرد و تکلیف پول پیمانکاری که از جیب خود هزینه کرده است چه می شود؟

استاندار لرستان گفت: یک نفر باید هزینه این بی برنامگی را بپردازند بدین صورت که با در نظر گرفتن قیمتی خیلی پایین برای این واحدهای بدون متقاضی مشتری پیدا کرد در یر اینصورت این واحدها فروش نمی روند.

بازوند عنوان کرد: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تا جلسه بعدی شورای مسکن استان باید نظر نهایی خود را در خصوص تعیین این واحدهای بدون متقاضی اعلام کند اگر به این واحدها نیاز ندارد ما اعلام خواهیم کرد مردم پلدختر بیایند تعدادی واحد رایگان دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه تعداد هفت خانه های بهداشت، چهار کلانتری و هفت مدرسه برای سایت های مسکن مهر استان پیش بینی شده است، افزود: اداره کل راه و شهرسازی لرستان باید در قالب تفاهم نامه ای با قرارگاه خاتم النبیاء برای احداث خانه های بهداشت مورد نیاز در سایت های مسکن مهر استان اقدام کند.

بازوند اضافه کرد: در جلسه بعدی شورای مسکن استان لازم است مدیر کل نوسازی مدارس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و فرمانده انتظامی لرستان برای تعیین تکلیف موضوع ساخت مدرسه، خانه بهداشت و پاسگاه در مسکن مهر حضور داشته باشند.

تلگرام سلام دلفان

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار