سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 74769
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » بایدهای یک نماینده
Print This Post

مجلس و پارلمان نمایندگان در هرجامعه مرکز فکر، درایت و تدوین قانون و پایگاه ، خاستگاه و وعده گاه پیگیری حقوق شهروندان و تصویب منافع عمومی کشوراست.

سلام دلفان – در کشور ما مجلس شورای اسلامی مظهر و نماد اقتدار و اراده مردم در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.
طرح ها ، برنامه ها و مصوبات مجلس باید مسیر رشد و توسعه کشور را هموار سازند.
مجلس اگر برایند و برآمده از مشارکت آگاهانه و حضور حداکثری و انتخاب هوشمندانه شما مردم باشد، می تواند هم پشتوانه مستحکمی از اقتدار و آگاهی مردم و هم تکیه گاهی مطمئن برای حکومت و رهبری نظام اسلامی و هم همیار و همراهانی توانمندی برای دولت، در تحقق عدالت، سامان بخشی به اقتصاد کشور و دستیابی به اهداف و برنامه های توسعه باشد.
سخن ما این است: مجلس کارآمد، مستقل و حرفه ای مجلسی است که در آن قوانین و مصوباتی مفید و اثربخش برای برون رفت ازمشکلات و مسائل کشور تصویب شود. بنابراین مجلسی قوی، حرفه ای و مستقل شکل نمی گیرد مگر با حضور نمایندگانی کارا، توانمند و مردمی تا با درایت و تدبیردر راستای تحقق عدالت اجتماعی، آزادی های قانونی و توزیع عادلانه قدرت و ثروت و ارتقاء کرامت و فضیلت شهروندان اقدام کند..
کف انتظار و حداقل مطالبات ما از نماینده گان، پایبندی به اخلاق و اصول اعتقادی است، اما این به تنهایی وظیفه و مسئولیت نماینده را در پارلمان به سرانجام نمی رساند! چرا که یک نماینده علاوه بر پایبندی و تمکین بر اصول اخلاقی و تسلیم در مبانی دینی و اسلامی، باید فردی کارا، کاردان، و کارآمد و به عبارتی عاشق پیشرفت و توسعه منطقه و کشور باشد، تا توان، تلاش، و تجارب خود را متمرکزدر وضع یا اصلاح قوانین و نظارت بر حسن اجرای آن نموده و موجب هموار شدن مسیر توسعه کشور و بهبود اقتصاد، معیشت و رفاه مردم شود.
یک نماینده نباید وارد فضای کاسب کارانه دنیای سیاست، بدنبال اتصال به کانون های قدرت و ثروت باشد. آیا غیر از این است که خلاء قانونی و وجود تبصره های موازی در ذیل قوانین و مصوبات راه را برای هرگونه قانون گریزی و تخلف باز می گذارد؟
یک نماینده باید با روش و مواضعی روشن و با شجاعت لازم از اختیارات قانونی خویش استفاده و با تذکر، تحقیق، تفحص، انتقاد و استیضاح به وظیفه عدالت خواهی و مبارزه با فساد اقتصادی، مخالفت با رانت خواهی و رانت جویی و افشای ناکارآمدی احتمالی عملکرد دستگاه های اجرایی و بیان آسیب های اجتماعی و فرهنگی و برطرف نمودن شکاف طبقاتی در جامعه فعالیت نماید.
کم نیستند نمایندگانی که هنوز با ادبیات توسعه و ساز و کارهای برنامه ریزی و درک تنگ ناهای اقتصاد کشور بیگانه اند!
کم نیستند کسانی که در طول دوره نمایندگیشان تحلیلی جامع از وضعیت اقتصادی و اجتماعی حوزه انتخابیه شان داشته و برای بهبود شاخص های اقتصادی اجتماعی، طرح یا برنامه ای اندیشیده باشند!
از این مدعیان باید پرسید چه تعداد پیش نویس، طرح یا لایحه را در راستای رشد و توسعه منطقه در صحن مجلس طرح یا تصویب کرده تا ازسرانجام اجرا و اثربخشی آنها، نتیجه ودستاوردی عاید منطقه شده باشد!؟
و سخن آخر اینکه، آگاهی، عقلانیت و شعورهمین مردم، خود بهترین داور برای ارزیابی عملکرد نمایندگان بوده و این آگاهی و داوری مردم برای همگان قابل احترام است.
منبع:هومیان تلگرام سلام دلفان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار